0 Kč s DPH

Přidání stránky a rubriky (admin 2)

3. 5. 2016

Spustili jsme nově přepracovanou administraci inPage. Administrační rozhraní je teď modernější a přehlednější. Ať už jste začátečník nebo pokročilý uživatel inPage, máme pro vás několik návodů. Postupně vás seznámíme se všemi novinkami a popíšeme i první kroky při tvorbě webu. Jednoduchý web s několika stránkami si vytvoříte snadno a rychle. Ukážeme vám, jak na to v admin 2.

Přidání první stránky

Jak vložíte první stránku v nové administraci? Nejprve si v administračním rozhraní kliknete na záložku Stránky Přidat stránku (tlačítko je nově umístěno vpravo, stejně jako ikona pro přidání rubriky). Zobrazí se formulář pro přidání stránky s několika boxy. Vyplníte žádoucí položky, uložíte a první stránka je na webu.

Vysvětlení konkrétních boxů najdete nejen v našem článku, ale i přímo v administraci. Zde se setkáte s krátkými popisky a nápovědou. Ikonu nápovědy jednotlivých funkcí najdete vpravo nahoře vedle hlavních tlačítek např. Přidat stránku.

Vysvětlení boxů u nastavení stránky

Jakmile kliknete na tlačítko Přidat stránku, zobrazí se formulář pro její vyplnění a několik dalších boxů. Vysvětlíme vám, co znamenají.  

 • Políčko Zapnuto: pokud chcete, aby se stránka na webu přímo zobrazila, necháte ho zaškrtnuté
 • Název stránky: zadejte vlastní název stránky
 • Hlavní text: vyplníte a naformátuje text, který se má na stránce zobrazit

Pod boxem najdete i roletku Typ editoru. Pokud vám nevyhovuje výchozí editor, lze si ho na tomto místě změnit. Aby se změna provedla, je nutné akci nejdříve uložit (tlačítkem na konci stránky).

Součástí administrace Stránky jsou i další boxy

Rubrika

V případě, že se má článek zobrazovat i v některé z vámi vytvořených rubrik, zaškrtnete Zobrazit v rubrice.  Poté zvolíte vhodnou variantu, nebo vytvoříte novou rubriku, kde doplníte perex článku a určíte jeho prioritu. Způsob řazení podle důležitosti (od A-Z či od Z-A) si určíte sami v hlavním nastavení (NastaveníNastavení prostředí →  box s názvem Řazení).

Menu

Zde určíte, zda se má stránka zobrazit v hlavním menu jako hlavní složka nebo podsložka. Stačí kliknout a stránka se zobrazí tam, kde potřebujete. Tímto způsobem si vytvoříte vlastní submenu stránek.

SEO

Položky, které jsou důležité pro optimalizaci ve vyhledávačích, se vyplní automaticky dle obsahu článku. Vytvořit si unikátní SEO popisky ale můžete i sami.  Odškrtněte políčko s názvem Automaticky a vložte své vlastní texty.

Nastavení

Stačí pár kliknutí a nastavíte si zde jak podpis stránky, tak přidání fotogalerie či propojení se sociálními sítěmi. Stránku můžete nastavit i jako titulní.

Komentáře

Uživatelé uvítají, pokud budou moct okomentovat stránku či článek a zapojí se do diskuze. Zde si lehce nastavíte vkládání komentářů a jejich řazení. 

Políčko Uzamknout pak volte u stránek, u kterých jste komentáře již jednou povolili a nyní chcete diskuzi uzavřít. Pokud nastavíte u stránky Uzamknout, uživatelé uvidí jen existující komentáře, ale nové už nebudou moci přidat. 

Přidání první Rubriky

S pomocí inPage si vytvoříte i stránky s rozsáhlejší strukturou. Pro lepší přehlednost a řazení stránek do seznamu slouží rubriky. Jedná se o typ složky, kam řadíte stránky z podobné oblasti. Mohou to být například novinky, ceníky, seznamy produktů apod.    

Přidání Rubriky v nové administraci

Novou rubriku vytvoříte přidáním v sekci StránkyPřidat Rubriku. Zobrazí se formulář pro přidání stránky s několika boxy stejně jako u Přidání stránky, kde postupuje dle výše uvedených informací. Změna je v sekci nastavení.

Nastavení rubriky

U rubriky se setkáte s trochu jiným nastavením než u běžné stránky. Zde najdete tlačítko pro okamžité zobrazení rubriky ve výpisu rubrik v administraci (políčko Zobrazit rubriku). Dále zde můžete rubriku přiřadit pod již existující. Každá rubrika však může mít jen jednu nadřazenou rubriku. U položky Priorita řazení určíte číslo, podle kterého lze rubriku v seznamu řadit. Zaškrtnutím Zobrazit detaily o článcích pak můžete zobrazit i „blogové“ informace o článcích zařazených do příslušné rubriky (např. název rubriky, datum a komentáře).

Položka Chráněná rubrika

U každé rubriky si můžete nastavit i zabezpečení pomocí hesla. Pokud zaškrtnete políčko Zapnout zabezpečení rubriky, zobrazí se okénko pro zadání hesla. Články v takto chráněné rubrice budou moci číst pouze uživatelé, které zadají správné heslo.

Veškeré změny, které v administraci stránky či rubriky provedete, je nutné uložit.    

Přečtěte si článek, jak vložit obrázek a fotogalerii v admin 2.

Tým inPage
inpage(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • adresa stránky

  24.11.2016 12:20:10 | michal jirkovský

  dobrý den když přidávám stránky tak v adresním řádku prohlížeče se objeví

  http://mojedomena.cz/inpage/adresastranky

  ja bych ale potřeboval aby to vypadalo takto
  http://mojedomena.cz/adresastranky

  dival jsem se na nektere weby vytvorene inPage a zrejme to jde, jen nevim jak. Mohli byste mi poradit?

  Dekuji

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: adresa stránky

   24.11.2016 12:47:22 | tým inPage

   Dobrý den Michale,
   slovo /inpage/ v url lze pouze vyměnit za jiné slovo. Pošlete nám autorizovaný požadavek na email admin@zoner.cz s názvem vaší domény a vámi vybraným slovem.

   Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.