0 Kč s DPH

Seznámení s administrací e-shopu

7. 9. 2015

V předešlém díle jsme si prošli nastavení e-shopu pomocí průvodce. Nyní můžeme přejít k představení administrace e-shopu a jednotlivých funkcí.

V pravém menu vidíme dvě záložky. Jsou to Kategorie a Správa. Jak již tušíte nastavení funkcí provádíme pod záložkou Správa a vkládání kategorií a produktů pod záložkou Kategorie, kde také vidíme naši vytvořenou kategorii a produkt.

Pod položkou správa vidíme několik položek. Postupně si každou projdeme a vysvětlíme jejich funkce.

Seznam objednávek

V seznamu objednávek naleznete veškeré provedené objednávky, které můžete spravovat (upravovat, mazat, měnit jejich stav, atd.) Tento seznam je aktivní až po zadání první objednávky uživatelem a s každou další objednávkou se bude rozšiřovat.

Seznam objednávek - Seznámení s administrací e-shopu

TIP!

Zkuste si první objednávku ve vašem e-shopu udělat sami, poté ji v seznamu objednávek můžete jednoduše odstranit. Zároveň si tak budete moci ověřit, jak vypadá potvrzující email ze zákazníkovi strany a zda je nastavení e-shopu v pořádku.

Seznam zboží

V seznamu zboží je souhrn všech položek e-shopu. U každé je vidět název, kategorie, skladová dostupnost a cena. Také je můžete rovnou upravovat kliknutím na jejich název.

Seznam zboží - Seznámení s administrací e-shopu

Nastavení e-shopu

V nastavení e-shopu lze změnit údaje, které jsme zadali v průvodci vytvořením e-shopu, například e-mail objednávek. Dále se tu nastavuje číslování objednávek, měna, nastavení ceny s dph a bez, a další.

Také zde můžete vložit zprávu, která se po dokončení objednávky zákazníkovi zobrazí. Přidat stránku s obchodními podmínkami, či upravit text emailu odesílaným zákazníkům po dokončení objednávky. Konkrétní nastavení uvedených možností, si probereme v následujícím článku.

Nastavení e-shopu - Seznámení s administrací e-shopu

Platba a doprava

Zde vidíme námi zadanou platbu a dopravu a její různé varianty, kde lze jednotlivé položky smazat, přidat či upravit. Můžeme zde nastavit slevu na dopravu v případě, že kupující překročí vámi nastavenou částku (min.úhrada). Tato možnost se nakupujícímu zobrazí automaticky po splnění podmínky.

Platba a doprava - Seznámení s administrací e-shopu

Nastavení účtu PayPal a GoPay

V eshopu je možné nastavit platbu přes platební brány PayPal a GoPay, tedy platbu kartou po internetu. Jak se toto nastavení provádí, je popsáno v samostatných článcích.

Seznam on-line plateb

Seznam úspěšně dokončených elektronických plateb přes on-line platební rozhraní.

Srovnávače zboží

E-shop je také možné napojit na srovnávače zboží. Pro úspěšné zobrazení ve srovnávačích je třeba přidat srovnávač v administraci,  zobrazit u produktů skladovou dostupnost a nakonec registrace u příslušného srovnávače zboží. Konkrétní nastavení a kroky pro přídání jsou popsány v článku "Srovnávače zboží"

Srovnávače zboží - Seznámení s administrací e-shopu

Probrali jsme si základní funkce e-shopu a nyní se můžeme pustit do konkrétního nastavení eshopu a platby.

Tým inPage
inpage(zav)zoner.cz

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.