0 Kč bez DPH

Vložení mapy do stránek

Chtěli byste si do svých webových stránek na inPage vložit mapu s adresou vaší provozovny? Na inPage je to opravdu snadné a v tomto článku vám ukážeme jak na to.

Kde mapu na webu zobrazovat

Nejčastěji se mapa umisťuje do patičky webu, anebo do samostatné stránky např. s názvem Kontakt, kde kromě mapy můžete zobrazit i kontaktní údaje a informace k vaší provozovně.

umístění mapy na webu

V inPage je patička brána jako samostatný blok šablony. Můžete tam tedy jednoduše umístit vaši stránku s mapou. Nastavení patičky máte k dispozici v administraci webu v sekci /Nastavení/ pod položkou /Nastavení prvků/, kde zvolíte záložku Základní prvky. Následně můžete do bloku s patičkou umístit libovolnou stránku.

Nastavení patičky.png

Jak jednoduše vložit mapu do stránek

Pro vložení mapy do webu je nutné si nejprve vytvořit samostatnou stránku. Při vytváření nové stránky vyberte stránku s šablonami s názvem Kontakt, kde již máte předpřipraven blok s kontakty a mapou. POkud chcete na webu zobrazovat jen mapu, tak blok s kontakty odstraňte. Jak pracovat s šablonami s předpřipraveným obsahem najdete v článku Stránka s obsahovými šablonami.

vložení mapy

Pokud chcete přidat mapu do již existující stránky, tak stačí přidat do stránky nový blok s šablonou Mapa.

Takto vložená mapa je plně responzivní a tím pádem se její velikost přizpůsobí zobrazovanému zařízení.

Editace mapy

vložení mapy

Lokalizaci mapy, případně změnu pozadí mapy provádíte pomocí pravého tlačítka myši. Kdy po kliknutí do mapy se zobrazí dialog, s možnostmi nastavení. 

vložení mapy

Pro nastavení lokalizace zvolíte možnost Nastavení šablony, kde můžete nastavit podbarvení pozadí bloku s mapou a doplníte vaši polohu. Poté dialog uložíte a v mapě se bude zobrazovat vámi nastavená poloha.

Závěrem

Doufáme, že vám tento návod pomůže s umístěním mapy do vašich stránek a díky tomu můžete lépe prezentovat svoje podnikání na internetu. Kdybyste měli jakékoli dotazy či připomínky k nastavení mapy, tak nám napište do komentářů, anebo na e-mail info@inpage.cz.

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář