0 Kč s DPH

Vyhněte se SPAMU v komentářích

SPAM je nevyžádané reklamní sdělení masově šířené internetem. Setkal se s ním snad každý. Také každé ráno mažu nevyžádané emaily ve své poště. Ale co když se mi dostaly i do komentářů na webu? Pokud je tento příval příliš velký, může vám to i zamrazit přístup do administrace. Web je jednoduše přehlcen.

Všechny komentáře na inPage jsou v základu bez jakékoliv antispamové ochrany. Pokud o ni máte zájem, stačí ji jednoduše zapnout v menu NASTAVENÍ -> Prvky stránek. Pak už jen zaškrtněte Ochrana proti SPAMu a potvrďte zeleným tlačítkem Upravit.

U všech komentářů se rázem objeví Captcha, neboli číselný kód. Ten je nutné vždy opsat.

administrace inPage

V administraci zaškrtněte Ochrana proti SPAMu

Odpovědi na otázky

Místo číselného kódu si vymyslete vlastní otázky, na které bude muset návštěvník správně odpovědět. Všechny otázky by měly být jednoduché, aby na ně mohl odpovědět opravdu každý. A také takové, aby měly pouze jednu opověď. Např. Jaké je hlavní město ČR?

Ze všech otázek se návštěvníkovi zobrazí jedna náhodná.

Otázku nastavíte v menu NASTAVENÍ -> POKROČILÉ (v tmavém sloupci nahoře) -> Nastavení antispamové ochrany. Aby se vám otázky na webu zobrazily, musíte zaškrtnout ještě vlastní otázka a odpověď a potvrdit modrým tlačítkem Upravit.

Vytvořte otázku namísto Captchy

 

Toto řešení se vztahuje také na odeslání kontaktního formuláře. Uleví si tedy i vaše mailová schránka.

Mnoho úspěchu v boji proti SPAMU s webovými stránkami inPage i jinde.

Kateřina Kolouchová
Webdesigner
admin(zav)zoner.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.