0 Kč bez DPH

  Jak na kvalitní grafiku na webu - Logo

  Jeden z klíčových prvků na vašich webových stránkách, kterým můžete získat pozornost návštěvníků a zajistit, aby si vaši značku či projekt snadno zapamatovali, je vlastní logo. V tomto článku si řekneme, jak vytvořit vlastní a originální logo pro vaše webové stránky.

  Logo je jako tvář vaší značky na internetu. Je to prvotní vizuální zkušenost, kterou mají návštěvníci vašich webových stránek. A právě z tohoto důvodu má vytvoření vlastního a pozoruhodného loga pro vaše webové stránky zásadní význam. Kvalitní logo okamžitě vytvoří dojem profesionalismu a důvěryhodnosti. Naopak, nezdařené nebo generické logo může odrazit potenciální návštěvníky. Pokud chcete, aby se lidé cítili přitažlivě k vašim webovým stránkám, musíte začít právě tímto prvním dojmem – a to právě prostřednictvím vašeho loga. Jak tedy postupovat při tvorbě vlastního loga vaší značky či projektu? 

  1. Rozmyslete si svou značku

  Než začnete kreslit nebo navrhovat logo, je důležité mít jasno v tom, co vaše značka reprezentuje. Položte si několik otázek:

  • Jaké jsou hlavní hodnoty a poselství vašeho projektu?
  • Kdo je vaše cílová skupina
  • Jaký styl chcete, aby vaše logo mělo (např. moderní, klasický, minimalistický, hravý)?
  • Jaké barvy by mělo logo obsahovat?

  Odpovědi na tyto otázky vám pomohou definovat směr pro tvorbu vašeho loga.

  2. Zkuste sami vytvořit náčrt

  Než přistoupíte k profesionální tvorbě, zkuste si sami načrtnout, co byste si představovali. Nemusíte být uměleckým géniem. Jednoduchý náčrt může být dobrým výchozím bodem pro grafika, který bude pracovat na finálním návrhu.

  3. Využijte online nástroje

  Na internetu existuje mnoho nástrojů a webových aplikací, které vám umožní vytvořit logo i bez rozsáhlých znalostí grafického designu. Některé z nich jsou zdarma, jiné placené. Mezi oblíbené patří Canva, LogoMakr, a Looka. Stačí si vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje.

  Jaké grafické či online nástroje pro tvorbu loga využít? 

  Adobe Illustrator: Adobe Illustrator je profesionální vektorový grafický editor, který je ideální pro vytváření log a ikon. Díky vektorovým prvkům můžete loga škálovat na různé velikosti bez ztráty kvality.

  Canva: Canva není pouze pro tvorbu designů, ale také nabízí širokou škálu šablon pro vytváření log. Má jednoduché nástroje pro úpravu a přizpůsobení loga podle vašich potřeb.

  LogoMakr: LogoMakr je online nástroj speciálně navržený pro vytváření log. Má velkou knihovnu ikon, písem a grafických prvků, které můžete kombinovat a upravovat.

  Looka (dříve Logojoy): Looka je nástroj využívající umělou inteligenci k vytváření loga. Pomocí několika otázek vám vytvoří unikátní design.

  Designhill Logo Maker: Tento nástroj umožňuje vytváření log a úpravu podle vašich potřeb. Má velkou knihovnu ikon a písem.

  Placeit: Placeit nabízí mnoho šablon pro vytváření log a dalších designů. Můžete rychle vytvořit profesionální loga s minimálním úsilím.

  Figma: Figma je nástroj pro design a prototypování, který lze použít také pro vytváření log. Nabízí možnost spolupráce a tvorby vektorových designů.

  Namecheap: Namecheap logo maker je online nástroj na tvorbu loga, kdy dle zadaných parametrů vám vytvoří originální logo. Tato služba je v základní verzi zdarma. 

  4. Pracujte s profesionálem

  Pokud máte konkrétní vize a chcete, aby vaše logo bylo jedinečné a profesionální, můžete se obrátit na grafického designéra. Spolupráce s profesionálem vám umožní získat logo, které bude plně odrážet vaši značku.

  5. Otestujte logo na různých médiích

  Jakmile máte hotový návrh, nezapomeňte ho otestovat na různých médiích. Logo by mělo dobře vypadat nejen na webových stránkách, ale také na sociálních sítích, tištěných materiálech a jiných médiích, kde budete vaši značku prezentovat.

  6. Buďte jedineční

  Nakonec, buďte kreativní a jedineční. Vaše logo by mělo vyniknout a zapamatovat si ho lidé. Vyhněte se klišé a kopírování jiných log. Vaše značka je jedinečná, tak by mělo být i vaše logo.

  Závěrem

  Tvorba vlastního loga pro vaše webové stránky může být zábavným a kreativním procesem. Mějte na paměti, že logo je důležitou součástí vaší značky a může mít velký vliv na první dojem, který na vaše návštěvníky uděláte. Buďte tedy pozorní k detailům a vytvořte logo, které bude reprezentovat vaše hodnoty a osobnost vašeho projektu.

  Další články v seriálu: 

  Tým inPage
  info@inpage.cz

  Web s doménou ZDARMA