0 Kč s DPH

Propagujte vaše stránky v inPage na sociálních sítích

Sociální sítě jako Facebook či Twitter se staly v dnešní době fenoménem. Mohou sloužit jako silný marketingový nástroj, s jehož pomocí můžete na internetu snadno, rychle a zdarma propagovat firemní značku, sdílet informace o článcích a produktech prezentovaných na vašich stránkách, a nebo výrazně zvýšit návštěvnost vašich webových stránek.

Sociální sítě každý den navštěvují statisíce uživatelů. Buďte vidět tam, kde jsou vaši uživatelé a zákazníci!

Ušetřete si práci s nastavováním a přidáváním tlačítek sociálních sítí na svůj web. S pomocí služby AddThis vytvoříte tlačítko pro sdílení vašich stránek ve většině známých sociálních sítích Facebook, MySpace, Digg, Delicious, Google +, Live, Technorati, LinkedIn, Twitter apod.

Nyní máte možnost "lajkovat" i na inPage - pro napojení vašich stránek na nejrůznější sociální služby využívá inPage jednoduchou službu AddThis.

Do této služby se lze registrovat a získané ID zadat do příslušné kolonky v administraci inPage v sekci Služby → Sociální služby AddThis → Profile ID. Registrace není povinná, pro vás má však výhodu v možnosti sledování detailních statistik sdílení a proto ji rozhodně doporučujeme.

Registrace uživatele na AddThis

Pro vytvoření uživatelského účtu přejděte na stránku //www.addthis.com/register. Pro registraci stačí vyplnit pouze email a heslo (+ heslo zopakujete). Následně registraci dokončíte kliknutím na tlačítko Register.

Mezi další možnosti patří registrace přes gmailový, facebookový či twitterový účet (možnosti vpravo).

Registrační formulář na Addthis

Při založení účtu jste byli dříve vyzváni k výběru balíčku služeb, ktery hodláte využívat. Nyní však automaticky získáváte neplacený balíček Basic a pouze v případě zájmu o rozšířené služby si můžete vybrat mezi placenými balíčky Pro a Business.

Výběr balíčku služeb

Přejít na jiný balíček je také možné pomocí tlačítka Upgrade Today!, které se po celou dobu nachází v pravém horním rohu. Pro naše účely postačí balíček Basic.

Výběr balíčku služeb

Zjištění Profile ID ve službě AddThis

Pro zjištění Profile ID rozklikněte v horním menu položku se třemi tečkami a vyberte odkaz General.

Zjištění profile ID

Zobrazí se vám dva bloky, kde v prvním zjistíte název vašeho účtu a pod ním Profile ID.

Vložení Profile ID do administrace inPage stránek

Nyní si váš Profil ID zkopírujte a následně jej vložte do příslušné kolonky v administraci inPage vašich stránek v sekci Služby → Sociální služby AddThis → Profile ID.

Vložení Profile ID do administrace inPage stránek

Poté již stačí při úpravě konkrétního článku stránky v části  Nastavení   Napojení na sociální sítě vybrat styl zobrazení malých či velkých ikon sociálních tlačítek nebo možnost zobrazení s popisky a potvrdíte tlačítkem Upravit stránku. Na konci takového článku se zobrazí známé ikony pro sdílení obsahu na jednotlivých sociálních službách - výběr máte z více než 40 služeb.

Volba napojení článku na sociální sítě

Přidání tlačítek na úvodní stránku webu

Vložení sociálních tlačítek na úvodní stránku v inPage je nestandardní. Tlačítka nelze na úvod připojit způsobem, který popisujeme v návodu výše. Jedná se o vlastnost přednastavené úvodní stránky.

Avšak nic Vám nebrání vložit tlačítka na úvodní stránku ručně.

Postup je následující:

Přihlašte se na svůj uživatelský účet u AddThis, v hlavním menu klikněte na položku Tools a poté v oranžovém menu na položku Share Buttons, kde z nabídky vyberete Free tlačítka, která si přejete na stránku použít.

Tlačítka addthis

 

Následně klikněte na tlačítko Setup a otevře se okénko s nastavením tlačítek. Zde si můžete vybrat tlačítka různých sociálních sítí a počet, který budete chtít vložit na vaše stránky a klikněte na Activate.

Tlačítka addthis

Objeví se nové okno Get The Code, která vyzývá k vložení dvou kódů: kód AddThis a aktivační (zdrojový) kód. Nejdříve přejděte do editace vaší inpage na úvodní stránku. Na této stránce si vypněte WYSIWYG editor, jinak by se tlačítka nezobrazila. Poté postupujte následovně:

 1. Zkopírujte kód AddThis z prvního černého pole.
 2. Vložte tento kód na konec úvodní stránky.
 3. Zkopírujte aktivační (zdrojový) kód z posledního černého pole.
 4. Vložte tento kód na místo plánovaného umístění tlačítek.
 5. Stránku uložte.

Tlačítka addthis

Poznámka k WYSIWYG editoru: 
Po uložení stránky ponechte wysiwyg editor vypnutý, abyste o tlačítka na úvodní stránce nepřišli. Lajkovací tlačítka totiž obsahují ve zdrojovém kódu speciální znaky, které neumí wysiwyg zpracovat. Z toho důvodu je nutné vypínat editor před vkládáním těchto speciálních znaků, a to i v případě pozdější editace článku.

Přejeme Vám úspěšné sdílení Vašich stránek na sociálních sítích.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • RE: Registrace uživatele na AddThis

  24. 6. 2016 14:56:47 | Tým inPage

  Dobrý den, v současné verzi AddThis máte nabídku neplaceného balíčku Basic nastavenou automaticky po registraci. Není již třeba ji hledat. Tento článek jsme již na Váš podnět aktualizovali, děkujeme.

  Odpovědět

 • Registrace uživatele na AddThis

  22. 6. 2016 21:52:49 | Zdenka Sekená

  Dobrý den,
  založila jsem účet dle Vašeho návodu, ale nabídku balíčku ( Basic ) nepřišla ani jsem ji nenašla.
  Děkuji za odpověď. Z.S.

  Odpovědět

 • RE: Zrusenie ikon socialnych sieti

  17. 7. 2014 16:21:27 | Vladimír Souš

  Dobrý den pane Miroslave,
  1 / jedinou možností je skrýt zbývající tlačítka přes vlastní CSS, systémově toto nastavit nijak nejde, případně použít přímo like nebo share button přímo od FBm řidáte jej podobně jako v tomto návodu: http://www.blog.inpage.cz/inpage/jak-pridat-tlacitko-to-se-mi-libi-od-facebooku-na-web/

  2/ zruště napojení na službu add this, vymažte ze stránek kusy kodu

  Odpovědět

 • Zrusenie ikon socialnych sieti

  16. 7. 2014 0:31:05 | Miroslav M.

  Dobry den,

  vytvoril som si profil v AddThis, vlozil som ID do svojej administracie. Kedze mam zatial len Facebook-ovu stranku, chcel som nechat zobrazovat len piktogram FB, ale aj ked som si urobil v AddThis vyber, zobrazuje mi vsetky ikony. Dokonca som vymazal v administracii ID, skontroloval HTML kazdej stranky, aby som nemal ani stopu po AddThis (ID, kod), ale ked zvolim v administracii NAPOJENIE NA SOCIALNE SIETE, tak mi ich na stranke zobrazi!!!
  Poradte, prosim, ako:
  1. zobrazit na stranke len jeden button - FB?
  2. ako zrusit vsetky?

  Odpovědět

 • RE: bing ověření

  30. 10. 2012 9:57:15 | Hana Medková

  Dobrý den, vyhledávač Bing není cílen na český trh, z toho důvodu se na tento vyhledávač nezaměřujeme. V této chvíli není možnost jak inPage stránky přes Bing ověřit. Děkujeme za pochopení.

  Odpovědět

 • Ověření webu

  29. 10. 2012 13:54:55 | Petr Šefránek

  Dobrý den.Mám své stránky www.taborskyobchodnik.cz
  na Google ověřeny(myslím tím ověření vlastnictví,ale jak mám postupovat při ověření u vyhledavače Bing?Děkuji Šefránek

  Odpovědět

 • RE: sive oramovanie

  26. 10. 2012 8:32:55 | Hana Medková

  Dobry den, obavam se že tu barvu ramecku nelze u addthis ovlivnit, jedine co muzete zkusit, mrknout se do zdrojoveho kodu HTML jestli je tam definována barva rámečků ("border-color" či "border") a tu případně změnit.

  Odpovědět

 • Re: AddThis vs.zobrazenie web-u

  24. 10. 2012 13:40:39 | admin

  Co myslíte výrazem "sivym oramovanim"? Na Vašich stránkách mi nic divného nepřišlo, ale to může být tím, že neznám výchozí stav - vyfoťte stránku bez addthis a s addthis ať jde poznat rozdíl a pošlete na admin@zoner.cz

  Odpovědět

 • AddThis vs.zobrazenie web-u

  24. 10. 2012 1:12:21 | jan

  Dobry den, snazil som sa nastavit AddThis. Podarilo sa mi to, moje stranky sa vsak teraz zobrazuju so sivym "oramovanim" - vid www.fantastico.biz. Neviem, co so "posahal", prosim Vas, skuste mi poradit.

  Dakujem,

  Odpovědět

 • RE: tlačítko F v postranním sloupci

  1. 10. 2012 11:03:23 | Hana Medková

  Dobrý den, problém může být také přímo na profilové stránce FB. Bylo by vhodné uvést název Vaší domény, abychom se na to mohli podívat.

  Odpovědět