0 Kč bez DPH

Jak zobrazit obsah v postranním sloupci stránek

20. 04. 2011

Rádi byste informovali návštěvníky vašich stránek o novinkách, akcích, aktualitách či slevách? Poradíme vám, jak definovat a nastavit vlastní obsah v postranním sloupci stránek.

Postranní sloupec vám umožňuje zobrazit prvky stránek jako - vlastní box, aktivní rubriku, oblíbené odkazy nebo třeba kontakt. Záleží jen na vás, jaké informace chcete zobrazit návštěvníkům stránek.

Umístění postranního sloupce na stránkách závisí na aktuálně zvoleném typu šablony, zpravidla se nachází v levé nebo v pravé části šablony vašich stránek.

Nastavení obsahu postranního sloupce

Jednotlivé prvky a další obsah, které lze v postranním sloupci zobrazit, můžete sami definovat v administraci inPage (sekce Nastavení -> Prvky stránek)

Prvky stránek

Mezi prvky stránek, které lze nastavit do postranního sloupce patří:
1-vlastní boxy, 2-Aktivní rubrika, 3-Náhodný obrázek, 4-Vyhledávání, 5-Kontakty, 6-Oblíbené odkazy

  prvky stránek seřazené v administraci

  Nastavením jednotlivých prvků stránek je možné měnit strukturu webu i obsah postranního sloupce. 

  Aktivní rubrika

  Zvolit si můžete jednu aktivní rubriku, která bude zobrazena v postranním sloupci prezentace. Aktivní rubrikou mohou být např. Novinky, Akce a slevy či jiné. Rubriku si vytvořte v administraci inPage (sekce STRÁNKY -> Přidat rubriku). Rubrika by měla být nastavena jako aktivní a články umístěné v této rubrice by měly mít zaškrtnuté kolonky: Nastavit aktivní a Zobrazit v rubrice. U aktivní rubriky se zobrazuje nadpis, perex a datum vložení stránky. Můžete si také vybrat počet zobrazovaných článků.

  Vlastní box

  Prvek vlastní box umožnuje výběr jednoho článku, který bude zobrazen v postranním sloupci prezentace (vhodné např. pro výpis bannerových odkazů a reklamy, externích anket a počítadel, apod.) Vytvořte si v administraci novou stránku (sekce STRÁNKY -> Přidat stránku) s názvem podle obsahu stránky, do editoru si napište nějaký text nebo vložte obrázek. V nastavení stránky pak zrušte označení kolonky: Nastavit aktivní. Stránku, kterou jste vytvořili nastavte, jako vlastní box přes prvky stránek. Využít můžete až 3 vlastní boxy. Stejným způsobem se pracuje také s vlastní patičkou a motivem.

  Oblíbené odkazy - záložky

  Oblíbené odkazy si můžete vytvořit v administraci inPage (sekce Nastavení -> Záložky-Oblíbené odkazy). Nadefinované záložky poté můžete zobrazit na webu v postranním sloupci (sekce Nastavení -> Prvky stránek -> Oblíbené odkazy).

  Náhodný obrázek

  Prvky stránek umožňují nastavení zobrazení náhodného obrázku z jedné vybrané fotogalerie. Náhled obrázku se poté zobrazí v postranním sloupci a při každém přepnutí stránky se obrázek  náhodně změní za jiný z téže fotogalerie. Fotogalerii si vytvořte v administraci inPage (sekce OBRÁZKY -> Přidat fotogalerii) a přidejte do ní několik obrázků.

  Kontakt

  Zobrazení kontaktu v postranním sloupci docílíte tak, že přejdete do administrace inPage (sekce Nastavení -> Kontakt) vyplníte vaše kontaktní údaje, které si přejete na stránce zobrazit a uložíte je. Následně se vraťte do sekce Nastavení -> Prvky stránek a zaškrtněte zobrazení kontaktu na stránce.

  Náhodný TOP produkt

  Pokud využíváte eshop, můžete si některé zboží označit jako oblíbené (editace produktu). Poté v E-SHOP -> Nastavení e-shopu -> Náhodný TOP produkt vyberte v roletce počet takto zobrazovaných produktů na vašich stránkách. Produkty se zobrazují náhodně. Doporučuji takto zobrazovat například zlevněné zboží.

  Toto jsou základní tipy pro využití postranního sloupce stránek. Věříme, že vám jednotlivé prvky stránek pomohou oživit celkový vzhled vaší webové prezentace.

   

  Hanka Medková
  hana.medkova(zav)zoner.cz

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  • Re: Oblíbené odkazy editace

   12. 4. 2013 10:29:32 | Admin

   Bohužel, tento text změnit nelze.

   Odpovědět

  • Zmena umiestnenia postranneho boxu

   14. 4. 2015 11:15:58 | Lubos

   Dobry den, vytvoril som si vlastny postranny box na www.spacek.sk, ktory je umiestneny vlavo. Ako ho prelozim na pravu stranu? Niekde ste pisali ze sa to nastavuje v "Rozmiestnenie prvkov stranok". Tam to ale neviem zmenit.
   Dakujem za radu.

   Odpovědět

  • Jak vložím do stránek např.IFRAME?

   14. 5. 2015 13:31:43 | Vladislav Kubica

   Chci na stránku vložit iframe, ale napřímo nebo přes "odkaz" to nejde, jak to udělám, prosím?

   Odpovědět

  • RE: Jak vložím do stránek např.IFRAME?

   14. 5. 2015 13:59:54 | Ondřej Jonáš

   Dobrý den,
   pro vložení iFrame kódu je nutné přepnout editor do HTML. U starších verzí WYSIWYG editoru stačí nalézt "ikonku" HTML, stisknout a následně kód vložit. U poslední verze je tomu tlačítko "Nástroje" a "Zdrojový kód".

   Odpovědět

  • Přístup k článkům rubriky zadáním hesla i jména

   11. 11. 2015 14:41:43 | Karel

   Dobrý den,

   je nějaká možnost, jak přidat kromě pole pro heslo i pole na zadání jména pro přístup do rubriky. Šablona Pluto. Děkuji.

   Odpovědět

  • RE: Přístup k článkům rubriky zadáním hesla i jména

   11. 11. 2015 15:21:16 | admin inpage

   Dobrý den Karle,
   pro zaheslování rubriky lze použít pouze jedno heslo pro všechny uživatele. V systému inPage nelze vytvářet uživatelské účty.

   Odpovědět

  • Náhodný text

   6. 1. 2020 21:28:01 | Zdenka Sekená

   Dobrý den,
   lze do postranního sloupce nastavit tak, jak lze nastavit náhodný obrázek i náhodný text? Konkrétně mi jde o reference, které by se postupně jednotlivě zobrazovali. Děkuji za odpověď. Zdenka Sekená

   Odpovědět | Zobrazit odpovědi

   • Re: Náhodný text

    7. 1. 2020 4:53:39 | R

    Dobrý den, inPage to přímo neumí, ale je možné si tuto funkci přidat pomocí JavaScriptu.

    Odpovědět