0 Kč s DPH

Náhledový režim webu

Připravujete novou webovou prezentaci, anebo jen chcete na webu provést drobné úpravy, ale přitom nechcete, aby byly nehotové stránky zatím viditelné, ale přitom jste je mohli jednoduše spravovat a zobrazovat si výsledek úprav? Právě pro vás jsme do administrace přidali možnost náhledového režimu.

Zobrazit si náhled stránek, pokud jste měli nastaven stav webu Stránky v rekonstrukci, již bylo možné v původní administraci. Nyní jsme tuto funkci ještě vylepšili a doplnili o několik dalších možností náhledů. Níže si podrobně představíme princip, na jakém náhledový režim funguje, a představíme si nové možnosti v zobrazení náhledů jednotlivých stránek, obrázků, produktů i například celého e-shopu.

Jak to funguje?

Náhledový režim je ve výchozím stavu nastaven vždy jako aktivní.  Nastavení náhledového režimu je k dispozici pod položkou Můj účet → Stav webu.

Zde se nově nachází políčko Kód pro náhledový režim. Tento kód umožní náhled stránek, i když je web ve stavu Stránky v rekonstrukci. Kód můžete libovolně změnit na svůj vlastní, přičemž může obsahovat jen znaky bez diakritiky, čísla a pomlčku. Doporučujeme však kód automaticky generovat odkazem pod políčkem vygenerovat nový kód.

Při úplném odstranění kódu bude náhledový režim zcela zakázán.

Náhledový režim webu - stav webu

Kód se přidá do URL adresy stránek a zobrazí náhled webu. Web si tak můžete zobrazit i na jiném počítači bez přihlášení, stačí znát skrytý kód. 

Náhledový režim - zobrazení webu se skrytým kódem v url

Novinky v zobrazení

Dříve bylo možné zobrazit pouze aktivní stránky webu, nově lze takto z administrace zobrazit i neaktivní prvky.

Náhled stránek, obrázků, souborů a ostatních, které mají nastaveno nezobrazovat na webu

Tuto možnost uvítáte například při tvorbě nových článků. Pohodlně si je pak můžete prohlédnout na webu a máte jistotu, že je nikdo jiný neuvidí. Stránky a další prvky nastavíte jako neaktivní v editaci prvku → zrušením zaškrtnutí políčka Zapnuto - Stránka je zobrazena na webu.

Náhledový režim - nastavení neaktivní stránky

Náhled e-shopu v případě, že není nastaveno zobrazit e-shop návštěvníkům

Podobně jako u přípravy článků lze tohoto využít při zakládání e-shopu. Stačí v sekci E-shop > Nastavení e-shopu > zrušit zaškrtnutí políčka Zobrazit e-shop návštěvníkům.

Náhledový režim pro neaktivní e-shop

V případě že se chystáte poslat odkaz webu svým známým nebo jej sdílet na sociálních sítích, tak zkontrolujte, zda URL adresa odkazu neobsahuje skrytý kód.

Tým inPage
info@inpage.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Bohužel nefunguje

  13. 4. 2020 22:41:40 | DS

  Dobrý den,

  funkci bych uvítala, bohužel ale nefunguje.

  DS

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Bohužel nefunguje

   14. 4. 2020 6:07:00 | R

   Dobrý den, funkce funguje, pokud máte nějaký problém kontaktujte podporu.

   Odpovědět