0 Kč s DPH

Hodnocení obchodu u Heuréky, zboží.cz a měření konverzí eshopu.

7. 9. 2015

Ověřeno zákazníky je služba projektu Heureka, která umožňuje hodnocení obchodů pouze od reálných zákazníků. Dává tím nakupujícím informace o tom, jak kvalitní jsou služby vašeho obchodu. Služba je poskytována zcela zdarma a je plně zajištěna automatickou operaci provedenou po každém dokončení nákupu uživatelem.

Aby bylo možné hodnocení obchodu, je potřeba implementovat dotazník spokojenosti zákazníka k dokončené objednávce zboží. Jak na to si ukážeme v tomto návodu.

Pokyny pro implementaci

Získání tajného klíče

Pro nastavení služby dotazník spokojenosti je třeba použít unikátní klíč pro Váš obchod, pokud vlastníte více obchodů, je nutné použít jiný klíč pro každý z nich. Unikátní klíč naleznete v administraci obchodů (http://sluzby.heureka.cz/) pod názvem obchodu. Vygenerování nového klíče se provádí odkazem Vygenerovat nový klíč, tento 32 znakový řetězec budete používat při odesílání informací o objednávkách.

Nastavení služby v inPage

Poté, co jsme získali tajný unikátní klíč pro svůj obchod, přihlásíme se do administrace inPage a v sekci E-shop → Správa → Srovnávače zboží přidáme srovnávač Heuréka.cz (příp. Heuréka.sk) a poté klikněte na ikonu tužky pro editaci. Pokud daný srovnávač podporuje službu Ověřeno zákazníky, budete mít možnost vložit svůj tajný klič do textového pole Ověřeno zákazníky.

UPOZORNĚNÍ Služba Ověřeno zákazníky bude fungovat pouze pokud srovnávač zboží Heuréka alespoň jednou načetl váš seznam zboží!

Hodnocení obchodů Zboží.cz

Podobnou službu jako Heureka.cz nabízí také Zboží.cz od Seznamu.

Hodnocení obchodu mohou provádět ti uživatelé, kteří:

  • provedli nákup ve vašem obchodě, který navštívili přes Zboží.cz a po provedení nákupu se vrátili zpět na Zboží.cz
  • se na službě Zboží.cz přihlásili pomocí uživatelského účtu Seznam.cz

Pokyny pro implementaci

Konverzní kód najdete v administračním rozhraní služby Zboží.cz v záložce Správa provozovny. Jestliže uživatel Váš obchod navštíví přes Zboží.cz, zobrazí se mu 7. den od uskutečnění nákupu výzva k ohodnocení obchodu.

Poté pouze stačí, abyste v administraci inPage tento HTML kód vložili do článku, který slouží jako Potvrzení objednávky (naleznete jej v sekci E-shop → Správa → Nastavení e-shopu). Pro vkládání HTML kódu vypněte WYSIWYG editor nebo použijte funkci Upravit HTML zdroj.

 

Vkládání konverzního kódu od Google Analytics

google-analytics-logoKromě sledování návštěvnosti můžete také sledovat objednávky z vašeho eshopu. Konverzní kód vložte stejně jako kód pro zboží.cz (klidně oba do stejné stránky).

Vygenerovaný kód vložte do článku, který slouží jako Potvrzení objednávky (naleznete jej v sekci E-shop → Správa → Nastavení e-shopu). Pro vkládání HTML kódu vypněte WYSIWYG editor nebo použijte funkci Upravit HTML zdroj.

 

Věřímě, že vám tyto nové funkce přivedou spoustu nových spokojených zákazníků vašeho e-shopu!

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.