0 Kč s DPH

Google Search Console (Google Webmaster Tool)

Soubor nástrojů pro správce webu Google Search Console (dříve s názvem Google Webmaster Tools) vám přináší bezplatný a jednoduchý způsob, jak vylepšit viditelnost vašich stránek ve výsledcích vyhledávače Google.

Přinášíme vám návod, jak přidat vaše inPage stránky do nástrojů pro webmastery a propojit je s vyhledávačem Google.

Propojení s Googlem ve 4 krocích:

 1. Vytvořte si uživatelský účet na Google nebo se přihlašte k existujícímu účtu
 2. Spusťte si nástroje pro webmastery - Search Console
 3. Ověřte vlastnictví stránek přidáním značky Metadat do administrace inPage
 4. Vytvořte soubor sitemap.xml, umožníte vyhledávačům vyznat se na vašich stránkách

1. Vytvoření uživatelského účtu na google

Nejdříve si vytvořte uživatelský účet, který vám umožní spravovat stránky přes nástroje pro webmastery známé jako Search tools (dříve Webmaster tools). Pokud účet na Googlu ještě nemáte, založte si jej.

Pod svým účtem se dostatete do všech služeb, které Google nabízí, a není proto potřeba registrovat se pro jednotlivé služby znovu /Google Analytics, Google AdSense, Search Console, aj./.
Ovládání celého systému Search Console je kompletně v češtině a po celou dobu práce vám bude k dispozici kvalitní česká nápověda.

2. Přidání stránek do Search Console

Začít můžete tak, že se přihlásíte do nástrojů pro webmastery přes https://www.google.com/webmasters/ a přidáte URL svých stránek. Na stránce Search console klikněte vpravo na tlačítko Přidat službu. Do prázdného řádku vyplňte URL adresu vašich stránek a kliknte na tlačítko Přidag.

Přidání stránek do webmaster tools

Po přidání URL bude vyžadováno ověření vlastnictví, inPage umožnuje ověření tzv. alternativní metodou, a to pomocí přidání značky metadat. Pro ověření postupujte dle příkladu na obrázku níže.

3. Ověření vlastnictví stránek

Klikněte na záložku Alternativní metody a poté zvolte bod Značka HTML.

Ověření vlastnictví domény přes google webmaster tools

Zatím neklikejte na tlačítko Ověřit, neboť je nutné nejdříve vložit značku metadat do administrace inPage.

Vložení značky metadat do administrace inPage

Značku metadat, resp. část kódu umístěnou mezi úvozovkami v content="", vložte do příslušné kolonky v administraci inPage vašich stránek, přes sekci Služby → Google Search Console.

Příklad vyplněné značky metadat v administraci inPageUkázka vyplněné značky metadat v administraci inPage

Následně po vložení značky metadat do administrace zatrhněte nastavit Aktivní a změnu uložte. Poté se vraťte zpět na stránku Google a vše potvrďte tlačítkem Ověřit.

Úspěšné ověření vlastnictví stránek na Google

Pokud bude ověření vlastnictví stránek úspěšné, klikněte dále na tlačítko Pokračovat, dostanete se na hlavní stránku nástrojů pro webmastery Search console. Vyberte přidanou službu a v levém sloupci uvidíte tzv. Kontrolní panel s odkazy, které slouží pro správu nástrojů.

4. Soubory Sitemap

V Kontrolním panelu klikněte na Procházení → Soubory sitemap. Na stránce vpravo následně klikněte na červené tlačítko Přidat/otestovat soubor sitemap

Vytvoření sitemap.xml souboru na Google
Přidání a vytvoření souboru Sitemap v Google Webmaster Tools

Zobrazí se okno s URL adresou vašich stránek, kam do prázdného pole za název domény dopište název sitemap.xml, viz názorný příklad na obrázku. Přidání Sitemap souboru dokončíte kliknutím na tlačítko Odeslat. Přidání není okamžité, je nutné počkat několik hodin, než Google soubor zaindexuje.

Sitemap je soubor, který pomáhá internetovým vyhledávačům vyznat se na webových stránkách. Sitemap  obsahuje URL adresy všech aktivních souborů a článků, které tvoří obsah vaší webové prezentace.

Soubor Sitemap.xml sděluje vyhledávači Google informace, které se nachází na vašich stránkách.

 

Přejeme vám úspěšné propojení vašich stránek s vyhledávačem Google.

 

Tým inPage
info(zav)inpage.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • RE: ověření vlastnictví stránek

  29.3.2012 12:43:10 | Hana Medkova

  V článku "Novinky jaro 2012" jsme naše uživatele systému inPage upozornili na změnu názvu jedné ze záložek v hlavním menu administrace. Původní název "STATISTIKY" jsme nově pojmenovali "SLUŽBY". Původní název v nejbližší době zaktualizujeme také v našich návodech. Tímto bychom Vám chtěli poděkovat za upozornění.

  Odpovědět

 • RE: Ověření vlastnictví stránek

  29.3.2012 8:50:46 | Milan Koktan

  Dobrý den, chtěl jsem si ověřit svůj web www.koktan.cz na google webmaster tool a použil jsem k tomu Váš návod. Když postupuji přesně podle Vašeho doporučení, nejsem schopen vložit metadada cituji: přes sekci Statistiky -> Google Webmaster Tools.
  Tuto kolonku jsem prostě v Administarci nenašel. Nebo je to někde schované. V tom případě se omlouvám :o)

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.