0 Kč s DPH

Nastavení vzhledu a obecné nastavení webu (admin2)

3. 5. 2016

Představíme vám základní nastavení webu i hlavních složek vzhledu v nové administraci inPage. Patříte-li ke zkušeným uživatelům inPage všechna nastavení zůstávají stejná tak, jak jste si je připravili v původní verzi administrace. Noví uživatelé pak jistě uvítají seznámení se základním nastavením prezentace a jejího vzhledu v nově přepracované administraci inPage. Věříme, že tento návod vám pomůže se lépe zorientovat.

Nastavení vzhledu stránek

Při vytváření prezentace si nejprve musíte určit vzhled webových stránek. Na výběr máte z několika šablon a barevných schémat. Typ šablony vzhledu si nastavíte v administraci přes ikonu VzhledŠablony. Zde si stačí vybrat typ šablony a u ní označit barevné schéma. Zvolením barevného schématu se šablona nastaví. U jednotlivých šablon se mohou lišit rozměry motivů a loga, proto je při změně šablony nutné pamatovat i na případnou úpravu těchto prvků.

Nastavení motivu  

Ústředním prvkem šablony je hlavní motiv. Nastavit si ho můžete dvěma způsoby. V případě, že si chcete vybrat ústřední obrázek z našich připravených motivů, klikněte na Vzhled → Banka motivů. Zobrazí se vám banka všech motivů, které jsou rozděleny i dle kategorií. Stačí si zvolit kategorii, kliknout na Zobrazit a objeví se náhledy všech motivů přiřazených do vybrané kategorie. Zde klikněte na barevné schéma u vybraného motivu a ten se automaticky nastaví v hlavičce šablony.

Motivy, které si postupně vyberete z naší banky, se ukládají mezi nezařazené obrázky ve vaší administraci. Můžete je tak kdykoli znovu použít.

Pokud si chcete nahrát vlastní obrázek jako motiv, přejděte do sekce Vzhled → Motiv. Zde si nahrajte vlastní obrázek ze souboru v počítači prostřednictvím Nahrát nový obrázek motivu. Důležité je mít motiv ve správném rozměru, aby nebyl narušen vzhled webu. Dále si zde můžete vybrat motiv z již nahraných obrázků do své administrace. 

LOGO

Důležitým prvkem je také vaše logo. V příslušném rozměru ho můžete nahrát opět přes VzhledLogo. Každá šablona může mít jiný rozměr loga. Obrázek lze nahrát z již existujících obrázků nebo přímo ze souboru v počítači. Pokud nechcete logo zobrazovat, jeho zobrazení zrušíte, když v roletce vyberete možnost „žádné“.

Nastavení vlastních CSS stylů

Pro pokročilejší uživatele, kteří si chtějí šablonu upravit, změnit na stránce velikost či barvu textu, mezery a mnoho dalšího, slouží tzv. kaskádové styly. Pracovat s nimi můžete ve složce VzhledNastavení vlastních CSS stylů. S možnostmi, jak změnit a upravit přednastavený vzhled šablon vás seznámíme v dalších návodech, které najdete na blogu inPage. Pokud však nemáte zkušenosti s HTML a CSS, nedoporučujeme vlastní styly používat.

Nastavení prostředí webu

Nastavení základních složek webu najdete v záložce Nastavení v hlavní navigační liště.

1. Nastavení prostředí

Zde si nastavíte jazyk webu. Vybírat můžete až z 5 jazykových mutací.

Dále si zde můžete nastavit i chybovou stránku. Může se jednat o běžnou stránku 404 nebo přesměrování na hlavní stranu webu. Pokud máte stránky v rekonstrukci, můžete si nastavit i Stránky v rekonstrukci. Uživatelům, kteří by navštívili nedokončený web, se zobrazí výchozí chybová stránka inPage. Webové stránky uvidí pouze ten, kdo je přihlášený do administrace webu.

Pro připomínku, že máte stránky v režimu rekonstrukce, slouží ikona kolečka vedle přihlašovacího loginu. Pokud jsou stránky v rekonstrukci, ikona je oranžové barvy. Při aktivním režimu je zelená.

Editace obsahu

Zde si můžete zvolit výchozí editor pro úpravu vašich stránek.

Řazení

Dalšími položkami, které můžete nastavit je Výchozí řazení stránek a jejich Směr řazení. Jedná se o výchozí nastavení, které pak bude použito u všech dalších stránek, rubrik, fotogalerií apod. V případě, že budete chtít řazení změnit např. jen u jedné stránky, musíte vždy přímo v editaci konkrétní stránky.

Stránkování

Zde vyberete počet příspěvků, který se má zobrazit na jedné stránce. Ovlivňuje také počet fotek a produktů na jedné stránce.

2. HTML nastavení hlavičky stránek

V záložce Nastavení → HTML hlavička stránek můžete vyplnit Název prezentace, Klíčová slova a Popis stránek. Název se zobrazí v prohlížeči, proto by měl být co nejvýstižnější. Do položky Klíčová slova pak můžete vložit 5-15 slov či slovních spojení, které prezentaci vystihují. Slova je nutné oddělovat čárkou bez mezer. Do popisu pak uveďte krátký text o vašich stránkách. Některé vyhledávače mohou tento popis zobrazovat i ve výsledcích vyhledávání.

3. Kontakty

Dále zde můžete nastavit kontakty, které se budou zobrazovat na webu v nadefinovaném části dle šablony. V kontaktním formuláři lze vyplnit základní údaje a určit jejich zobrazení.

V dalším článku najdete postup Přidání stránky a rubriky v admin2

Tým inPage
inpage(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Text motivu + kontakty

  11.5.2016 11:28:39 | Benroth

  Dobrý den,
  1.Lze v nové administraci nastavit text motivu?
  2. V šabloně One se nezobrazují nikde kontakty, přesto, že je jejich zobrazování zapnuté.
  Děkuji

  Odpovědět

 • RE: Text motivu + kontakty

  11.5.2016 15:33:34 | tým inPage

  Dobrý den,
  1. Tato funkce zatím v nové administraci není. Postupně doplňujeme všechny stávající funkce.

  2. Kontakty se v šabloně One zobrazují v patičce stránek. Nepoužíváte li vlastní patičku stránek, zobrazí se.

  Odpovědět

 • Vzhled stránek pro mobil

  31.5.2016 13:01:02 | J.Urbánek

  Proč nejde nastavit vzhled pro mobilní zařízení, (telefony,tablety) ?
  Proč se změní barevní disajn?

  Odpovědět

 • Re: Vzhled stránek pro mobil

  1.6.2016 15:46:00 | tým inPage

  Dobrý den pane Urbánku,
  nové šablony (ONE, SLIDE a HANAMI) jsou responzivní, tz. že se přizpůsobují velikosti displeje. U starších šablon se načítá speciální mobilní šablona, která je přizpůsobena pro malá zařízení. Tuto mobilní šablonu lze i vypnout. Více o mobilní šabloně najdete v tomto článku: https://blog.inpage.cz/inpage/nova-mobilni-sablona/

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.