0 Kč bez DPH

Hodnocení obchodu u Heuréky, zboží.cz a měření konverzí e-shopu.

Hodnocení obchodu je jedno z mnoha kritérií, jak se pozná úspěšný e-shop. V tomto návodu si ukážeme, jak si v e-shopu nastavit ověřeno zákazníky od Heureka.cz a Zbozi.cz a jak nastavit měření konverzí objednávek z e-shopu přes Google Analytics.

Hodnotit obchod mohou pouze zákazníci, kteří skutečně v obchodě nakoupili. Možnost ohodnotit e-shop tak dává nakupujícím informace o tom, jak kvalitní jsou služby vašeho obchodu. Aby bylo možné hodnotit obchod, je potřeba implementovat dotazník spokojenosti zákazníka k dokončené objednávce zboží. Jak na to si ukážeme v tomto návodu.

Ověřeno zákazníky od Heuréka

Ověřeno zákazníky je služba projektu Heureka, která umožňuje hodnocení obchodů pouze od reálných zákazníků. Služba je poskytována zcela zdarma a je plně zajištěna automatickou operaci provedenou po každém dokončení nákupu uživatelem.

Získání tajného klíče

Pro nastavení služby dotazník spokojenosti je třeba použít unikátní klíč pro Váš obchod, pokud vlastníte více obchodů, je nutné použít jiný klíč pro každý z nich. Unikátní klíč naleznete v administraci obchodů (http://sluzby.heureka.cz/) pod názvem obchodu. Vygenerování nového klíče se provádí odkazem Vygenerovat nový klíč, tento 32 znakový řetězec budete používat při odesílání informací o objednávkách.

Nastavení služby v inPage

Poté, co jste získali tajný unikátní klíč pro svůj obchod, přihlásíte se do administrace inPage a v sekci E-shop → Srovnávače zboží vyhledáte srovnávač Heuréka.cz. Kliknete na ikonu tužky pro editaci, kde do textového pole vložíte svůj Tajný klíč pro Ověřeno zákazníky.

Přidat tajný klíč pro ověřeno zákazníky v e-shopu inPage

Nastavení ověřeno zákazníky do inPage

UPOZORNĚNÍ Služba Ověřeno zákazníky bude fungovat pouze v případě, že srovnávač zboží Heuréka alespoň jednou načetl váš seznam zboží!

Hodnocení obchodů Zboží.cz

Podobnou službu jako Heureka.cz nabízí také Zboží.cz od Seznamu.

Hodnocení obchodu provádějí uživatelé, kteří:

  • provedli nákup ve vašem obchodě, který navštívili přes Zboží.cz a po provedení nákupu se vrátili zpět na Zboží.cz
  • se na službě Zboží.cz zaregistrovali pomocí uživatelského účtu na Seznam.cz

Pokyny pro implementaci

Konverzní kód najdete v administračním rozhraní služby Zboží.cz v záložce Správa provozovny. Jestliže uživatel Váš obchod navštíví přes Zboží.cz, zobrazí se mu 7. den od uskutečnění nákupu výzva k ohodnocení obchodu.

Poté pouze stačí, abyste v administraci inPage konverzní HTML kód vložili do článku, který slouží jako Potvrzení objednávky (nastavuje se v sekci E-shop Nastavení e-shopu). Při vkládání HTML kódu do článku vypněte WYSIWYG editor.

Vkládání konverzního kódu od Google Analytics

google-analytics-logo Kromě sledování návštěvnosti můžete také sledovat objednávky z vašeho e-shopu pomocí služby Google Analytics. V inPage administraci si můžete jednoduše nastavit měření elektronického obchodu.

 

Věřímě, že tyto funkce vám přivedou spoustu nových a spokojených zákazníků!

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář

Přehled komentářů