0 Kč bez DPH

Propojte si službu Billdu (dříve miniFAKTURA) s e-shopem na inPage

Služba slouží pro usnadnění vystavování a evidenci faktur. miniFAKTURA vám tak může výrazně usnadnit práci s vystavováním faktur ve vašem e-shopu.

V tomto článku si ukážeme, jak službu miniFAKTURA propojit s vaším e-shopem na inPage.

O službě Billdu

Billdu je služba pro vystavování a správu daňových dokladů online. S jeho pomocí můžete spravovat účetnictví a vystavovat faktury kdykoli a odkudkoli. Služba umožňuje vystavovat faktury zákazníkům po celém světě ve všech světových měnách. Registrace není podmíněna českou či slovenskou legislativou, jak tomu je například u iDokladu nebo Fakturoidu, což je vhodné například pro firmy, které mají sídlo mimo Českou nebo Slovenskou republiku.

Služba Billdu je celosvětově rozšířená a oblíbená služba. Vyznačuje se tím, že ji můžete využívat bez omezení na konkrétní zemi. Lokalizaci si vybíráte až při napojení služby přes API. Taktéž je dostupná pro český a slovenský trh. (Služba byla dříve známá jako miniFAKTURA).

V nabídce mají několik variant, které se liší množstvím funkcí a objemem spravovaných daňových dokladů a možností využít API. Právě podpora API je podmínkou pro automatizované napojení služby miniFAKTURA na váš e-shop v inPage. Podpora API je dostupná pouze v nejvyšším programu PREMIUM - viz ceník variant služby Billdu.

Registrace do služby Billdu

Registrace do služby je velice jednoduchá. Stačí zadat váš e-mail a vyplnit požadované údaje po přihlášení.

miniFAKTURA - registrace

Po dokončení objednávky vám přijdou přístupy do administrace miniFAKTURA, kde naleznete kompletní správu této služby včetně mnoha nastavení. Důležité je doplnit fakturační a kontaktní údaje vaší firmy, bankovní spojení, sazby DPH a domluvit se s provozovatelem služby na konkrétní variantě služby, kterou chcete využívat. Ihned po registraci máte k dispozici na vyzkoušení nejvyšší program PREMIUM na 30 dní zdarma!

miniFAKTURA - administrace - přehled

Jak propojit Billdu s inPage

Nejprve se přihlaste do administrace miniFAKTURA. Zde si rozklikněte záložku Nastavení a dále pak položku API. Zde naleznete potřebné údaje pro propojení služby s vašim e-shopem na inPage.

miniFAKTURA - nastavení uživatele

Pro propojení služby miniFAKTURA s vašim e-shopem na inPage jsou důležité položky apiKey apiSecret, které slouží pro komunikaci mezi vašim e-shopem na inPage a službou miniFAKTURA.

miniFAKTURA - nastavení API

Všechny tyto údaje bude třeba vložit do administrace vašich webových stránek v inPage a to do sekce E-shop pod položku Fakturační systémy.

miniFAKTURA - napojení na inPage

Ve chvíli, kdy vložíte údaje apiKey - apiSecret do administrace vašeho e-shopu, dojde k propojení služby miniFAKTURA a vašeho e-shopu na inPage. V tomto formuláři si také vyberete pobočku (miniFAKTURA či Billdu), pod kterou chcete faktury vystavovat.

Import objednávky do fakturačního systému Billdu

Po dokončení integrace služby miniFAKTURA do vašeho e-shopu na inPage, se vám v administraci webu zobrazí nově možnost odesílat objednávky do fakturačního systému. S fakturou následně můžete pracovat v rozhraní služby miniFAKTURA, anebo přímo v administraci vašeho e-shopu, kde máte možnost fakturu zobrazit a odeslat vašemu zákazníkovi.

Import objednávky do fakturačního systému vyžaduje několik kroků.

1) Upravit stav objednávky na Zaplaceno

Ve chvíli, kdy je objednávka ve stavu Zaplaceno, zobrazí se vám v detailu objednávky nová záložka s označením Fakturace.

Import objednávky do Fakturoidu

Je také možno vystavit zákazníkovi zálohou fakturu, detaily se dočtete článku Vystavování "zálohových" faktur.

2) Zkontrolovat a doplnit údaje potřebné pro zanesení objednávky do fakturačního systému

Nejprve vyberete fakturační systém, do kterého chcete objednávku přenést. Následně zkontrolujete, zdali souhlasí číslo objednávky, variabilní symbol a datum.

Následně vyberete způsob úhrady.

miniFAKTURA - export objednávky do systému

POZOR: Objednávce zaplacené online přes platební bránu, je při importu do fakturačního systému,  přidělen VS odpovídající ID objednávky.

3) Doplnění údajů odběratele faktury

Nyní doplníte údaje o odběrateli. Máte možnost vytvořit buďto nového odběratele, anebo vybrat již existujícího. V posledním kroku vyberete položky, které se mají importovat do fakturačního systému.

Následně kliknete na tlačítko Odeslat a objednávka se přenese do fakturačního systému. Také je možné přímo z tohoto z tohoto dialogu v administraci e-shopu odeslat fakturu vašemu zákazníkovi.

Import objednávky do Fakturoidu

Odeslání faktury zákazníkovi

Odeslání faktury je automatizované a můžete ho iniciovat v rozhraní miniFAKTURA, anebo přímo v e-shopu při odeslání objednávky do fakturačního systému (viz obrázek výše). Odeslání faktury je možné také provést přímo v objednávce při úpravě stavu.

Odeslání faktury v PDF.png

Stačí si zobrazit detail dané objednávky, kde při zvolení možnosti Odeslat zákazníkovi upozornění na změnu stavu, se vám zobrazí i možnost Připojit k e-mailu PDF fakturu. Zákazníkovi tak přijde e-mailem informace o změně stavu objednávky a v příloze pak faktura v PDF vystavená službou miniFAKTURA.

 

Závěrem

Doufáme, že pro vás bude tento návod užitečným a usnadní vám výrazně napojení fakturačního systému miniFAKTURA do vašeho e-shopu na inPage.

Kdybyste si s napojením služby nevěděli rady a potřebovali byste pomoci, tak nás neváhejte kdkoyli kontaktovat na e-mail info@inpage.cz

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář

Přehled komentářů