0 Kč bez DPH

Google AdSense

Služba Google AdSense je velice rozšířený nástroj, který nabízí možnost výdělku pomocí reklamy, která je zobrazována na webových stránkách. V tomto článku si ukážeme, jak je možné tento nástroj jednoduše implementovat do našeho systému inPage.

Na základě obsahu Vašich stránek, a jejich návštěvnosti a typu návštěvníků, přiřadí Adsense stránkám reklamy, které se budou na vašem webu zobrazovat. Podrobnější informace o službě Google AdSense najdete ZDE.

Propojení se službou Adsense je k dispozici u všech variant našich služeb. Podmínkou pro zprovoznění a správné funkgování služby, je schválení vašich webových stránek přímo ze strany provozovatele služby Google AdSense. V procesu schvalování hraje významnou roli vlastní obsah webových stránek, který by měl být kvalitní a originální, aby přitáhl na vaše webové stránky co nejvíce návštěvníků.  Schválení je prováděno manuálně ze strany provozovatele služby, který si vyhrazuje proces schválení provést v průběhu 2-60 dnů od registrace služby AdSense. Více o podmínkách služby se dočtete ZDE.

Registrace do služby Google AdSense a propojení s inPage

V prvním kroku je nutné se registrovat do služby Google AdSense. Po provedení registrace a přihlášení se do svého účtu si dohledáte informace k propojení služby s webovými stránkami. Pro vlastní integraci služby je nutné mít k dispozici ID majitele účtu AdSense, který naleznete v kódu pro přidání do stránek. ID bývá ve tvaru:  "pub-123456789123456789". Podrobnější informace o tomto údaji a kde jej najít se dočtete ZDEID majitele účtu si zkopírujte.

obrázek 1.png

Pro nastavení služby Google AdSense na vaše webové stránky, se přihlaste do administrace webových stránek a zobrazte si sekci /Služby/ a rozklikněte položku Google AdSense.

obrázek 2.png

Zobrazí se vám formuláře, ve kterém si nejprve službu AdSense aktivujete a posléze do formuláře vložíte vaše ID majitele účtu AdSense.

obrázek 3.png

Poté dialog uložíte.

Následně se vraťte zpět do účtu Google AdSense a potvrďte, že jste vložili kód (tedy ID majitele) do vašich webových stránek.

obrázek 4.png

Zobrazí se Vám informace o procesu schválení Vašich stránek.

Je třeba brát v potaz, že proces schválení neprobíhá automaticky - probíhá zde ruční kontrola. Schválení může trvat dva dny, ale i měsíc. V případě, že služba na Vašem webu najde nesrovnalosti, kvůli kterým stránky schválit nelze, zobrazí se Vám zpráva ve Vašem AdSense účtu a obdržíte také zprávu na přihlašovací email účtu Adsense.

Přidání souboru ads.txt

Ve chvíli, kdy dojde ke schválení vašich webových stránek službou AdSense, tak se přihlaste do vašeho AdSense účtu. Zde v záložce Stránky se vám zobrazí upozornění k přidání souboru ads.txt do vašich webových stránek.  Přes tlačítko ve spodní části upozornění proveďte stažení souboru.

obrázek 5.png

Stažený soubor si následně otevřete v textovém editoru (např. poznámkový blok) a zkopírujte si jeho obsah. Obsah souboru ads.txt následně vložte do administrace vašich webových stránek sekce /Služby/ položka Google adSense, do pole označeného Obsah souboru ads.txt a dialog uložte.

obrázek 6.png

Služba AdSense uvádí, že může trvat několik dnů, než se změny ve Vašem AdSense účtu po přidání souboru projeví. Pokud web zasílá málo žádostí o reklamu, může se jednat i o měsíc. Více o souboru ads.txt najdete ZDE.

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář