0 Kč s DPH

Vkládání obrázků a fotogalerií (admin2)

3. 5. 2016

Seznámili jste se již s nově přepracovanou administrací inPage nebo stále zůstáváte u její starší verze? Pojďte si vyzkoušet pracovat v nové administraci, která je přehledná a vytvořená v responzivním designu. Máme připravené články s návody, které vám pomohou se v ní lépe zorientovat. Dnes si ukážeme, jak se vkládají obrázky a fotogalerie.

Vložení obrázku v nové administraci

Libovolný obrázek můžete vložit snadno a rychle. Klikněte na sekci Obrázky v hlavní navigační liště. Pokud chcete nahrát jen jeden obrázek, klikněte na Přidat obrázek vpravo nahoře pod hlavní lištou.

Zobrazí se formulář s nastavením. Zde zvolíte tlačítko Vybrat soubor. Pokud chcete změnit velikost obrázku, stačí si vybrat jednu z variant a obrázek se automaticky zmenší na požadovanou velikost. Dále je nutné vyplnit název obrázku.

V případě, že chcete, aby se obrázek zobrazoval i uživatelům na webu, je nutné zaškrtnout políčko Zapnuto. Jakmile obrázek nahrajete do příslušné fotogalerie, nebo ho vložíte do textu některé ze stránek, zobrazí se i na webu. Když budete chtít obrázek skrýt, stačí toto políčko nechat odškrtnuté.    

Chcete nahrát více obrázků najednou? Využijte možnost ++Hromadné přidání obrázků. Vyberte si složku, do které se mají obrázky nahrát. Přesuňte soubory ze složky z počítače pouhým přetažením, nebo je nahrajte přes ikonu vybrat soubory. Obrázky se do složky ihned přiřadí. Při hromadném nahrávání souborů ovšem nemůžete upravovat například jednotlivé názvy obrázků. Ty lze upravit jednotlivě přímo v administraci obrázku.

Přiřazení obrázku do fotogalerie

Nahraný obrázek můžete přímo vložit do fotogalerie. Stačí zaškrtnout zobrazit ve fotogalerii a poté vybrat z existujících fotogalerií nebo vytvořit novou. K obrázku můžete vložit i popisek. K vyplnění popisku obrázku slouží Perex.

Pokud máte v nastavení fotogalerie, do které je obrázek vložen, jako způsob zobrazení Slideshow, popisky obrázků se na webu nezobrazí. Nutné je mít v dané fotogalerii toto nastavení: Nastavení → Způsob zobrazení → Otevření do nového okna.

Nakonec už stačí jen vyplnit SEO popisky. V případě, že nechcete tvořit unikátní texty, zaškrtněte políčko Automaticky. Údaje se vytvoří z obsahu stránky. A jako poslední položku určit, zda povolíte u obrázku komentáře či nikoliv.

Vkládání fotogalerie v nové administraci

Prvním krokem pro přidání fotogalerie je Složka ObrázkyPřidat Fotogalerii. Zobrazí se formulář, kde určíte všechna nastavení.  Vyplníte zde název fotogalerie i její popisek (Perex), který se u ní bude zobrazovat jak v náhledu u výpisu všech fotogalerií, tak i v detailu. V případě, že chcete zobrazit fotogalerii přímo v menu, stačí zaškrtnout Zobrazit v menu. Aby se fotogalerie zobrazovala na webu, musíte ji mít aktivní. V administraci tedy musí být zaškrtnuto políčko Zapnuto.

SEO popisky

Pokud nechcete přidávat k fotogalerii své unikátní texty, nechte zaškrtnuté políčko Automaticky. SEO texty se poté vyplní dle obsahu stránky. 

Nastavení

V této sekci upravujete detailnější nastavení fotogalerie. Můžete ji přiřadit pod jinou fotogalerii, určit její prioritu, způsob zobrazení obrázků ve fotogalerii a titulní obrázek. Pokud zaškrtnete i Zobrazit fotogalerii, bude se zobrazovat ve výpisu galerií   i  na webu.

 

Řazení

Pokud chcete, aby se vaše obrázky řadily podle data či jiné priority, můžete toto řazení u každé fotogalerie individuálně nastavit.

Chráněná fotogalerie

Svoji fotogalerii můžete chránit i heslem. Stačí zaškrtnout políčko Zapnout zabezpečení fotogalerie a vyplnit políčko s heslem. Do fotogalerie se přihlásí jen uživatel, který zadá správné heslo.

Pak už jen zadáte, jestli chcete povolit komentáře, a máte hotovo. 

Vložení výpisu fotogalerií

Náš TIP
Vytvořili jste si více fotogalerií a chcete, aby se jejich výpis objevil i v menu? Máme pro vás tip, jak si rozpis se všemi fotogaleriemi do hlavního menu vložíte.

V administraci přejděte do položky Menu → Hlavní Menu a klikněte na tlačítko +Přidat položku menu

V první položce Zdroj odkazů vyberte položku Základní stránky. V druhém kroku „Odkaz na“ vyberte složku, na kterou budete odkazovat. V našem případě tedy Fotogalerie. V dalším kroku můžete Odkaz i přejmenovat či přidat ještě podsložku. Pak už stačí jen kliknout na uložit a rozpis fotogalerií se vám zobrazí v menu.

Máte nyní v menu 2 složky s názvem Fotogalerie? Pokud chcete mít v menu jen rozpis fotogalerií, smažte v Menu složku, která má jako Typ uvedenou Fotogalerii.

Výpis fotogalerií na webu může vypadat i takto:

V dalším článku se dočtete, jak se v admin 2 pracuje s prvky webu

Tým inPage
inpage(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Fotogalerie - orientace obrázku

  15.2.2018 21:01:51 | Zdenka Sekená

  Dobrý den,
  doposud jsem vkládala obrázky do fotogalerie bez problémů, až nyní mi nastal problém. Po nahraní konkrétního obrázku se obrázek otočí o 90 stupňů. Přitom obrázky v souborech, z kterých se vkládají do adminu jsou v správné pozici. Nevím si s tím rady.
  Konkrétně: ttps://www.interierovydesigner.com/fotogalerie/vyskov-2017/
  Děkuji za odpověď. Zdenka Sekená

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.