0 Kč bez DPH

Základní seznámení s administrací inPage

Administrační rozhraní je nástroj, s pomocí kterého spravujete obsah webové prezentace. Díky jednoduchému ovládání administrace inPage, je tvorba kvalitní webové prezentace dostupná opravdu každému. Pokud jste začátečník, nebo jste se s inPage setkali poprvé, pak vám tento článek pomůže se seznámit s administrací inPage a poradí, jak začít. 

Hlavička administrace

Hned po přihlášení si všiměte v hlavičce administrace vpravo jsou:

 • název vaší webové prezentace, která vás po kliknutí přesměruje na náhled webu
 • jazyk administrace, kde jsou k dispozici zatím základní překlady do slovenštiny, agličtiny, němčiny, maďarštiny a polštiny
 • ikona signalizující stav vašich stránek -  služba je v provozu, nastavení parkovací stránky či stránky v rekonstrukci. 
 • Můj účet obsahuje funkce pro správu účtu jako je např. možnost nastavení stavu webu, informace k emailovým službám a účtu FTP, samozřejmostí je možnost změny přístupových údajů a další. Více informací o možnostech v nastavení vlastního účtu se dočtete v našem článku Můj účet

Hlavička administrace inPage

1. Hlavní přehled

Po přihlášení do administrace uvidíte jako první stránku s Hlavním přehledem, který vás informuje o stavu webustatistice obsahu webu, posledních editovaných stránkách, nových objednávkách v e-shopu, nových komentáříchstatistice návštěvnosti, možnosti zapnout průvodce nastavením webu a vytvořením e-shopu a jako poslední o novinkách v administraci.

Administrace inPage - Hlavní přehled

2. Stránky a rubriky

Texty, stránky či články viditelné na webu vytváříme v administraci inPage v sekci Stránky. Jednotlivé články pak můžete kdykoliv editovat, aktualizovat nebo nastavit jejich zobrazení v hlavním menu. Pro správu efektivních webových stránek je možno vytvořit Rubriky, do kterých přidáte související články. Díky rubrice se jednoduše vypíše seznam novinek, seznam produktů, ceník, atd.

Stránky a rubriky v administraci inPage

Podrobný návod pro správu stránek a rubrik naleznete v článcích Práce se stránkami a Práce s rubrikami.

3. Obrázky a fotogalerie

Sekce Obrázky je určena pro nahrávání obrázků a tvorbu fotogalerií. Obrázky i fotogalerie mohou být použity jako součást článku nebo lze zobrazit přehled všech fotogalerií na webu. Dokonce můžete fotogalerii připojit i k článku či k produktu v e-shopu. Odkaz na kompletní fotogalerii lze také nastavit do hlavního menu.

Obrázky a fotogalerie v administraci inPage

Práce s obrázky a tvorba fotogalerií je popsána v článku Práce s obrázky a fotogalerií.

4. Soubory a složky

Nahrávání souborů a vytváření složek se soubory provedete v sekci Soubory. Následně můžete soubory na webu zobrazit jako soubor ke stažení nebo nastavit jejich zobrazení přímo v prohlížeči. Video a hudební soubory následně můžete zobrazit přímo na konkrétní stránce.

Soubory a složky v administraci inPage

Základní instrukce k tomu, jak v inPage pracovat se soubory a odkazy se dočtete v článku Práce se soubory a vkládání odkazů.

Zajímá vás více o možnosti přehrávání video a hudebních soborů? Doporučujeme prostudovat následující návody:

5. Vytvoření E-shopu

E-shopové řešení je v inPage tvořeno se záměrem co nejjednodušší správy a nastavení. V sekci e-shop máte k dispozici odkazy potřebné ke správě objednávektvoření produktů a jejich kategorií,  k zobrazení seznamu zboží,  nastavení srovnávačů zboží, nastavení platby, dopravy a samotného e-shopu.

E-shop v administraci inPage

Zajímá vás více o možnosti a nastavení e-shopu v inPage? Doporučujeme prostudovat následující návod.

6. Komentáře

V této sekci lze spravovat, upravovat či mazat komentáře u článků, obrázků či produktů. Možnost komentářů lze zapnout v editaci jednotlivých prvků.

Správa komentářů v administraci inPage

7. Menu a navigace

Menu je základní navigační prvek prezentace a proto je třeba věnovat zvýšenou pozornost při jeho tvorbě. Menu tvoříme v sekci Menu - Hlavní menu a lze do něj přidávat vytvořené stránky, rubriky, fotogalerie a další prvky. Menu lze dále rozšířit vytvořením submenu, které se zobrazí pod existující položkou.

Na webu lze použít i externí odkazy, což jsou odkazy na zajímavé a nejčastěji navštěvované webové stránky. Můžete je zobrazit v menu, v článcích nebo v boxu Oblíbené odkazy. Jejich nastavení se provádí v sekci Menu - Externí odkazy. 

Menu v administraci inPage

Jak si vytvořit menu a jak s ním následně pracovat se dočtete v článku Nastavení hlavního menu.

8. Vzhled webových stránek

Při vytváření webové prezentace v administraci inPage je dalším důležitým krokem volba šablony stránek spolu s motivem(ústředním obrázkem stránek) a logem. To vše nastavíte v administraci systému inPage v sekci Vzhled. Pro lepší rozhodování typu šablony je možné nahlédnout do vzorových webů. Pro vaše stránky můžete využít nabídky univerzálního motivu v bance motivů nebo můžete nahrát a použít svůj grafický motiv a zobrazit na něm svůj vlastní text motivu.  

Vzhled webu v administraci inPage

Pro bližší popis navštivte článek Výběr vzhledu.

Pro pokročilé uživatele nabízí administrace inPage možnost pohodlně měnit přednastavený vzhled šablon nebo strukturu vašich webových stránek pomocí CSS - Cascading Style Sheets, česky "kaskádové styly" (Vzhled → Vlastní styly CSS). Abyste takové změny mohli provádět, je nutné znát základy práce s CSS.

9. Služby 

V inPage lze využívat různých služeb např. soubor nástrojů pro správce webu Google Webmaster ToolsGoogle Analytics či Google Search Console. Tyto nástroje vám mohou bezplatně a jednoduše ukázat zobrazení vašich stránek na Google, pomohou odhalit problémy a sdílet informace pro zlepšení viditelnosti vašich stránek. Služba Google Analytics vám umožní detailnější sledování statistik přístupů na vaše stránky.

S pomocí nástroje Smartlook můžete odhalit problémy s používáním webu a získat inspiraci pro další vylepšení svých stránek a služba AddThis slouží pro napojení vašich stránek na nejrůznější sociální služby (Facebook, Google+, Twitter, atd.) . Pokročilejší uživatelé si mohoué nastavit RSS feed.

Služby v administraci inPage

Základní informace o službách které lze s inPage propojit naleznete v našem článku Napojení na externí služby

10. Obecné nastavení webu

V sekci Nastavení naleznete volby:

 • Nastavení prostředí - měníte osobní nastavení pracovního prostředí systému inPage.
 • Nastavení prvků - šablona webu má různé prvky, které lze částečně upravovat. Zde lze nastavit např. text titulní stránkyvýpis článků na titulní straně, nebo zobrazení výpisu rubrikykontaktůoblíbených odkazů a další.
 • Rozmístění prvků - prvkům webu (kontakty, aktivní rubrika, náhodný obrázek apod.) lze i měnit pořadí vždy v závislosti na vybrané šabloně. Každá šablona má rozdílný počet prvků i jejich rozložení. 
 • Základní stránky - úprava přednastavených odkazů administrace inPage např. Úvodní stránky, Kontaktní formulář, E-shop, Mapa webu atd.
 • Vzorové stránky - které stačí jen zkopírovat, upravit a zveřejnit.
 • HTML hlavička stránek - nastavení univerzálního titulku a perexu webu. Je jedním z prvků tvorby webu, který byste neměli opomenout a který vám pomůže k lepšímu zařazení webu ve vyhledávačích
 • Přesměrování stránek - z adresy již neexistujícího článku na adresu nového článku. 
 • Formuláře - ze kterých vás budou moci návštěvníci kontaktovat přímo z webu. 
 • Antispamová ochrana - proti komentářovému či diskusnímu spamu
 • Kontakty a sociální sítě - kontaktní údaje provozovatele zobrazené na webu včetně odkazů na sociální sítě Facebook, Google a Twitter.
 • Soubor robots.txt- Zakazuje nebo povoluje robotům procházení určitých částí webu viz Meta tag "robots" a robots.txt

Nastavení v administraci inPage

Podrobné informace k možnostem a nastavení vaší webové prezentace v inPage naleznete v článku Nastavení webu.

11. Tlačítko rychlé volby

Poslední položkou menu je sekce rychlé volby. Pod kterou se ukrývají možnosti vytvoření rubriky, stránky, fotogalerie, přidání obrázku, vytvoření složky a přidání souboru a kategorie e-shopu.

Rychlá volba v administraci inPage

V základu jsme si představili administraci inPage a v dalších článcích vás detailněji provedeme jednotlivými sekcemi.

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář