OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč bez DPH
 • WYSIWYG verze 3.5
  • Návod je vytvořen ve WYSIWYG editoru verze 3.5 Více »

Jak nastavit měření návštěvnosti stránek

15. 4. 2010

V dnešní době existuje na internetu mnoho českých i zahraničních serverů, které nabízejí různé typy počitadel návštěv pro vaše webové stránky. Mezi nejznámější servery v ČR, kde si počítadlo návštěv obstaráte, patří  například Toplist.cz, Blueboard.cz, či Navrcholu.cz. Některá počítadla jsou k dispozici zdarma, jiná jsou placená. Mezi sebou se pak mohou navzájem lišit ve vlastnostech.

Ilustrační foto - počítadlo návštěv na blogu InPageNávštěvníci stránek tohoto blogu, si mohou všimnout počítadla návštěv v levém sloupci pod hlavním menu.  Na stránkách používáme počítadlo návštěv od toplist.cz a  nyní  vám ukážeme, jak toto počítadlo nastavíte na vašich stránkách.

Základní postup jak na stránku vložit počítadlo

 • Je třeba jít na stránku počítacího serveru a najít formulář na registraci
 • Zaregistrovat se
 • Server vygeneruje HTML kód počítadla
 • HTML kód počitadla je potřeba vložit do své stránky
 • Na stránce se bude objevovat počitadlo, server bude počítat přístupy

Registrace

Otevřete si v prohlížeči stránku www.toplist.cz. V pravém horním rohu klikněte na ikonu "Zaregistrovat". Zobrazí se formulář (viz obrázek), kam doplníte vaše vlastní údaje o vašich www stránkách:

Registrace odkazu na toplist.cz

Adresa: zadejte celý název vaší domény (příklad: http://www.rekonstrukce-abc.com)
Název: uveďte obecný název stránek (příklad: Rekonstrukce domů a bytů)
Kategorie: vyberte kategorii, kam chcete vaše stránky zařadit
Popis: zadejte stručný popis stránek v souvislé větě.
Heslo: nastavte si vlastní heslo (heslo si zapamatujte pro pozdější editaci odkazu)
Email: zadejte váš platný existující email, na uvedený email vám budou chodit pravidelné statistiky.

Po zadání dat do formuláře pokračujte kliknutím na tlačítko >> ZAREGISTROVAT.

Server vygeneruje HTML kód počítadla

Na následující stránce se vám zobrazí vygenerovaný HTML kód počítadla návštěv spolu s Vaším ID.

Vaše ID: Vaše ID si zapamatujte, spolu s heslem je vyžadováno při pozdější editaci, například budete-li chtít změnit vzhled počítadla.
Zdrojový HTML kód: vygenerovaný zdrojový HTML kód je potřeba zkopírovat a vložit do vašich stránek, viz pokračování návodu.

Vložení HTML kódu do stránek

Vytvořte si novou stránku v administraci inPage vaší domény (STRÁNKY -> Přidat stránku). Novou stránku nazvěte třeba "Návštěvnost".
Při nastavení vlastností stránky ponechte zaškrtnutu pouze vlastnost - Nastavit aktivní. Ostatní kolonky ponechte nezaškrtnuté, viz obrázek:

Po nastavení vlastností stránky, přejdeme na stránce k WYSIWYG editoru. Nad editorem se nachází řada ikonek. Ikona s názvem HTML slouží pro vkládání HTML kódu do stránky. Po kliknutí na ikonu HTML, se zobrazí prádné okno do kterého vložte zdrojový kód počítadla, viz obrázek:

Po vložení kódu okno uložte tlačítkem Aktualizovat, následně nezapomeňte uložit také celou stránku "Návštěvnost". Jako poslední věc, kterou je potřeba udělat, je umístit počítadlo na správné místo na webu.

V administraci inPage přejděte na záložku NASTAVENÍ -> Prvky stránek a nastavte stránku "Návštěvnost" jako Vlastní box. Tím docílíte toho, že počítadlo návštěv začne na webu počítat statistiku přístupů.

Přečtěte si více o práci s vlastním boxem

Důležité!

HTML počítadlo návštěv, které se vygenerovalo po zaregistrování odkazu, nemá nastaveno žádný vzhled, tzn. počítadlo není na webu viditelné. Chcete-li na web umístit viditelné počítadlo, tzv. bannerové, pak můžete provést Editaci odkazu a vygenerovat si nový vzhled počítadla návštěv. Jak na to?

Výběr vzhledu počítadla návštěv

Znovu si v prohlížeči otevřete stránky www.toplist.cz. Tentokrát klikněte na ikonu "Editovat". Následně se zobrazí formulář pro přihlášení. Pro přihlášení použijte vaše IDa heslo.

Pokračujte tlačítkem >> Přihlásit

Následně se zobrazí stránka s vámi vyplněnými údaji ve formuláři, viz obrázek. Vpravo vedle formuláře klikněte na odkaz - Kód na stránku

Editace odkazu na toplist.cz

Zobrazí se tabulka s různými typy bannerových počítadel, jednoduše zaškrtněte požadovaný vzhled
a  stiskněte tlačítko Vypsat kód.

Výběr vzhledu počítadla návštěv

Následně se na další stránce vypíše nový HTML kód pro vámi zvolený typ bannerového počítadla.

Nově vygenerovaný kód HTML počítadla

Tento kód je potřeba vložit do stránek, stejným způsobem jak jsme již popsali výše.

 

Rada na závěr!

Počítadlo návštěv doporučujeme umístit buď do vlastního boxu nebo do patičky stránek. Pokud počítadlo umístíte například na úvodní stránku webu, pak počítadlo bude měřit přístupy pouze na úvodní stránce, nikoliv přístupy na celý web.

 

 

Hanka Medková
hana.medkova(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Umístění

  2. 1. 2013 15:14:20 | Michal

  Dobrý den dá se nějak umístit počítadlo doleva pod menu?

  Odpovědět

 • pocitadlo

  29. 12. 2012 22:22:47 | Roman

  dakujem za uzitocny hint - urcite mi pomoze pri generacii spatnej vazby

  Odpovědět

 • RE: registrace

  21. 12. 2012 10:43:34 | Hana Medkova

  Dobrý den, bud si můžete zřídit testovací demo verzi inPage bez nutnosti registrace zde: http://www.inpage.cz/demo/ a nebo si můžete objednat program inPage Standard a při tom si zaregistrovat vlastní doménu. Objednávku můžete provést zde: http://www.inpage.cz/objednavka/standard/.
  Po dokončení objednávky programu inPage Standard Vám přijde na email faktura k úhradě, po zaplacení Vám zašleme na email přihlašovací údaje do administrace inPage Vašich webových stránek, kde si budete moci s pomocí průvodce vytvořit vlastní webovou prezentaci snadno a rychle.

  Odpovědět

 • registrace

  19. 12. 2012 16:00:07 | david

  A jak se mám prosím vás zaregistrovat na inPage.cz?

  Odpovědět

 • NAŠTĚVY

  29. 10. 2012 18:46:46 | Marek

  nic

  Odpovědět

 • Stavebniny Hladík

  5. 9. 2012 16:06:25 | Lukáš Hladík

  počítadlo

  Odpovědět

 • RE: rozdíly v počtech

  13. 8. 2012 13:26:11 | Hana Medková

  Dobrý den Carlosi, jde o to, že každá ta aplikace má nastavené různé faktory počítadel, některá počítají přístupy na celý web, některá přístupy na konkrétní stránky webu, počítá se také délka zobrazení stránky či míra opuštění stránky, přístupy na stránku ze stejných či různých IP adres a mnoho dalších. Pokud Vám můžeme doporučit, tak to "nejkvalitnější" a "nejdůvěryhodnější" počítadlo nabízí aplikace Google Analytics, pomocí které můžete na webu sledovat veškerá měření, návštěvnost, míry prokliků a opuštění stránek, i třeba to, odkud k vám návštěvníci přišly a na základě jakého vyhledávacího dotazu. Tyto hodnoty například u základního počítadlo toplistu nebo navrcholu nenajdete (možná u placených verzí) avšak s těmi nemáme zkušenosti. A proč platit za něco, co můžete mít v plné míře zdarma přímo od google.

  Odpovědět

 • Rozdíly v počtech

  13. 8. 2012 12:28:33 | Carlos

  Dobrý den, zajímalo by mě, jak je možné, že různé "počítací" služby ukazují různé počty přístupů. Interní počítadlo poskytovatele webového prostoru ukazuje úplně jiné hodnoty než TopList a ten zase úplně jiné než NaVrcholu...

  Odpovědět

 • admin

  31. 7. 2012 2:01:35 | hov161

  Dobrý den. díky za skvělá a podrobný návod. ale přeci jen mám malou otázku. lze udělat počítadlo, které do vstupů nepočítá admina stránek? zkresluj to návštěvnost. díky

  Odpovědět

 • Děkuji

  7. 7. 2012 21:19:09 | michala

  Velmi přehledné a praktické rady a postupy. Moc děkuju! :-)

  Odpovědět