0 Kč bez DPH

Jak si vytvořit vlastní patičku 

16. 6. 2017

Jste pokročilejší uživatel inPage a nestačí vám základní informace v patičce vašeho webu? Můžete si vytvořit vlastní patičku a rozšířit si ji o více informací. V tomto návodu si ukážeme jak na to. 

Jak změnit obsah patičky

Jako první si vytvoříme v administraci novou stránku. Pojmenujte ji tak, abyste se ve struktuře webu co nejlépe vyznali. Můžete použít například název "Vlastní patička". Další krok, který byste měli udělat, je vypnout zobrazení na stránce. Stačí odškrtnout políčko "Zapnuto", aby tuto stránku nevyhledával google. Poté nahrajete obsah, který v patičce chcete zobrazovat. Níže vám ukážeme 2 typy zobrazení patiček v šablonách SLIDE, HANAMI a ONE.

Sloupce

Ukázka třísloupcové patičky na šabloně HANAMI

 

HTML kód pro třísloupcovou patičku bude vypadat takto: 

<div class="row">
  <div class="col-xs-12 col-sm-6 col-md-4">
    <h3>Adresa</h3>
      <p>
<i class="fa fa-map-marker"></i> Vltavská 102/18, 602 00 Brno <br /> <i class="fa fa-phone"></i> +420 123 456 789 <br /> <i class="fa fa-envelope"></i> vasemail@domena.cz
</p> </div>
<div class="col-xs-12 col-sm-6 col-md-4"> <h3>Otevírací doba</h3> <p> PO - PÁ: 11:00 - 22:00<br /> SO - NE: 12:00 - 23:00 </p> </div>
<div class="col-xs-12 col-sm-6 col-md-4"> <h3>Jsme sociální</h3>
<ul>
<li><a href="#" target="_blank" rel="noopener"><i class="fa fa-twitter" aria-hidden="true"></i> Twitter</a> </li>
<li><a href="#" target="_blank" class="social-tripadvisor" rel="noopener"><i class="fa fa-tripadvisor"></i> TripAdvisor</a> </li>
<li><a href="#" target="_blank" rel="noopener"><i class="fa fa-instagram" aria-hidden="true"></i> Instagram</a></li>
</ul> </div>
</div>

Pokud si chcete vytvořit vícesloupcovou patičku, nebo porozumnět vytváření sloupců přejděte na Grid - rozdělte si stránku do sloupců

Vložení textu do patičky

V případě, že chcete vložit do patičky pouze text, v našem případě ukázkovou větu: "Copyright © 2012 Název firmy | inPage - webové stránky, doména a webhosting snadno", postup bude následovný. Do WYSIWYG editoru zapíšete text, který chcete v patičce zobrazit, a poté vše uložíte. 

Jak změnit zobrazení patičky

V šablonách HANAMI a ONE si můžete vybrat, jak chcete patičku zobrazit. Buď ji můžete nechat zobrazit na celou šířku stránky, nebo obsah zúžit na šířku textového obsahu. Pokud chcete patičku zúžit, pak stačí do HTML přidat třídu .containter  <div class="container"></div>, do které obalíte váš text.  

Ukázka patičky na šabloně HANAMI

Toto je příklad patičky bez třídy <div class="container"></div>

 

Toto je příklad zarovnané patičky s obsahem stránek a třídou <div class="container"></div>

 

 

Ukázka patičky na šabloně SLIDE

Šablona SLIDE má třídu .containter  <div class="container"></div> již zapsanou v kódu, proto ji nelze rozšířit na celou délku patičky. 

Jak vložit vlastní patičku na stránky

Máte již vytvořenou svou patičku? Nyní ji ještě musíte v administraci aktivovat, aby se zobrazila i na stránkách. V administraci inPage zvolíte v menu Struktura → Nastavení prvků. V základních prvcích si najdete box vlastní patička, kde zvolíte stránku s názvem "Vlastní patička". Poté vše uložíte a vlastní patička je na světě.

 

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář