0 Kč s DPH

Nastavení platební brány GoPay

7. 9. 2015

GoPay je český internetový platební systém s vysokou úrovní bezpečnosti, který nabízí veškeré platební metody v rámci jednotného uživatelského prostředí s optimalizovanými kroky pro snadné a rychlé provedení platby. 

GoPay nabízí mnoho platebních metod (platby kartou, on-line bankovní převody, SMS platby, atd.) a inPage v tuto chvíli podporuje pouze nejrozšířenější způsob plateb a to on-line platbu platební kartou.

Platební brána GoPay je dostupná pro ty e-shopy, které provádí platby v českých korunách nebo euru!

1. Žádost o zřízení GoPay Obchodního účtu

K tomu, abyste mohli návštěvníkům vašeho e-shopu nabídnout platby přes bránu GoPay (on-line kartou), je nutné si zřídit Obchodní účet. Po vyplnění formuláře vám dojde obchodní nabídka spolu s přístupy k testovacímu rozhraní GoPay.

Poté, co jste kontaktovali GoPay začíná proces tzv. integrace, ve kterém dojde k propojení vašeho e-shopu s platební bránou GoPay. Veškeré detaily jsou podrobně popsány v přehledém manuálu (konkrétně proces integrace v bodě 3).

2. Proces integrace

Prvním důležitým krokem je provedení testovacích plateb v testovacím režimu brány, kdy si GoPay ověří, že váš e-shop "umí" komunikovat s jejich bránou. K tomuto kroku slouží testovací přístupy (GoID a SecureKey), které dostanete současně při záslání obchodní nabídky pro konkrétní e-shop.

Tyto údaje zadáte v administraci inPage v sekci E-shop → Nastavení účtu GoPay a povolíte platby v testovacím rozhraní! Zároveň zašlete do GoPay uvedenenou Notifikační url, která je společná pro testovací i produkční prostředí.

V administraci inPage v sekci E-shop → Platba a doprava si vytvořte položku nákladů (např. On-line platba přes GoPay), které jako položku Platba on-line přiřadíte GoPay (k dispozici je také stále starší platební metoda PayPal). Nyní již můžete vytvořít testovací objednávku na vašem e-shopu, vybrat platbu přes GoPay a vyzkoušet tak všechny potřebné testovací úkoly popsané v integračním manuálu (úspěšná platba, zrušená platba, timeout - zavření prohlížeče).

UPOZORNĚNÍ: Objednávky v testovacím režimu nebudou nastaveny jako zaplacené a ani je neuvidíte v Seznamu on-line plateb!

Poznámka: V manuálu procesu integrace se mluví o nutnosti provedení platby superCASH - tento typ platby inPage nepodporuje, není teda nutné provádět tyto platby (ani to neni možné).

3. Zprovoznění brány GoPay

Po úspěšném testovacím ověření nastává čas pro podpis smlouvy s GoPay a až poté vám budou dodány přístupové údaje k produkčnímu prostředí platební brány GoPay. Tyto ostré přístupové údaje (GoID a SecureKey) zadejte v sekci E-shop → Nastavení účtu GoPay místo dříve zadaných údajů testovacích a povolte platby v produkčním prostředí.

Poté ještě proveďte testovací objednávku ve vašem e-shopu (např. na 1 Kč) a opravdu ji zaplaťte přes bránu GoPay. Tím si opravdu ověříte, že on-line platby fungují.

Systém GoPay ještě vyžaduje, abyste jim jako obchodník poskytnul logo vašeho e-shopu (bude zobrazeno uživatelům při vstupu na bránu GoPay) a stejně tak vy musíte umístit na svůj e-shop (např. do patičky) logo GoPay.

Tým inPage
inpage(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Re: platby

  26.2.2016 9:33:09 | Tým inPage

  Dobrý den,
  inPage podporuje platební bránu Gopay a inPage v tuto chvíli podporuje pouze nejrozšířenější způsob plateb a to on-line platbu platební kartou. V nejbližší době neuvažujeme o rozšíření platební metody Gopay o platbu on-line bankovním převodem.

  Odpovědět

 • platby

  24.2.2016 17:01:09 | Josef Urban

  Dobrý den , kdy bude in page eshop podporovat on line bankovní převody u Go Pay??
  Děkuji za informaci Urban

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.