0 Kč s DPH

Zpřístupněte svůj web i na mobilu

05. 03. 2014

Dlouho očekávaná mobilní šablona je konečně tady! Nyní si uživatelé mobilních telefonů a tabletů mohou pohodlně zobrazovat vaše webové stránky a snadněji objednávat zboží z e-shopu.

ukázka mobilní šablony

Jak používat mobilní šablonu

Můžete se sami rozhodnout, jestli mobilní šablonu používat či nikoliv. Pro zobrazení šablony v mobilních zařízeních je potřeba otevřít administraci inPage a následně v menu Nastavení → Pokročilé → Nastavení mobilní šablony zvolit jednu z možností: povolit pouze pro mobily, nebo pro mobily i tablety.

Jak používat mobilní šablonu

Při otevření vašeho webu na mobilním zařízení pošle náš systém rovnou mobilní verzi. V patičce stránek pak najdete tlačítko pro přepnutí zobrazení do klasické verze webu.

Hlavní přednosti nové šablony

Vše jsme ušili na míru potřebám mobilních uživatelů. Aby bylo vše jednoduché, přehledné a rychlé, bylo třeba šablonu co nejvíce zjednodušit. Zaměřili jsme se hlavně na vnitřní obsah stránek. Mobilní verze stránek tedy nezobrazuje Aktivní rubriku, Oblíbené odkazy, Vlastní boxy, Náhodné obrázky a Top produkty.

Z grafických prvků klasické šablony je využit motiv šablony a v případě povolení také nadpistext a odkaz motivu, který nastavíte v administraci inPage v sekci Vzhled → Text motivu. V mobilní verzi šablony není použito logo (šikovní uživatelé si jej však mohou přes vlastní mobilní CSS styl jednoduše nastavit např. místo ikony home).

Další výhodou mobilní šablony je větší přehlednost stránek (větší písma) a menší datová zátěž (nenačítá se všechna grafika). Můžete také pohodlněji objednat zboží z e-shopu nebo snáze vyplňovat formuláře na webu.

Jednoduchý design v 9 barvách

Vezhled vychází z naší poslední šablony Eris, který je velmi jednoduchý a čistý. Připravili jsme pro vás 9 barevných variant. Barva, kterou máte zvolenou pro vaši standardní verzi webu, se zobrazí i u mobilní verze.
jak vypada nova sablona

Hlavička šablony obsahuje barevný proužek s ikonami rychlých odkazů, vyhledávání a hlavní menu. Pravidelní návštěvníci vašeho webu tak nebudou zmateni odlišným vzhledem. Jedinou výjimkou jsou weby zobrazované na tmavém pozadí se světlým písmem. Tuto možnost jsme bohužel museli vyloučit.

Vlastní CSS

Stejně jako jste zvyklí upravovat si vzhled klasické šablony webu, můžete si upravit i šablonu mobilní. Stačí najít v administraci Nastavení mobilní šablony podle návodu výše.

Tip!

Mobilní šablona je vytvořena pro rozlišení od 320px. Doporučujeme ověřit zobrazování tabulek v mobilní verzi webu a případně je upravit vlastním CSS stylem.

Dejte nám vědět

Služba inPage je tu pro vás. Snažíme se vyjít vám co nejvíce vstříc a přizpůsobit se vašim požadavkům. Váš názor nás tedy velmi zajímá. Pomozte nám zdokonalovat naše služby a dejte nám vědět, jak se vám nová mobilní šablona líbí.