0 Kč s DPH

Plánovací kalendář Google v inPage

Potřebovali jste někdy na své stránky umístit plánovací kalendář, ve kterém byste si jednoduše vyznačili datum schůzky nebo konání akce tak, aby tato data mohli vidět i návštěvníci vašich stránek?

Představujeme vám spolehlivý kalendář od společnosti Google, který lze použít v systému inPage.

Google kalendář

Prostřednictvím bezplatné online služby Kalendář můžete snadno udržovat přehled o všech konaných událostech a aktivitách, můžete vytvářet pozvánky na různé sportovní nebo kulturní akce, informovat
o schůzkách a srazech, které jsou pro vás důležité, nebo můžete sdílet informace o obsazenosti
a volných termínech a jiné.

 

Kalendář Google na webu inPage
(Ukázka - Kalendář Google na webu)

Vytvořte si díky našemu jednoduchému návodu vlastní kalendář a umístěte jej na vaše stránky. Veškeré změny které v kalendáři provedete se ihned projeví na webu.

Proč právě kalendář Google?

 • Udržujete přehled o všech důležitých událostech
 • Data v kalendáři můžete sdílet s návštěvníky vašich stránek
 • Manipulace s kalendářem je opravdu jednoduchá
 • Úpravy, které v kalendáři provedete, se ihned projeví i na vašich stránkách
 • Můžete měnit barvu, vzhled či přizpůsobit velikost pro vaše stránky
 • Pod jedním účtem si můžete vytvořit libovolný počet kalendářů

Kalendář je vhodný jak pro osobní, tak i pro firemní účely, kdykoliv můžete sdílet úkoly a data
s návštěvníky stránek, přáteli nebo se svými kolegy v práci.

Kde lze kalendář Google uplatnit?

Kalendář velmi často využívají vlastníci stránek nabízející ubytování, majitelé webů se zaměřením na sportovní aktivity nebo například stránky hudebníků a kapel.

Využití kalendáře je skutečně vhodné pro široké spektrum uživatelů.

Vytvoření kalendáře

Kalendář Google založíte a následně spravujete přímo na stránkách Google.

Založení kalendáře na stránkách Google

Pokud již máte účet Google, stačí navštívit domovskou stránku služby Kalendář Google, zadat uživatelské jméno, heslo a přihlásit se. V případě, že účet ještě nemáte, vytvořte si jej. Po přihlášení se na stránce zobrazí hlavní stránka s kalendářem, ihned máte možnost vytvořit novou událost nebo
v budoucnu spravovat události již vytvořené.

Vložení události do kalendáře

Stačí kliknout na konkrétní datum v kalendáři, zobrazí se okno s jednoduchým formulářem (viz obrázek). Do kolonky zapíšete vaši událost, úkol či připomínku a potvrdíte tlačítkem "Vytvořit událost".

Vytvoření události v kalendáři Google

Vámi uložená událost se zobrazí v kalendáři. Takto snadno do kalendáře přidáte další a další plánované akce a úkoly. Chcete-li uložená data v kalendáři publikovat na webových stránkách a sdílet je s návštěvníky webu, pak je potřeba zobrazit kalendář také na vašem webu. Jak na to si ukážeme dále.

Propojení kalendáře s inPage

Pro zobrazení kalendáře na webu je potřeba umístit HTML kód kalendáře do zdrojového kódu vaší stránky v inPage.

Kde získáte HTML kód kalendáře?

Máte-li otevřený váš kalendář na stránkách Google, klikněte si vlevo na odkaz Moje kalendáře ->  Nastavení kalendáře. Otevře se stránka (viz obrázek), kde najdete podrobnosti kalednáře, včetně zdrojového iframe kódu.

Podrobnosti kalednáře

Ve spodní části stránky naleznete potřebný HTML kód vašeho kalendáře, který je potřeba zkopírovat do připravené stránky v inPage, resp. té stránky, na kterou chcete kalendář umístit.

Pokud potřebujete přizpůsobit velikost a vzhled kalendáře pro vaše stránky, klikněte na odkaz uvedený nad HTML kódem kalendáře - Přizpůsobení barvy, velikosti a dalších položek.

Jak vložit HTML kód do stránky v inPage

Toto je příklad vygenerovaného kódu:

<iframe src="http://www.google.com/calendar/embed?src=ortg4ic7tipmab3esh9pu2fkg8%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Prague" style="border: 0" width="800" height="600" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Pro vložení HTML kódu kalendáře do vašich stránek je nutné kliknout na ikonu s názvem HTML - na obrázku je vyznačena červeně.Zkopírujte se HTML kód vašeho vlastního kalendáře a přejděte do administrace inPage k editaci stránky, do které chcete kalendář vložit. (V našem případě jsme vytvořili novou stránku s názvem Kalendář a v ní vytvořili hlavní nadpis - Kalendář freeride ježdění.)

Editace stránky Kalendář

Kliknutím na ikonu HTML se otevře podokno Editoru HTML (tzv. zdrojový kód stránky). Na nový řádek vložte zkopírovaný HTML kód vašeho kalendáře, jak je uvedeno na obrázku.

Vložení kalendáře do Editoru HTML v inPage

Pokud vkládáte HTML kód kalendáře na stránku s již existujícím textovým obsahem, podokno Editoru HTML bude obsahovat kompletní zdrojový kód celé vaší stránky, zde již záleží jen na vás, kam přesně (do kterého řádku) kalendář umístíte.

Následně změnu potvrďte tlačítkem Aktualizovat a nezapomeňte uložit také celou stránku. Na konec si otevřete vaše stránky a zkontrolujte, zda je kalendář na webu vidět.

Výsledné zobrazení kalendáře na webu

Výsledek zobrazeného kalendáře na webu může vypadat např. takto:

Ukázka využití kalendáře Google na webu www.ubytovani-lenka.czUkázka využití kalendáře Google na webu www.bikesdevil.com
(kliknutím na náhled obrázku se zobrazí kompletní www stránka)

Souhrn - užitečné funkce kalendáře

Sdílení kalendáře

Vytvořte si kalendář a nastavte jeho sdílení s přáteli, rodinnými příslušníky nebo návštěvníky vašich stránek. Snadno tak můžete udržovat přehled o všech událostech, které jsou pro vás důležité –
o narozeninách, setkáních, sportovních zápasech, aj. - to vše na jediném místě.

Pozvánky

Můžete vytvářet pozvánky na události, odesílat je přátelům a sledovat odpovědi a komentáře uživatelů - to vše na jediném místě. Vaši přátelé mohou obdržet pozvánku a odesílat odpovědi i v případě, že sami nepoužívají službu Kalendář Google.

Rychlé přidání

Můžete kliknout na libovolné místo v kalendáři, na něž událost patří (nebo použít odkaz Rychlé přidání), a začít psát. Kalendář Google pochopí celé fráze a zařadí nové události do vaší agendy.

Vyhledávání

Můžete vyhledat datum, kdy jste byli na grilování u Novákových (víte, že to bylo někdy letos v létě). Nebo se můžete prohledáním veřejných kalendářů dozvědět o nových událostech, které vás zajímají,
a přidat je do vlastního kalendáře.

Mobilní přístup

Zapomínáte na narozeniny přátel či příbuzných či na jiné významné výročí? Nastavte si v kalendáři připomenutí událostí a oznámení můžete přijímat i na svém mobilním telefonu.

Kompletní přehled vlastností a funkcí kalendáře Google

 

 

Hanka Medková
hana.medkova(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • NEJDE MI TO

  1. 4. 2011 10:24:13 | RENE

  Ja som to vložil do svojej stránky na webareal a nefunguje mi to

  Odpovědět

 • RE: nejde mi to

  1. 4. 2011 10:34:17 | Hana Medkova

  Dobrý den, nemůžeme vám blíže poradit pokud neuvedete alespon název domény, pokud se však nejedná o stránky vytvořené v inPage, pravděpodobně Vám nebudeme moci poradit.

  Odpovědět

 • Linky z událostí v kalendáři

  29. 1. 2012 14:54:38 | Pavel Štěpán

  Dá se do popisu události v kalendáři vložit link, např. na jiné web stránky s bližšími údaji k akci nebo na soubor?

  Odpovědět

 • RE: linky z událostí v kalednáři

  30. 1. 2012 10:05:18 | Hana Medkova

  Dobrý den pane Štěpáne, jestli lze vytvořit v kalendáři z textové události odkaz, to tuším nelze. Ten kalendář je aplikace Google, možná by nebylo špatné kontaktovat technickou podporu google s títmo dotazem, třeba by mohli do budoucna svůj kalendář vylepšit a o tuto možnost rozšířit.

  Odpovědět

 • dotaz

  9. 5. 2012 10:54:53 | pujcovnakaravanu.inpage.cz

  Dobrý den,
  Umístil jsem na svůj web google kalendář, ale jakmile se odhlásím z google, tak se na stránkách přestane zobrazovat i když jsem ho nastavil jako veřejný, co s tim?
  Předem děkuji za případnou odpověď

  Odpovědět

 • RE: dotaz

  9. 5. 2012 12:26:04 | Hana Medková

  Dobrý den,

  šířka kalendáře se s největší pravděpodobností nemůže zobrazit v tom úzkém postranním sloupci, zkuste prosím tu stránku s kalendářem vložit do hlavního menu a pokud to i nadále nebude fungovat, ponechte tam tu stánku aktivní a napište nám na admin@zoner.cz, podívám se na to.

  Je možné, že před vložením zdrojového kalendáře do stránky bude nutné nejdříve vypnout wysiwyg editor a vkládat ten kod přímo do html editoru stránky.

  Odpovědět

 • Barva události

  9. 5. 2012 16:22:49 | Hana

  Dobrý den, všechny události se mi na webu stejnou barvou. Dá se nastavit barevné rozlišení událostí? Např. obsazení objektu červeně a rezervace žlutě? Děkuji

  Odpovědět

 • RE: barva události

  9. 5. 2012 16:55:07 | Hana Medková

  Bohužel v tomto případě Vám nejsme schopni poradit, zkuste se na možnosti obarvení událostí zeptat přímo na technické podpoře Google, vzhledem k tomu, že se nejedná přímo o naší aplikaci, opravdu Vám s tímto nedokážeme pomoci. Děkujeme za pochopení. Budeme rádi, pokud nás budete prostřednictvím komentáře informovat, zda tam ta možnost je.

  Odpovědět

 • Časové rozhranie kalendára na webe

  24. 4. 2013 13:17:23 | Patrik

  Zdravím, chcel by som sa opýtať či sa dá nastaviť časové rozhranie v kalendári na web, potrebujem aby kalendár na webe zobrazoval udalosti len napr. od 16:00 do 23:00 aj keď mám v gmaili naplánovaný celý deň (5:00 do 00:00) a funkcia deň a noc kde si skrývam čas funguje len na gmaili nie na webe, Dá sa to nejak spraviť ? prosím poradte

  Odpovědět

 • RE: Časové rozhranie kalendára na webe

  25. 4. 2013 10:36:50 | Vladimír Souš

  Dobrý den, je nám líto, ale kalendář Google není naše aplikace a je tedy nutné hledat nápovědu na stránkách vývojářů této aplikace. Děkujeme za pochopení a přeji hezký den.

  Odpovědět