0 Kč s DPH

Nastavení řazení obsahu v inPage

27. 7. 2016

V případě, že potřebujete změnit pořadí objektů na svých stránkách (články, obrázky, soubory nebo třeba produkty e-shopu), máme pro vás návod, jak si řazení můžete snadno upravit v administraci inPage. 

Kde naleznete nastavení řazení

Nastavení řazení ovládáte v administraci na dvou místech:

1. hromadně pro všechny objekty (články, fotky, soubory, produkty v eshopu): Nastavení → Nastavení prostředí → Nastavení řazení,

2. pro případ požadavku na odlišné nastavení řazení objektů např. jedné rubriky nebo pouze fotogalerie: Úprava jednotlivé části (například rubriky) → Nastavení → Nastavení řazení

Úprava rubriky

V případě, že Vám řazení nefunguje, je třeba zkontrolovat obě uvedená nastavení. Pokud nastavení řazení v sekci Nastavení prostředí měníte až dodatečně, je třeba změnit řazení i dle druhého bodu u jednotlivých částí. 

Základní možnosti řazení

Obsah webové prezentace můžete v administraci řadit podle priority, názvu nebo data vložení, vzestupně či sestupně. Volba nastavení řazení se projeví v administraci i na webových stránkách.

Administrace inPage nabízí 3 základní možnosti nastavení řazení.

Řazení podle priority

Uživatelé systému inPage s oblibou využívají nastavení řazení dle priority. Tento způsob řazení vám umožňuje měnit pořadí článků, obrázků, souborů a veškerého dalšího obsahu administrace, pouhým přetažením myši na požadovanou pozici. Stejným způsobem lze ovládat i řazení rubrik, fotogalerií, složek nebo kategorií v e-shopu.

Řazení dle názvu

Tento způsob řazení, ovlivní pořadí veškerého obsahu v administraci i na webu podle abecedy
od A do Z nebo opačně. To záleží na tom, zda jste zvolili způsob řazení podle názvu vzestupně
či sestupně.

Řazení dle data vložení

Pokud chcete řadit obsah v administraci i na stránkách podle data vložení, stačí zvolit toto nastavení. Také v tomto případě máte možnost zvolit způsob řazení vzestupně či sestupně.

Pokud v administraci zvolíte způsob řazení dle názvu nebo dle data vložení, poté nebude možné ovládat řazení položek pouhým přetažením myši. Přetahování položek a obsahu v administraci, umožňuje pouze nastavení řazení dle priority.

Videoukázka jak funguje přetahování položek

Podívejte se na minutové video, jak můžete ovládat řazení stránek, rubrik, obrázků či fotogalerií pomocí přetahováním myši, v případě nastavení řazení podle priority. V ukázce je možné vidět taktéž nastavení řazení položek v hlavním menu stránek.


Pro lepší viditelnost, doporučujeme spustit prohlížení videa přes celou obrazovku.

Věříme, že pro vás funkce nastavení řazení bude užitečným pomocníkem při tvorbě vašich webových stránek. Řazení článků, obrázků, souborů a dalších položek v administraci, by pro vás nyní měla být hračka.

 

Tým inPage
inpage(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • RE: Řazení stránek

  27.7.2016 15:59:08 | Tým inPage

  Dobrý den,
  děkujeme za Váš dotaz, který vedl k aktualizaci tohoto článku. Nastavení je třeba zkontrolovat a případně opravit také dle druhé (nyní již popsané) možnosti úpravy řazení a to v sekci Upravit rubriku -> Nastavení -> Nastavení řazení.

  Odpovědět

 • Řazení stránek

  27.7.2016 12:13:07 | Petr Nevjelík

  Dobrý den, nemohu se vypořádat s řazením stránek. Mám nastaveno řazení podle priority vzestupně. U 2 stránek mám nastavenou prioritu a nedaří se mi jejich pořadí změnit.
  Děkuji za radu

  Odpovědět

 • RE: seřazení obrázků ve fotogalerii

  27.11.2012 9:50:05 | Hana Medková

  Dobrý den, v první řadě zkontrolujte, zda máte nastaveno obecné řazení na webu dle priority v sekci:
  NASTAVENÍ - NASTAVENÍ PROSTŘEDNÍ - NASTAVENÍ ŘAZENÍ - dle priority

  dále je možné řazení nastavit individuálně pro celou fotogalerii - kliknete na tužku vedle názvu fotogalerie a zkontrolujete v části "Nastavení" zda je u té fotogalerie nastaveno rovněž řazení podle priority?

  Pokud ano, potom Vám to přetahování obrázků myší musí fungovat. A pokud ne, prosím zavolejte mi na tel 736 510 012 a podíváme se na to v té administraci společně.

  Odpovědět

 • seřazení obrázků ve fotogalerii

  26.11.2012 23:00:47 | Thiemlová

  Dobrý den,
  nedaří se mi seřadit obrázky ve fotogalerii - nefunguje mi (pokud to teda dělám správně) ani řazení podle čísla priority obrázku, ani dle názvu s číslem na začátku, ani přetahováním myší...
  http://www.garazepopelakova.d1.cz/
  Děkuji
  Thiemlová

  Odpovědět

 • Re: v IE9 nefunguje

  8.8.2011 15:29:15 | pk

  Chyba opraveno a řazení tažením by už mělo v IE9 fungovat správně!

  Odpovědět

 • RE: přetahování v IE9 a FF 4.0.1

  6.7.2011 23:19:06 | Hana Medkova

  Děkujeme vám za upozornění na nefunkčnost přetahování v prohlížečích IE9 a v nové verzi FF 4.0.1, ale i v google Chrome. Naši vývojáři o tomto problému ví a pokusí se zjednat nápravu, bude-li to možné. Pravděpodobně bude nutné optimalizovat prostředí inPage i pro tyto nejnovější verze prohlížečů. V tuto chvíli vás žádáme o trpělivost, než budeme mít konečné vyjádření od vývojářů.

  O výsledku a případném řešení vás budeme informovat prostřednictvím našeho blogu.

  Odpovědět

 • Přetahování nefunguje?

  5.7.2011 10:15:30 | Noyd

  mám inpage na chemicke-kotvy.cz kde přetahování v eshopu nefunguje a druhý projekt zaslepky.cz kde přetahování funguje u obou je zapnuto řazení dle priority. Někde bude asi háček.
  Zkoušel jsem to jak v IE9 tak ve firefoxu 4.0.1

  Odpovědět

 • v IE9 nefunguje

  30.6.2011 13:45:03 | Libor Jiránek

  Mám W7PRO a IE9, řazení podle priority a přetahování myší mi nefunguje.

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.