0 Kč s DPH

Zálohy článků

Určitě se vám někdy stalo, že jste při úpravě svých webových stránek provedli změnu, kterou jste chtěli vrátit zpět. Ale najednou jste si nebyli jistí, jak vypadala stránka před provedenou úpravou. Nyní máme pro vás systém záloh článků, díky kterému si můžete původní podobu stránky snadno obnovit. 

Umístění záloh

Seznam záloh naleznete při úpravě článku v horní liště vedle komentářů. Počet vytvořených záloh je vždy uveden v modrém kolečku. Jednotlivé zálohy se tvoří automaticky při každém uložení stránky. 

Zálohy v nové administraci

V případě, že potřebujete obnovit zálohu z poslední hodiny, předešlého dne či týdne, stačí kliknout na záložku Zálohy a zobrazí se seznam všech záloh s uvedením data i času, názvu stránky, stáří zálohy a její velikosti. 

Zálohy v nové administraci

Práce se zálohami

Zálohu si zobrazíte pomocí ikonky lupy a v HTML kódu si můžete prohlédnout rozdíly mezi aktuální verzí a vybranou zálohovanou verzí. Červeně se zobrazují změněné části v otevřené záloze a zeleně v aktuální verzi článku.  

V ukázkovém příkladu na obrázku níže se od sebe jednotlivé verze liší:

  • odebráním obrázku <p><img src="/obrazek/4/snadno-a-rychle-png/" alt="Snadno a rychle" width="55" height="55" /></p>,
  • změnou velikosti posledního nadpisu z h3 na h2.

Zálohy v nové administraci

V případě zájmu o obnovu dané zálohy stačí vpravo nahoře kliknout na tlačítko Obnovit verzi a tato verze přepíše poslední verzi stránky. 

Pozn.: zdrojový kód HTML si můžete vždy zobrazit i přímo v editoru stránky a to přes ikonku zdrojového kódu <>.

Zdrojový kód v nové administraci

V případě, že používáte původní verzi administrace (www.vase-domena.cz/admin), je třeba přejít do nové administrace pomocí změny v adrese na www.vase-domena.cz/admin2. Zálohy se vytváří pouze při práci v nové administraci. 

Tým inPage
info(zav)inpage.cz

Přidat komentář