0 Kč s DPH
 • WYSIWYG verze 3.5
  • Návod je vytvořen ve WYSIWYG editoru verze 3.5 Více »

Práce s Vlastním boxem

11. 02. 2008

Chcete na své stránky do postraního sloupce prezentace umístit třeba vaše Oblíbené odkazy, anketu z BlueBoard.cz, reklamní banner nebo kód externího monitoringu NAVRCHOLU.cz? Právě k těmto účelům je určen nový prvek stránky - Vlastní box.

 

Vlastní box je stránka, kterou si sami píšete pomocí WYSIWYG editoru a poté pouze v systému inPage zvolíte článek, který chcete zobrazit jako Vlastní box (nastavení naleznete v sekci Nastavení → Prvky stránky → Vlastní box). Princip je vlastně stejný jako např. u zvolení Patičky nebo Titulní stránky.

Vlastní box

Jako příklad využití Vlastního boxu si ukážeme použití externího monitoringu serveru TOPlist.cz:

 1. Nejdříve si musíme na příslušeném serveru založit účet a vygenerovat měřící kód, který posléze vložíme do našich stránek.
  toplist.jpg (originál)
 2. Poté si vytvořte v systému inPage jakýkoliv článek a pomocí funkce WYSIWYGu Zobrazit HTML vložte vygenerovaný (většinou javascriptový) kód externího monitoringu. Soubor uložte.

  HTML editor
 3. V sekci Nastavení - Prvky stránky - Vlastní box zvolte právě vytvořený článek jako Vlastní box a nastavení uložte.
 4. A to je vše - v postraním sloupci prezentace teď uvidíte měřící ikonu serveru TOPlist.cz.

Při vkládání kódu, který obsahuje prvky javascriptu, se může stát, že ve WYSIWYG editoru neuvidíte náhled - žadný strach, stačí se jen podívat na kód stránky přes funkci Zobrazit HTML (WYSIWYG editor bohužel neumí interpretovat javascript).

Podobným způsobem si můžete do postraního slopuce (ale také do konkrétního článku, Patičky, atd.) vložit např. reklamní kód, vaše Oblíbené odkazy, anektu či počítadlo přístupů serveru BlueBoard.cz a další - možností je mnoho, záleží jen na vás a vaší fantazii.