0 Kč s DPH

3. Pokročilé vlastnosti

Ve vlastním formuláři můžete použít i výběrová pole (select), zaškrtávací (radio) tlačítko Jak toho dosáhnout si ukážeme v následujícím článku spolu s ukázkami použítí složitějších vstupních polí select, checkbox a radio.

1. Pokročilé vstupní pole

Ukážeme si použítí složitějších typů vstupních polí jakými jsou pole typu select a radio button (u vstupních polí typu checkbox a radio je dobré v případě povinné položky přednastavit  pole _value na prázný řetězec nebo použít atribut checked pro konkrétní přednastavenou hodnotu).

Výběrová pole (select)

<select name="school[_value]">
  <option value="základní">základní</option>
  <option value="středoškolské">středoškolské</option>
  <option value="vysokoškolské">vysokoškolské</option>
</select>
<input type="hidden" name="school[_title]" value="Dosažené vzdělání" />
<input type="hidden" name="school[_required]" value="1" />

Zaškrtávací tlačítko (checkbox)

<input type="hidden" name="licenses[_value]" value="" />
<input type="checkbox" name="licenses[_value]" value="A" /> skupina A <input type="checkbox" name="licenses[_value]" value="B" /> skupina B <input type="checkbox" name="licenses[_value]" value="C" /> skupina C <input type="hidden" name="licenses[_title]" value="Řidičská oprávnění" /> <input type="hidden" name="licenses[_required]" value="1" />

Přepínací tlačítko (radio)

<input type="radio" name="driver[_value]" value="" />
<input type="radio" name="driver[_value]" value="Ano" /> Ano <input type="radio" name="driver[_value]" value="Ne" /> Ne <input type="hidden" name="driver[_title]" value="Řidičský průkaz" /> <input type="hidden" name="driver[_required]" value="1" />

2. Vlastní závěrečná hlášení

Po stisknutí tlačítka pro odeslání formuláře dojde ke zpracování jednotlivých položek, a pokud je vše v pořádku, tak k odeslání informačního e-mailu a následnému zobrazení textu Odeslání dat z formuláře na náš e-mail bylo úspěšné.

Toto hlášení o úspěšném provedení je možno změnit pomocí proměnné messages[_success] ve skrytém poli (pro neúspěšné zpracování naopak slouží proměnná messages[_error]), např.:

<input type="hidden" name="messages[_success]" value="Děkujeme za vyplnění formuláře" /
<input type="hidden" name="messages[_error]" value="Ouvej - nastala neočekávaná chyba" /

3. Vlastní závěrečná stránka

Pokud obyčejné hlášení nestačí a je nutné po úspěšném odeslání formuláře provést např. zobrazení různých externích javascriptových kódů pro statistiky (např. Google Adwords, Sklik, atd.), je možné nastavit chování formuláře tak, aby po úspěšném provedení formuláře nezobrazil znovu samotný formulář, ale přesměroval se na novou stránku, ve které již jsou potřebné kódy uloženy.

Nastavení přesměrování se provádí pomocí proměnné redirect[_url] ve skrytém poli, kde hodnotou je url existujícího a aktivního článku, např.:

<input type="hidden" name="redirect[_url]" value="podekovani-za-formular" />


Všechny díly seriálu:

  1. Tvorba jednoduchého formuláře
  2. Podrobný popis parametrů
  3. Pokročilé vlastnosti
  4. Validace dat pomocí javascriptu

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • checkbox

  6. 1. 2017 21:05:58 | Václav

  Dobrý den, nastavil jsem si na stránkách www.penzionuservace.cz v těle kontaktního formuláře 4 checkboxy - podle objednávaných pokojů. Checkbox se mi zobrazuje, ale informace z checkboxů mi v mailu z formuláře nepřijde. Checkbox se zobrazuje, ale fakticky nefunguje. Prosím, pomůžete mi najít chybu?

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: checkbox

   13. 2. 2017 10:27:55 | Tým inPage

   Dobrý den, ve Vašem případě je checkbox vytvořen mimo samotný formulář. Je třeba si dávat pozor, aby byly všechny další prvky uvnitř formuláře. Pokud jsou mimo prvek form, nebudou se tisknout. Podrobné informace proběhly v emailové konverzaci.

   Odpovědět

 • RE: Pozice CAPTCHA

  12. 8. 2013 10:01:29 | Vladimír Souš

  Dobrý den, prosím napište mi jméno domény, případně celou URL ať Vám mohu lépe pomoci, takto obecně opravdu nevím v čem je problém. Pěkný den.

  Odpovědět

 • Pozice CAPTCHA

  7. 8. 2013 12:10:02 | Levan

  Dobrý den, mam problém s (CAPTCHA).
  Zobrazuje se mi vlevo a já bych to potřeboval mít hezky vše pod sebou.

  Odpovědět

 • RE: webový formulář

  6. 6. 2013 10:00:58 | Vladimír Souš

  Dobrý den, podobný požadavek jsme řešili zde: http://www.stone-art.info/rubrika/ke-stazeni/ takže bych Vám doporučoval podobné řešení, máte-li zájem, mohu Vám zpracovat individální objednávku na zpracování.

  Odpovědět

 • webový formulář

  5. 6. 2013 17:57:37 | Milan

  Za poskytnutý email návštěvníka mu umožnit odeslání/stažení souboru PDF přes, lépe řečeno prostřednictvím formuláře.Jaká je možnost takovýto webový formulář v inPage vytvořit a umístit ho na úvodní stránku webu.

  Odpovědět

 • RE: podpis - formuláře

  1. 10. 2012 9:48:20 | Hana Medková

  Dobrý den, toto není chyba ale vlastnost redakčního systému inPage. Na úvodní stránce ani u stránky jež je nastastavena jako Vlastní box nelze podpis připojit. Podpis lze připojit k článku, který má vlastní URL, úvodní stránka webu není článek ale přednastavený odkaz URL www.vase-domena.cz. Článek, který nastavíte jako titulní je k této přednastavené URL připojen (nemá tedy vlastní url /inpage/uvodni-stranka) - proto nejde ten podpis k titulní stránce nastavit. To stejné platí pro NEAKTIVNÍ stránku, která je nastavena jako vlastní box a je tedy součástí přednastavené URL www.vase-domena.cz - tedy také není zobrazen článek na vlastní URL adrese /inpage/vlastni-box.

  Odpovědět

 • podpis - formuláře

  29. 9. 2012 21:25:19 | Martin K.

  na úvodní stránce a v postranním sloupci nemohu použít funkci "podpis", na ostatních stránkách to funguje, konkrétně bych tam chtěl doplnit určité formuláře, dělám něco špatně? používám šablonu Polaris, díky za odpověď

  Odpovědět

 • Re: Povinné položky

  30. 8. 2012 13:01:15 | Administrator

  Pouze validací pomocí javascriptu - viz. třetí díl našeho seriálu.

  Odpovědět

 • Povinné položky

  29. 8. 2012 14:51:28 | Muselík

  Pokud není vyplněna povinná položka, tak to ohlásí, ale předtím vyplněná pole ztratí obsah. Jde to vyřešit, aby se obsah neztrácel a klient nemusel při každé chybě vyplňovat formulář znovu?

  Odpovědět

 • Re: Vyhledávání

  8. 2. 2011 16:00:32 | inpage

  Dobrý den,
  obraťte se prosím s Vaším dotazem na zákaznickou podporu na admin@zoner.com a vysvětlete tam podrobněji Váš požadavek, nejsem si jistý, co vlastně potřebujete.
  Tým inPage

  Odpovědět