OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč bez DPH

Vlastní motiv

Nevyhovuje Vám obsah obecného motivu v systému inPage. Nastavte si vlastní motiv, do kterého můžete vložit libovolný obsah. Takový motiv nebude omezen výškou, bude se přizpůsobovat šířce zobrazovacího zařízení a nebude ořezán. 

Vlastní motiv lze použít pouze u responzivních šablon. U starších šablon není dostupný. 

Základem pro vytvoření vlastního motivu je vytvoření samostatné stránky s názvem např. Vlastní motiv. Poté tuto stránku v sekci Nastavení > Nastavení prvků > Základní stránky nastavíte v poli Vlastní motiv

Vytvoření stránky pro vlastní motiv
Nastavení vlastního motivu

Obrázek

Jedná se o obyčejné vložení obrázku do stránky. Tento obrázek by měl být vložen do stránky v originální velikosti. Jeho šířka by měla být minimálně 2000px. 

Vložení obrázku v originální velikosti
Obrázek ve stránce pro vlastní motiv

Carousel (slider)

V motivu může být i carousel s měnícími se obrázky. Pro tento účel lze využít obsahovou šablonu carousel. V sekci stránky si přidáte stránku Úvodní stránka. Z té odeberete ostatní obsahové šablony a ponecháte pouze obsahovou šablonu s carouselem, ve kterém upravíte obrázky - viz návod Přidejte si do stránek carousel a uložíte.

Vytvoření stránky s carouselem
Úprava stránky s carouselem
Carousel pro vlastní motiv

CSS úprava odsazení carouselu

Do vlastních CSS stylů doporučuji vložit níže uvedený styl, který zabrání odsazení carouselu od jeho horní hrany a vzniku volného prostoru. 

#own-motive p:first-of-type {
margin-bottom:0
}

#own-motive .section-carousel {
padding-top:0;
}

Css úprava zobrazení popisu carouselu

Na menších zařízeních se může špatně zobrazovat text carouselu. Pro předejití tohoto problému doporučuji přidat do vlastních CSS stylů (Menu > Vzhled > Vlastní CSS styly) níže uvedený styl. Ten pro zařízení do maximální šířky 768 px vyjme popis carouselu z obrázku a umístí jej do podbarveného pole pod carousel. Barvu podbarvení si můžete upravit dle svého v atributu background-color zadáním kódu barvy (viz  CSS - uživatelské základy část barvy).

Vhodné je také upravit velikost nadpisu v atributu font-size.

@media (max-width: 768px) {
#own-motive .carousel-caption {
right: 0%;
bottom: 0;
left: 0%;
padding: 15px;
text-align: center;
text-shadow: none;
position: relative;
background-color: #D9D9D9;
}

#own-motive .carousel-caption h3 {
font-weight: 600;
font-size: 20px;
margin: 10px 0 0;
}
}

Závěrem

V rámci tvorby vlastního motivu se fantazii meze nekladou. V motivu může být vloženo i video. Může být rozdělen na dvě části, také za pomoci obsahové šablony, může obsahovat carousel a pod ním blok s rychlým menu apod. Pokud byste s nastavením vlastního motivu potřebovali pomoci, tak nás neváhejte kdykoli kontaktovat na info@inpage.cz anebo nám napište do komentářů.

Přidat komentář