0 Kč s DPH

Jak přidat submenu do hlavního menu stránek

18. 07. 2011

Při tvorbě stránek je potřeba věnovat zvýšenou pozornost tvorbě menu. Menu je základní navigační prvek každé webové prezentace. V tomto návodu se naučíte, jak přidat libovolný odkaz submenu pod položku v hlavním menu stránek.

Co je to submenu? Submenu (česky = podmenu) je odkaz, který je umístěn pod položkou hlavního menu webových stránek. Stejně jako hlavní menu, může i  submenu obsahovat položky odkazující se na stránky, rubriky, fotogalerie, soubory nebo třeba kategorie e-shopu atd.

Submenu na stránkách amenius.cz

Odkaz submenu lze do hlavního menu stránek přidat v sekci Nastavení -> Nastavení menu.

Přidání odkazu do menu

Pro přidání submenu do menu, stačí postupovat ve 3 krocích

Vyberte zdroj, odkaz a přidejte do menu

Přidejte submenu do hlavního menu stránek

 1. Zdroj: vyberte zdroj odkazu (obrázek vpravo) pro přidání submenu do hlavního menu stránek. Submenu je možné odkazovat na stránky, rubriky, složky, fotogalerie atd.
 2. Odkaz na: vybráním zdroje se dynamicky načte nabídka odkazů, vyberte odkaz, který chcete přidat do menu.
 3. Přidat pod položku: jako poslední krok si zvolte odkaz, pod kterou položku v menu má být odkaz zařazen.

Po uložení změn bude pod zvolenou položku v hlavním menu přidán vámi vybraný odkaz na stránku, rubriku či složku.

V sekci Nastavení menu poté můžete odkazy různě přesouvat v rámci struktury menu. Pomocí myši jednoduše přesouvejte a řaďte položky menu a submenu. Přečtěte si více o řazení obsahu v inPage.

Nepodařilo se vám přidat odkaz do menu?

Ne každý odkaz můžete do menu či submenu přidat. Například není možné  odkazy v menu, které již obsahují submenu, zařadit pod jiný odkaz a nebo také nelze přidat do submenu odkaz, který je již zobrazen v hlavním menu.

Přidání stránky na určité místo do submenu (menu)

Pokud máte již stránku hotovou a potřebujete ji zařadit na určité místo do menu nebo submenu, použijte v záložce Stránky sekci Nastavení (najdete ji těsně nad zeleným tlačítkem Upravit stránku). Zde zatrhněte položku Zobrazit v hlavním menu pod a v roletkovém menu vyberte příslušný odkaz v menu, pod kterým chcete danou stránku zobrazit.

Příklady submenu v šablonách

Na příkladech níže můžete vidět odkazy v menu. Pod odkaz TELEVIZE jsme umístili 3 odkazy submenu - LG, SONY, THOMSON.

menu
Vertikální menu u šablony VEGA

menu
Vertikální menu u šablony MIRA

menu
Horizontální menu u šablony ZARA

Novinky - menu-ver-3.jpg (originál)
Horizontální menu u šablony ATLAS

Poloha submenu je dána typem šablony. V inPage si můžete zvolit typ šablony s vertikálním a nebo horizontálním menu. V Nastavení menu je také možné nastavit příznak - Otevřít vždy podmenu této položky v menu, tzn. že všechny položky submenu budou vypsány bez ohledu na to, zda je toto submenu aktivní či ne. Tuto funkci naleznete v editaci konkrétního odkazu v hlavním menu. Toto nastavení se projeví pouze u šablon s vertikálním menu!

Používejte výstižné názvy v menu i submenu

Názvy odkazů v menu či submenu používejte co nejvýstižnější, název by měl být charakteristický pro obsah dané stránky. Dlouhé názvy mohou způsobit že, že se vám do jednoho řádku v menu nevejdeou, v takovém případě máte možnost přes Nastavení menu název zkrátit.

Nastavením submenu třídíte obsah stránek

Rozložení struktury menu je jedním ze způsobů, jak lze členit obsah vašich webových stránek. Chcete-li znát další způsob, jak šikovně třídit obsah stránek v inPage, přečtěte si náš článek
o práci s rubrikami.

Po přečtení tohoto návodu jistě sami zvládnete přidat submenu do hlavního menu stránek. Věříme, že funkci submenu v inPage využijete třeba i pro vaši vlastní webovou prezentaci. Přejeme vám tímto mnoho návštěvníků na stránkách a případných potencionálních zákazníků.

 

 

Hanka Medková
hana.medkova(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Podmenu - adr. struktura

  5.6.2012 15:27:26 | Vaclav Lukes

  Dobry den, prosim o radu. JAK vytvorit podmenu v podmenu. Dekuji.

  vlukes.eu

  Odpovědět

 • RE: podmenu - struktura

  5.6.2012 15:53:04 | Hana Medkova

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že inPage umožnuje zanoření pouze o 1 úroven, tak není možné v podmenu udělat další podmenu. Jedinou možností v tomto případě je udělat rubriku s výpisem článků a tu nastavit do submenu k některé položce v hlavním menu.

  Odpovědět

 • Submenu

  16.10.2012 10:52:43 | Pavel Hlavín

  Dobrý den, ať hledám jak chci, nemohu najít v Nastavení menu položku Otevřít vždy submenu této položky. Děkuji. Pavel Hlavín

  Odpovědět

 • Submenu

  16.10.2012 12:29:52 | Pavel Hlavín

  Tak už jsem to objevil. Pavel Hlavín

  Odpovědět

 • RE: submenu

  17.10.2012 10:12:27 | Hana Medková

  Doplnila jsem do návodu (ve 4 odstavci od konce) konkretni informaci o tom, kde to stale zobrazeni submenu (podmenu) v administraci nastavuje.
  Tuto funkci naleznete v editaci konkrétního odkazu v hlavním menu.

  Odpovědět

 • volný řádek menu

  23.1.2013 0:11:31 | Lucie Špačková

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak lze oddělovat v hlavním menu určitá témata (např. jen "volným řádkem"), tak jak to máte na tomto blogu mezi "Kontakty" a odkazem "InPage.cz". Děkuji

  Odpovědět

 • Re: volný řádek menu

  24.1.2013 10:36:34 | admin

  Dobry den, konkretne u naseho blogu je to tak, ze v nastaveni menu kliknete na editovat prislusny radek menu a zaskrtnete 'Přidat oddělovač nad tuto položku v menu'.

  Odpovědět

 • re: volný řádek menu

  29.1.2013 10:41:21 | Hana Medková

  Dobrý den, ano oddělení řádku u svislého menu je možné. Provádí se v sekci NASTAVENÍ - NASTAVENÍ MENU - a zde přes tužku kliknete na konkrétní položku menu, u kterého nastavíte tzv. oddělovač. Po uložení změn se podívejte na web, zda se oddělovač skutečně přidatl.

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.