0 Kč bez DPH

Google Search Console (Google Webmaster Tool)

Soubor nástrojů pro správce webu Google Search Console (dříve s názvem Google Webmaster Tools) vám přináší bezplatný a jednoduchý způsob, jak vylepšit viditelnost vašich stránek ve výsledcích vyhledávače Google.

Přinášíme vám návod, jak přidat vaše inPage stránky do nástrojů pro webmastery a propojit je s vyhledávačem Google.

Propojení s Googlem ve 4 krocích:

 1. Vytvořte si uživatelský účet na Google nebo se přihlašte k existujícímu účtu
 2. Spusťte si nástroje pro webmastery - Search Console
 3. Ověřte vlastnictví stránek přidáním značky Metadat do administrace inPage
 4. Vytvořte soubor sitemap.xml, umožníte vyhledávačům vyznat se na vašich stránkách

1. Vytvoření uživatelského účtu na google

Nejdříve si vytvořte uživatelský účet, který vám umožní spravovat stránky přes nástroje pro webmastery známé jako Search tools (dříve Webmaster tools). Pokud účet na Googlu ještě nemáte, založte si jej.

Pod svým účtem se dostatete do všech služeb, které Google nabízí, a není proto potřeba registrovat se pro jednotlivé služby znovu /Google Analytics, Google AdSense, Search Console, aj./.
Ovládání celého systému Search Console je kompletně v češtině a po celou dobu práce vám bude k dispozici kvalitní česká nápověda.

2. Přidání stránek do Search Console

Začít můžete tak, že se přihlásíte do Google Serch Console. Po přihlášení kliknete do pole Přidat službu. Do prázdného řádku vyplňte URL adresu vašich stránek a kliknete na tlačítko Pokračovat.

Přidat službu do google search console

Zadání adresy webu v google search console

Po přidání URL bude vyžadováno ověření vlastnictví, inPage umožnuje ověření s pomocí přidání značky HTML. Pro ověření postupujte dle příkladu na obrázku níže.

3. Ověření vlastnictví stránek

Klikněte na záložku  Značka HTML  a na tlačítko kopírovat. Poté přejděte do administrace inPage, kde vložíte část kódu. 

Ověření vlastnictví v google search console

Vložení značky metadat do administrace inPage

Značku metadat, resp. část kódu umístěnou mezi úvozovkami v content="", vložte do příslušné kolonky v administraci inPage vašich stránek, v sekci Služby → Google Search Console.

Příklad vyplněné značky metadat v administraci inPage

Následně po vložení značky metadat do administrace zatrhněte nastavit Aktivní a změnu uložte. Poté se vraťte zpět na stránku Google a vše potvrďte tlačítkem Hotovo.

Úspěšné ověření vlastnictví stránek na Google

Proběhne ověření vlastnictví stránek. Pokud bude ověření vlastnictví stránek úspěšné vyberte přidanou službu v levém horním poli a přejděte na přidáné souboru sitemap.

4. Soubory Sitemap

V levém panelu klikněte na Soubory sitemap a na stránce vpravo následně přidejte soubor Sitemap. Adresa je již připravena, stačí do řádku napsat sitemap.xml a potvrdit tlačítkem Odeslat. Přidání není okamžité, je nutné počkat několik hodin, než Google soubor zaindexuje.

přidání sitemap v google search console

Sitemap je soubor, který pomáhá internetovým vyhledávačům vyznat se na webových stránkách. Sitemap  obsahuje URL adresy všech aktivních souborů a článků, které tvoří obsah vaší webové prezentace.

Soubor Sitemap.xml sděluje vyhledávači Google informace, které se nachází na vašich stránkách.

Přejeme vám úspěšné propojení vašich stránek s vyhledávačem Google.

 

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • sitemap pro Seznam

  14. 5. 2012 15:45:11 | Martin K.

  dobrý den,
  jak připravit sitemap pro Seznam? někde jsem si přečetl, že dát ve formátu http://www.domena.cz/sitemap.xml do robots.txt,
  díky

  Odpovědět

 • RE: ověření vlastnictví stránek

  29. 3. 2012 12:43:10 | Hana Medkova

  V článku "Novinky jaro 2012" jsme naše uživatele systému inPage upozornili na změnu názvu jedné ze záložek v hlavním menu administrace. Původní název "STATISTIKY" jsme nově pojmenovali "SLUŽBY". Původní název v nejbližší době zaktualizujeme také v našich návodech. Tímto bychom Vám chtěli poděkovat za upozornění.

  Odpovědět

 • RE: Ověření vlastnictví stránek

  29. 3. 2012 8:50:46 | Milan Koktan

  Dobrý den, chtěl jsem si ověřit svůj web www.koktan.cz na google webmaster tool a použil jsem k tomu Váš návod. Když postupuji přesně podle Vašeho doporučení, nejsem schopen vložit metadada cituji: přes sekci Statistiky -> Google Webmaster Tools.
  Tuto kolonku jsem prostě v Administarci nenašel. Nebo je to někde schované. V tom případě se omlouvám :o)

  Odpovědět