0 Kč s DPH

Kontaktní formulář - spojení se zákazníky

20. 04. 2018

Uvedení kontaktní adresy na webu je jednou ze základních podmínek seriozně vypadající firemní prezentace. Nicméně pomocí kontaktního formuláře můžete dát svým zákazníkům další možnost, jak vás mohou kontaktovat.

Názory na využití kontaktního formuláře na webu se různí. Pravda je však taková, že se s ním můžete setkat na spoustě webových stránek a jeho výhoda spočívá především v tom, že návštěvníkům svého webu nabídnete určitý komfort. Mohou se rozhodnout, zda vám pošlou e-mail, nebo zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře.

Vytvoření kontaktního formuláře

Otevřete si administrační rozhraní inPage, přejděte do sekce Nastavení a klikněte na položku Kontaktní formulář.

Kontaktní formulář

Po stisknutí tlačítka Přidat položku se otevře okno, ve kterém si vyberte v poli Položka formuláře položky, ze kterých si poskládáte kontaktní formulář. Pokud vám nevyhovuje přednastavený název, je možné jej upravit v poli Vlastní název. Pro povinné vyplnění položky formuláře zaškrtněte políčko Povinná položka.

Přidat položku kontaktního formuláře

Nevadí, pokud položky do formuláře přidáte v jiném pořadí, než v jakém chcete, aby byly zobrazeny. Toto pořadí totiž můžete změnit uchopením položky za tři tečky vlevo a přetažením na požadovanou pozici. Do kontaktního formuláře inPage nezapomeňte kromě běžných políček, jako je jméno a příjmení, e-mail, firma, telefon a další, přidat také políčko Zpráva. Právě do něj bude moci návštěvník stránky zapsat svůj vzkaz. Jakmile máte formulář poskládán, přejděte na nastavení kontaktního formuláře.

Položky formuláře - Kontaktní formulář

Nastavení kontaktního formuláře

V nastavení kontaktního formuláře pak vyplňte:

  • E-mail kontaktního formuláře, na který bude obsah formuláře odesílán.
  • Text kontaktního formuláře. Kontaktní formulář může být vložen do připravené stránky, např. s kontaktními údaji nebo charakteristikou formuláře. Kontaktní formulář je zobrazen na konci vybrané stránky. Stačí vytvořit stránku, nastavit ji jako neaktivní a vybrat ji zde ve výběrovém poli.
  • Zásady zpracování osobních údajů. Na základě GDPR je třeba informovat návštěvníka webu o zpracování osobních údajů zadaných do formuláře. Obecné seznámení je automaticky vloženo do formuláře. V případě, že zadané údaje zpracováváte i pro jiné účely než jen pro odpověď, je třeba přidat dokument se zásadami zpracování osobních údajů. Vytvořte tedy článek s těmito zásadami, nastavte jej jako neaktivní a poté jej vyberte ve výběrovém poli Zásady zpracování osobních údajů. V kontaktním formuláři na webu se pak zobrazí odkaz na tyto zásady.

Nastavení kontaktního formuláře

Nastavení kontaktního formuláře uložte klepnutím na tlačítko Upravit.

Zobrazení formuláře na webu

Formulář v tuto chvíli máte připraven, ale ještě se nezobrazuje na webu. K tomu musíte udělat jediné, přidat ho do menu. Přejděte do sekce Menu → Hlavní menu  → tlačítko Přidat položku menu.

Hlavní menu - kontaktní formulář

Ve zdroji odkazů vyberte Základní stránky a v políčku Odkaz na, vyberte Kontakt. Pokud vám nevyhovuje název, stačí zadat jiný do pole Vlastní název.

Přidat položku menu - kontaktní formulář

Pak už jen klepněte na tlačítko uložit a Kontaktní formulář se vám zobrazí v hlavním menu stránek.

Natavení kontaktního formuláře do menu

Antispamová ochrana

Důležité je nastavení antispamové ochrany, která vás chrání před spamy a rozesílacími roboty. Pokud není nastavena, je k formuláři automaticky vkládán obrázek s číselným kódem. Účinnější variantou je nastavení ochrany nástrojem Google reCAPTCHA. Toto nastavení provedete v administraci inPage v sekci Nastavení → Antispamová ochrana. Podrobný návod naleznete v článku Nová ochrana před roboty reCAPTCHA

Tým inPage
info(zav)inpage.cz