0 Kč s DPH

Video v inPage

V tomto článku si ukážeme, jak vložit do vašich stránek video např. z YouTube nebo jak ho nahrát jako videosoubor, který si návštěvníci mohou okamžitě přehrát bez nutnosti stahování.

Vložení videa z YouTube na stránku

Jedná se o nejlepší a zároveň nejsnazší možnost. V tomto příkladu si vše ukážeme na videu od společnosti ZONER, které obsahuje návod, jak si na volné doméně zřídit inPage Mini zdarma.

 

Pod videem se nachází několik ikonek. Nás bude zajímat jen ikonka s názvem "Sdílet" sloužící pro získání HTML kódu videa. Po kliknutí na tuto ikonku se níže na stránce zobrazí následující možnosti:

 

 

Tlačítko "Vložit" zobrazí HTML kód videa, který si zkopírujeme. Následhně ho budeme vkládat do HTML kódu stránky.

 

 

Pokud nám nevyhovují rozměry videa, můžeme si po rozkliknutí tlačítka "ZOBRAZIT VÍCE" ještě před zkopírováním HTML kódu velikost přizpůsobit. HTML kód se mění podle toho, jaký rozměr volíme. V našem případě jsme zvolili rozměr 560x315 pixelů.

Vložení videa na stránku pomocí WYSIWYG editoru

Další možností vložení videa do vašich stránek je využití funkce WYSIWYG editoru. V druhé řadě nástrojové lišty editoru se nachází ikona Vložit/Upravit video, která slouží pro vkládání či editaci videa.

Pomocí ikonky filmového pásu zobrazíme okno pro editaci vkládaného souboru/videa:

 

Výběrem možnosti „Vložit“ zobrazíme pole pro vložení zdrojového kódu videa. Tlačítkem OK se okno uzavře a video se zobrazí ve WYSIWYG editoru stejně jako při vkládání videa pomocí HTML.

Posledním krokem je uložení změn, které jsme ve stránce provedli.

Vložení videa na stránky pomocí HTML

Máme-li zkopírovaný HTML kód videa, vrátíme se ke stránce, kam chceme video vložit. Nad textovým editorem stránky se nachází řada ikon. Červeně vyznačená slouží pro úpravu HTML.

 

 

Po jejím rozkliknutí se nám zobrazí HTML editor stránky. Zde vložíme zkopírovaný kód videa.

 

 

Při vkládání HTML kódu videa na stránku s již existujícím textovým obsahem, bude podokno Editoru HTML obsahovat kompletní zdrojový kód vaší stránky. Záleží na vás, kam přesně (do kterého řádku) video umístíte.

Vložení videa do stránky potvrdíme tlačítkem OK. Okno HTML editoru se zavře a vložené video se načte ve WYSIWYG editoru stránky.

Posledním krokem je uložení provedených změn na stránce modrým tlačítkem Uložit.

Zobrazil se videoklip na vašich stránkách?

Výsledek zobrazení videa na stránce si můžete prohlédnout přímo na vašem webu. Pokud jste postupovali přesně dle návodu, měli byste na stránkách video vidět a mít možnost jej spustit.

Výsledné zobrazení videa na webu

Chcete-li video zarovnat na střed, stačí ve WYSIWYG editoru stránky kliknout na rámec videa a zarovnat jej pomocí ikony pro formátování textu - Zarovnat na střed.

Obdobným způsobem funguje také přidávání videí ze serveru Stream.cz a dalších internetových serverů pro sdílení videosouborů.

Vložení videa na stránku přes WYSIWYG jako soubor

„POZOR: Tuto možnost nedoporučujeme z důvodu nespolehlivosti prohlížečů přehrát video z externího souboru.“

V administraci inPage otevřeme záložku „Soubory“. V této sekci, v horní části obrazovky, se nachází tlačítko „přidat soubor“. Kliknutím na něj se zobrazí stránka, ve které je nutné vyplnit povinná pole označená hvězdičkou. Prvním takovým polem je Název souboru.

Maximální velikost videa je 50 MB.

Je potřeba dbát na použití formátu MP4, který podporují všechny prohlížeče.

 

 

Pokud je vaše video v jiném formátu, je nutné video konvertovat. Pomoci může například bezplatný program. Video v požadovaném formátu pak vložíme pomocí tlačítka „Vybrat soubor“.

 

 

 

Takto vypadá nahraný soubor.

Na konci stránky v boxu Nastavení zkontrolujeme, zda je "Zobrazení souboru" nastaveno na „Otevřít v prohlížeči“. Poté video uložíme.

 

Nyní můžeme vložit video do stránky. V administraci inPage si otevřeme požadovanou stránku, kam chceme video umístit. Klikneme na ikonku filmového pásu.

 

 

Zobrazí se okno, ve kterém stačí kliknout na záložku obecné.

 

 

U pole URL nám ikona složky s lupou (procházet) zobrazí okno Průzkumníku inPage, ve kterém lze vyhledávat ve veškerém obsahu stránek včetně souborů.

 

Vpravo od nalezených výsledků je ikona řetězu (odkaz). Kliknutím na ikonu u konkrétního videosouboru ho vybereme.

Před potvrzením změn lze ještě nastavit alternativní zdroj, který slouží jako záloha pro případ, že by originální video bylo nefunkční. Lze použít například odkaz z YouTube, vlastní obrázek jako náhled neaktivního videa anebo rozměry. Změny potvrdíme tlačítkem OK.

Video lze zarovnat pomocí formátování textu vlevo, na střed nebo vpravo. Jakmile uložíme změny ve stránce, video se zobrazí na vašem webu.

 

Vkládaní přes FTP

Pokud jste soubor videa nahráli na FTP, není přístupný z Průzkumníku inPage a adresu URL musíme zadat ručně. Například: http://www.nazev-domeny.cz/ftp/nazev-videa.mp4

Více o vkládání souborů pomocí FTP si můžete přečíst v návodu: Práce s FTP v inPage

 

Přejeme vám úspěšné vkládání videa na web

 

Tým inPage
info(zav)inpage.cz

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.