0 Kč s DPH
  • WYSIWYG verze 3.5
    • Návod je vytvořen ve WYSIWYG editoru verze 3.5 Více »

Vkládání animovaných obrázků ve formátu .gif

31. 05. 2012

Animovaný obrázek si můžete sami vytvořit v některém grafickém programu určeném na tvorbu .gif obrázků, nebo si jednoduše stáhněte animovaný obrázek přímo z internetu. Například ve vyhledávači Google si v obrázcích vyhledejte výraz "GIF animace" a můžete vybírat ze široké škály animovaných obrázků.

V inPage je způsob vkládání animovaného .gif obrázku totožný, jako byste vkládali běžný (neanimovaný) obrázek, jen s tím rozdílem, že při vkládání .gifu do stránky v inPage je důležité zachovat jeho originální velikost. Díky tomu budete mít jistotu, že animovaný obrázek na webu bude fungovat správně.

 

Abyste mohli obrázek zobrazovat na webových stránkách, je nutné jej nejdříve nahrát do sekce OBRÁZKY v administraci inPage a obrázek musí být nastaven jako aktivní.

Animovaný pejsekVložení obrázku do stránky

Přejděte v administraci inPage na záložku STRÁNKY, kde klikněte na tužku pro editaci konkrétního článku, kam chcete .gif obrázek vložit. Případně založte stránku novou.

TIP! Vždy je lepší nejprve zadat všechen text, který na stránce chcete mít a teprve poté začít s umisťováním obrázků. Získáte tak lepší představu, jak bude stránka ve výsledku vypadat.

Dialog pro vkládání obrázku do textu si zobrazíte po klepnutí na tlačítko Vložit obrázek (ikona stromu -).

Po otevření dialogového okna nevypisujte žádné z nabízených políček. Místo toho klikněte na ikonku Procházet vedle řádku URL obrázku.

Dialogové okno pro vkládání obrázku

Následně v otevřeném okně uvidíte všechny obrázky, které jste si do inPage administrace nahráli, ať už mezi nezařazené obrázky nebo přímo do některé fotogalerie. Velikost obrázku je automaticky nastavena na hodnotu Normální. Aby váš .gif obrázek správně fungoval, je nutné nastavit velikost vložení na Originál (viz obrázek).

Vkládání originální velikosti animovaného .gif obrázku

Jakmile nastavíte velikost a najdete ten správný obrázek, klepněte na něj a nabídka se zavře. Všimněte si, že inPage ihned automaticky doplní URL adresu k obrázku v dialogovém okně, ale jeho popisek a titulek je prázdný. Titulek a popis vyplňte dle obsahu či významu obrázku.

Dokončení vkládání animovaného obrázku do stránky

Vložení následně dokončíte kliknutím na tlačítko Vložit.

Obrázek se následně vloží do stránky k textu, a vám zbývá poslední krok,
a to uložit provedené změny na stránce tlačítkem Upravit stránku.

Pokud jste postupovali přesně dle návodu, pak by se na webové stránce měl zobrazit funkční animovaný obrázek, obdobně jako se zobrazil námi vkládaný animovaný pejsek, kterého můžete vidět v úvodu tohoto článku.

 

Úspěšné vkládání .gif obrázků na vaše webové stránky.
Tým inPage

 

 

 

Hanka Medková
admin(zav)zoner.cz

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.