OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč bez DPH

Nastavení e-shopu

V tomto článku si projdeme nastavení e-shopu a jednotlivých částí jako jsou závěrečné zprávy, email pro e-shop a další. Pokud jste neměli zatím možnost se s e-shopem inPage setkat, doporučujeme začít článkem E-shop základní informace, který vám pomůže se lépe zorientovat.

Pro základní nastavení e-shopu, vytvoření první kategorie a produktu lze využít průvodne nastavením e-shopu. Naleznete jej na úvodní straně administrace v části Průvodci.

Hlavní nastavení

 • Zobrazit e-shop návštěvníkům - zobrazí nebo skryje eshop na webu. 
 • Zobrazit e-shop v menu - Odkaz na e-shop lze zobrazit v hlavním menu zaškrtnutím políčka 
 • Zaškrtnutím políčka Zobrazovat kód produktu jej zobrazíte v e-shopu
 • E-mail objednávek, na který budou chodit veškeré přijaté objednávky. Do pole je možné zadat i více emailů, musí být odděleny středníkem.
 • Zobrazovat e-shop menu - Na webu lze zobrazit seznam kategorií, neboli e-shop menu. To může být nezobrazeno, zobrazeno pouze na stránkách e-shopu nebo na všech stránkách.
 • Předčíslí objednávky v poli si můžete navolit vlastní číslování objednávek. Do pole Předčíslí zadáváte maximálně 4 čísla. Číselná řada objednávek je automaticky navyšována
 • Začít novou řadu objednávek - zaškrtnutím této volby  je možné vynulovat číselnou řadu objednávek.

Hlavní nastavení e-shopu v inPage

Přihlašování

 • Uživatelské účty - zákazníkům lze  umožnit registraci do vašeho e-shopu, je třeba tuto funkci nejprve zapnout. Poté je umožněna registrace zákazníků do e-shopu a v administraci e-shopu se zpřístupní sekce pro úpravu registrovaných zákazníků v sekci E-shop → Registrace uživatelů.
 • Přihlášení přes OpenID (mojeID) umožňuje zákazníkovi automaticky vyplnit objednávkový formulář pomocí technologie mojeID od CZ.NIC nebo jiných OpenID providerů.

Přihlašování a registrace uživatelů v eshopu inPage

Měna a ceny

 • V seznamu Měna si zvolte typ měny, kterou bude možné nakupovat zboží ve vašem e-shopu.
 • Zvolte, jak se budou Zobrazovat ceny v obchodě a zda se bude zákazníkovi současně zobrazovat cena bez a s DPH. Výběrem je také možno upřednostnit zvýraznění ceny. 
 • Zvolte zobrazení měny symbolem (např. Kč) nebo zkratkou měny v mezinárodním formátu (např. CZK).
 • Dále lze nastavit Přesnost částky na celé částky nebo jedno či dvě desetinná místa.

Měna a ceny v e-shopu

Sklad

V e-shopu inPage je lze zapnout správu skladu, kdy je možné např. evidovat počet kusů produktu na skladě. Jedná se o informace zákazníkovi. 

Správa skladu v e-shopu

Texty

Jedná se o samostatné neaktivní stránky s textem, které jsou vybírány ve výběrových polích.

 • Úvodní text e-shopu, který se zobrazí na úvodní straně e-shopu nad seznamem kategorií (vhodné např. pro představení obchodu, zobrazení akcí, slev apod.). 
 • Potvrzení objednávky se zobrazí na webu jako poděkování po provedení objednávky. Lze tak vytvořit článek s vlastním textem s informacemi pro zákazníka a vyměnit jej za systémový přednastavený text.
 • Obchodní podmínky e-shopu. Nastavením vlastního článku umožňujete zákazníkovi nahlédnout do obchodních podmínek před závazným potvrzením objednávky. Pro vytvoření obchodních podmínek, můžete využít vzorové obchodní podmínky.
 • Zásady zpracování osobních údajů jsou informace pro zákazníka, jak bude nakládáno s poskytnutými údaji. Pro úspěšné dokončení objednávky je třeba tyto zásady odsouhlasit, u potvrzovacího pole je i odkaz pro nahlédnutí do zásad.

Nastavení textů v e-shopu

Top produkty

Pro nalákání zákazníků je možné na webu zobrazit výpis náhodných TOP (oblíbeného) produktů z vybrané kategorie e-shopu. Pokud produkt chcete zobrazit, zaškrtněte volbu v jeho editaci v části Nastavení > Nastavit jako oblíbený.

Zobrazení top produktů e-shopu

E-maily

Jedná se o závěrečnou e-mailovou zprávu, která je zaslána zákazníkovi po provedení objednávky na zadaný kontaktní e-mail. Tato zpráva se skládá z potvrzení objednávky (Hlavička e-mailu), souhrnu zboží (je generován automaticky) a poděkování (Patička e-mailu). Do Hlavičky e-mailu uvedete svůj text potvrzení objednávky a do Patičky e-mailu poděkování za nákup, ve kterém můžete zmínit informaci o časovém termínu dodání zboží. 

Nastavení textů potvrzovacího e-mailu

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář