0 Kč s DPH

Kontaktní formulář - spojení se zákazníky

21. 02. 2008

Uvedení kontaktní adresy na webu je jednou ze základních podmínek seriozně vypadající firemní prezentace. Nicméně pomocí inPage můžete dát svým zákazníkům další možnost, jak vás mohou kontaktovat - kontaktní formulář.

Názory na využití kontaktního formuláře na webu se různí. Pravda je však taková, že se s ním můžete setkat na spoustě webových stránek. Díky kontaktnímu formuláři totiž můžete skrýt svou e-mailovou adresu. Zpráva z formuláře na ni sice dorazí, nicméně čtenář webu ji neuvidí. Skryta zůstane také před automatickými roboty, kteří shromažďují e-mailové adresy pro následné zasílání nevyžádané pošty.

Ovšem představa, že se díky kontaktnímu formuláři spamu zcela zbavíte, je lichá. Pouze odfiltrujete pokusy jednoduchých robotů. Ty sofistikovanější už dovedou nevyžádanou poštu zasílat i pomocí kontaktních formulářů na webu. Výhoda formuláře tedy spočívá především v tom, že návštěvníkům svého webu nabídnete určitý komfort. Mohou se rozhodnout, zda si spustí poštovní program nebo stránku a pošlou vám e-mail, nebo zda vzkaz napíšou rovnou do kontaktního formuláře.

Vytvoření kontaktního formuláře

Otevřete si administrační rozhraní inPage, přejděte do sekce Nastavení a přepněte se na položku Nastavení formuláře. V rozbalovací nabídce nazvané Přidat položku do formuláře si postupně vyberte položky, ze kterých chcete poskládat svůj kontaktní formulář. Pokud by dané políčko formuláře mělo být povinné, pak jej před přidáním takto nastavte pomocí volby povinná. Teprve poté klepněte na tlačítko Přidat.

 

Kontaktní formulář

 

Nevadí, pokud položky do formuláře přidáte v jiném pořadí, než v jakém chcete, aby byly zobrazeny. Toto pořadí totiž můžete změnit pomocí šipek nahoru a dolů. Do kontaktního formuláře inPage nezapomeňte kromě běžných políček, jako je jméno a příjmení, e-mail, firma, telefon a další, přidat také políčko Zpráva. Právě do něj bude moci návštěvník stránky zapsat svůj vzkaz.

Jakmile máte formulář poskládán, zadejte v další části e-mailovou adresu, na kterou bude obsah formuláře odesílán. Velmi zajímavým nastavením je položka Tělo kontaktního formuláře. Jestliže totiž chcete, aby okolo formuláře byly ještě nějaké další položky, můžete si předem připravit běžnou stránku, nastavit ji jako neaktivní a v této nabídce si ji zvolit. Kontaktní formulář ji pak bude obsahovat.

Nastavení kontaktního formuláře uložte klepnutím na zelené tlačítko Upravit.

Zpřístupnění formuláře

Formulář v tuto chvíli máte připraven, ale ještě se nezobrazuje na webu. K tomu musíte udělat jediné, přidat ho do menu. Přejděte na záložku Nastavení, Nastavení menu, jako zdroj vyberte Odkazy a v políčku Odkaz na vyberte Kontaktní formulář. Pak už jen klepněte na tlačítko Přidat a Kontaktní formulář se vám zobrazí v hlavním menu stránek.

 

Kontaktní formulář - Zpřístupnění formuláře

 

Kontaktní formulář je nyní připraven.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Kontaktní formulář

  18.7.2017 23:00:11 | Zdenka Sekená

  Dobrý den,
  kontaktní formulář se jeví jako zbytečně velký ( na výšku ) je možnost ho zmenšit. Děkuji za odpověď. Z. Sekená

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Kontaktní formulář

   21.7.2017 9:06:04 | Tým inPage

   Dobrý den,
   výška formuláře se určuje podle jejího obsahu. Takže pokud chcete zmenšit formulář jako takový, je třeba zmenšit pole ve formuláři a mezery mezi nimi. Pokud zmenšíte pole formuláře je třeba zmenšit i písmo v něm.
   Pokud by jste si nevěděla rady napište na admin@zoner.cz konkrétní příklad.

   Odpovědět

 • RE: Formulář

  30.5.2016 12:45:52 | tým inPage

  Dobrý den Milane,
  formulář lze přidat pod článek, když tento článek vyberete jako "Tělo kontaktního formuláře". Do menu se pak vkládá pod označením kontaktní formulář (nikoliv jméno článku), ale tento název si můžete změnit.

  Odpovědět

 • Formulář

  27.3.2015 19:04:53 | Milan

  Dobrý den, měl bych dotaz na to jak tento formulář vložit pod články například v blogu? Nechtěl bych ho mít zvlášť v menu. Děkuji za odpověď

  Odpovědět

 • dotaz

  12.2.2014 16:41:38 | Viliam Čamek

  Dobrý den,
  žádám touto cestou o radu.
  Vlastním doménu :http://www.poptavky-stavebni.cz/
  v rámci admin.systém Inpage.
  Chtěl bych v rámci přednastavené rubriky"kontaktní formulář"odesílat za pomoci tohoto formuláře rovněž i mnou specifikované položky viz:
  http://www.poptavky-stavebni.cz/kontaktovat/#success.
  Bohužel do nastavené mailové schránky mi přišel pouze obsah vámi přednastavených položek bez mých položek,uvedených v rolovacím menu.
  Prosím o návod,jak vše uvést do souladu s mými představami.
  Děkuji.
  Čamek Viliam

  Odpovědět

 • RE: Tělo formuláře

  14.8.2013 12:14:46 | Vladimír Souš

  Dobrý den, nejprve se omlouváme za chybičku v návodu, již je vše upraveno:
  Bylo tam špatně napsáno, že se ke strance nastavene jako tělo formuláře přidá formulář.
  Spravne je, že k formuláři se přidá stránka. Takze abyste viděl tu stránku s formulářem, musíte si v menu místo stránky zobrazit přímo formulář (odkaz na něj), u kterého je možné změnit název.
  Nastaveni se provede v administraci. V menu "Nastavení" - záložka "pokročilé" - "správa přednastavenych odkazů" - tužka u "kontaktni formulář". Otevře se okénko, kde formuláři upravíte nazev na Rezervace a zaškrtnete políčko pro zobrazeni formuláře v menu.
  Vše jsme v návodu upravili a přeji hezký zbytek dne. Za chybičku se ještě jednou omlouváme.

  Odpovědět

 • Tělo formuláře

  12.8.2013 15:14:02 | Campersport

  Dobrý den, mám stejný problém jako kolega přede mnou. Mám nastaveno tělo formuláře a formulář se na té stránce nezobrazí. Obešel jsem to tím, že jsem na stránku vložil odkaz na formulář a až po kliknutí na tento odkaz se formulář zobrazí. Kde dělám chybu? Děkuji.
  http://www.campersport.cz/inpage/rezervace_knaus/

  Odpovědět

 • RE: Tělo formuláře

  12.8.2013 9:53:46 | Vladimír Souš

  Dobrý den, prosím vždy uvádějte přímo o nakou doménu se jedná, nejlépe vložte celou URL adresu. Takto obecně vám opravdu nemohu pomoci. Pěkný den.

  Odpovědět

 • Tělo formuláře

  7.8.2013 9:24:44 | Levan

  Dobrý den, mám takový menší problém. Když nastavím tělo formuláře, tak se mi formulář na stránce neobjeví. Nevíte co s tím?

  Odpovědět

 • RE: zpřístupnění formuláře (pletenizpapiruliberec)

  15.3.2012 11:00:13 | Hana Medkova

  Dobrý den pane Vacku, děkujeme Vám za upozornění na nesrovnalost v návodu. Při nedávné aktualizaci administrace, byla rozdělena sekce NASTAVENÍ na dvě podkategorie, resp. záložky: ZÁKLADNÍ a POKROČILÉ.
  Ten odkaz "Správa přednastavených odkazů" pomocí kterého zpřístupníte formulář na webu se nyní nachází v sekci NASTAVENÍ pod záložkou POKROČILÉ. Zde si můžete nastavit Váš kontaktní formulář do hlavního menu stránek.

  Odpovědět

 • pletenizpapiruliberec

  15.3.2012 0:10:50 | Oldřich Vacek

  Dobrý večer.
  Zprovozňuji si kontaktní formulář, ale nejde to. V NASTAVENÍ se mi nezobrazuje ÚPRAVA NASTAVENÝCH ODKAZŮ.
  Prosím, poraďte.

  Odpovědět

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.