0 Kč bez DPH

Obrázek motivu prezentuje vaše webové stránky

01. 01. 2011

Obrázek motivu je jedna z nejdůležitějších částí prezentace. Určuje celkovou podobu webových stránek, dodává stánkám originální a profesionální vzhled.

Motiv stránek

Obrázek motivu říká návštěvníkům, čím se web zabývá. Návštěvník se díky motivu rychleji zorientuje, ať už se jedná o stránky osobní, klubové či firemní.

Jak na motiv v inPage

V inPage je možné pracovat s vlastním motivem, který si můžete poměrně snadno vytvořit sami s pomocí grafického programu. Pokud nejste grafik nebo nemáte zkušenosti s prací v grafickém programu, můžete zvolit jednodušší cestu. Administrace inPage nabízí předem připravené základní motivy v bance motivů nebo můžete využít nabídky vytvoření motivu naším profesionálním grafikem, pak se jedná o motiv placený.

Vlastní obrázek

Máte-li vytvořený vlastní obrázek motivu v požadovaném rozměru, stačí přejít do sekce VZHLED a kliknout na odkaz Motiv.

sekce VZHLED - obrázek motivu

Pomocí tlačítka "Vybrat soubor" vyberete váš vlastní motiv z vašeho PC či jiného disku a nahrání potvrdíte tlačítkem "Nahrát". Výsledek pak může vypadat např. takto:

sekce VZHLED - obrázek motivu

Z webu Nadace prof. Vejdovského

Ideální velikosti motivu jsou uvedeny pro jednotlivé šablony v sekci VZHLED → Šablona. V případě potřeby však lze zvolit i vlastní velikost motivu (např. na obrázku výše), ale v některých případech je poté nutné provést přizpůsobení motivu pomocí kódu v sekci VZHLED → Vlastní styly CSS.

Výhody a nevýhody

Výhodou vlastního obrázku je jednoduchost při práci s motivem. Nemusíte být grafik a pěkný motiv vytvoříte i vy sami. Stačí, když vezmete kteroukoliv fotografii a uděláte z ní ořez v požadovaném rozměru a jednoduchý motiv je hned hotový. Nevýhodou může být neprofesionální dojem v případě, že se vám úprava vaší fotografie úplně nezadaří nebo vyberete nevhodnou fotografii či obrázek. 

Banka motivů

Kromě vlastního obrázku nabízí inPage již vytvořené základní grafické motivy v bance motivů (Vzhled → Banka motivů). V bance motivů naleznete přehled již hotových grafických motivů, které jsou rozřazeny do tematických kategorií. 

Filtr kategorií v bance motivů

Vybraný motiv bude po kliknutí na barevnou variantu daného motivu nahrán jako obrázek do fotogalerie mezi nezařazené obrázky a automaticky nastaven jako váš motiv šablony.

Výhody a nevýhody

Základní motivy z banky motivů vám ušetří nejen práci ale i čas, jedním kliknutím změníte motiv vašich stránek. Motivy z banky jsou vhodné například pro začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s tvorbou vlastních motivů nebo nemají potřebné finance na výrobu motivu profesionálním grafikem. Nevýhodou motivů z banky je možnost jejich zvolení i jinými uživateli inPage a nelze tak zaručit originalitu.  Stejný motiv si pro stejný obor mohlo zvolit více uživatelů. 

Vytvoření motivu stránky

Chcete-li opravdu originální motiv vyrobený na míru pro vaše stránky, pak inPage nabízí možnost a tou je služba vytvoření motivu stránky.

Chcete-li pro vaše stránky udělat více, můžete využít služeb grafika, který vám vytvoří profesionální grafický motiv na míru. 

Výhody a nevýhody

Výhodou placených motivů je, že o vzhled motivu se vám postará profesionální grafik, ušetříte tedy čas a váš web bude působit profesionálněji. Proces vytvoření motivu probíhá na základě komunikace se zákazníkem, kdy z podkladů, které nám dodáte vyhotovíme návrh motivu na míru vašim představám.

A jaký je ten Váš motiv?

Odpovězte si sami na otázku, jak hodnotíte vzhled motivu na vašich stránkách po grafické stránce? Jste s podobou motivu opravdu spokojeni? Pokud motiv na webu nesplňuje vaše představy, nechte
si vyrobit originální a profesionální grafický motiv, rádi vám s tím pomůžeme. Stačí nás kontaktovat na adrese admin@zoner.cz

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Problém při změně motivu

  20. 3. 2016 9:21:21 | Veronika Maříková

  Dobrý den,

  ráda bych změnila fotografii motivu. Návod je zcela jasný a snadný, přesto po vybrání obrázku a potvrzení úkonu změna neproběhne, stále se zobrazuje obrázek starý. (přestože v administraci vidím, že aktuální motiv je nově vybraný obrázek, nezobrazuje se však)
  Prosím, kde dělám chybu?
  www.potichounku.cz

  S pozdravem V. Maříková

  Odpovědět

 • Problém při změně motivu

  21. 3. 2016 8:44:49 | Tým inPage

  Dobrý den,
  motiv na Vašem webu je změněn v rámci vlastního CSS stylu, který má přednost před úpravami v administraci. Stylopis, který určoval obrázek motivu jsme zakomentovali (zneaktivnili) a nyní lze obrázek měnit v administraci dle návodu v článku.

  Odpovědět