0 Kč s DPH

Obrázek motivu prezentuje vaše webové stránky

Obrázek motivu je jedna z nejdůležitějších částí prezentace. Určuje celkovou podobu webových stránek, dodává stánkám originální a profesionální vzhled.

Motiv stránek

Obrázek motivu říká návštěvníkům o čem web je, mnohdy znázorňuje činnost a zaměření stránek,  návštěvník se díky motivu rychleji zorientuje, ať už se jedná o stránky osobní, klubové či firemní.

Jak na motiv v inPage

V inPage je možné pracovat s vlastním motivem, který si můžete poměrně snadno vytvořit sami s pomocí grafického programu. Pokud nejste grafik nebo nemáte zkušenosti s prací v grafickém programu, můžete zvolit jednodušší cestu. Administrace inPage nabízí předem připravené základní motivy v bance motivů nebo můžete využít nabídky z doplňkových služeb vytvoření motivu profesionálním grafikem, pak se jedná o motiv placený.

Vlastní obrázek

Máte-li vytvořený vlastní obrázek motivu v požadovaném rozměru, umístíte jej snadno na vaše stránky tak, že v inPage administraci přejdete do sekce VZHLED a kliknete na odkaz Obrázek motivu.

sekce VZHLED - obrázek motivu

Pomocí tlačítka "Procházet" vyberete váš vlastní motiv z vašeho PC či jiného disku a nahrání potvrdíte tlačítkem "Upravit". Výsledek pak může vypadat např. takto:

Vlastní obrázek motivuVlastní motiv na stránkách www.naturgarden.cz

Pro kvalitní zobrazení motivu na webu je nutné dodržet předepsanou velikost motivu. Tu najdete
u detailu aktuálně zvolené šablony v administraci v sekci VZHLED, odkaz Šablony.

Výhody a nevýhody

Výhodou vlastního obrázku je jednoduchost při práci s motivem, nemusíte být grafik a pěkný motiv vytvoříte i vy sami. Stačí, když vezmete kteroukoliv fotografii a uděláte z ní ořez v požadovaném rozměru a jednoduchý motiv je hned hotový. Nevýhodou pak může být to, že vámi vytvořený motiv nemusí ve výsledku vypadat profesionálně.

Jednotlivé šablony mohou mít různě předepsané rozměry (formáty) obrázku motivu. Zkontrolujte si tedy vždy po změně šablony, zda rozměrově souhlasí vámi nastavený motiv i pro novou šablonu.

Kromě vlastního obrázku nabízí inPage již vytvořené základní grafické motivy v bance motivů.

Banka motivů

V bance motivů najdete přehled již hotových grafických motivů, vybírat můžete z různých kategorií.

Filtr kategorií v bance motivů

Vybraný motiv bude po stisku tlačítka "Nastavit" nahrán jako obrázek do fotogalerie mezi nezařazené obrázky a automaticky nastaven jako váš motiv šablony.

Výhody a nevýhody

Základní motivy s banky motivů vám ušetří nejen práci ale i čas, jedním kliknutím změníte motiv vašich stránek. Motivy z banky jsou vhodné například pro začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s tvorbou vlastních motivů nebo nemají potřebné finance na výrobu motivu profesionálním grafikem.  Nevýhodou motivů z banky je to, že jsou univerzální, tedy nejsou originální. Stejný motiv jako jste zvolili právě vy, může mít na stránkách i někdo jiný.

Chcete-li opravdu originální motiv vyrobený na míru pro vaše stránky, pak inPage nabízí poslední možnost a tou je služba vytvoření motivu stránky.

Vytvoření motivu stránky

Chcete-li pro vaše stránky udělat více, můžete využít služeb grafika, který vám vytvoří profesionální grafický motiv na míru. Tuto možnost najdete v administraci v sekci MŮJ ÚČET -> Doplňkové služby -> Vytvoření individuálního motivu.

Výhody a nevýhody

Výhodou placených motivů je, že o vzhled motivu se vám postará profesionální grafik, ušetříte tedy čas a váš web bude působit profesionálněji. Proces vytvoření motivu probíhá na základě komunikace se zákazníkem, kdy z podkladů, které nám dodáte vyhotovíme návrh motivu na míru vašim představám.

Ukázky webů, které mají placené motivy


www.plastova-okna-brno.cz


www.interierservisgroup.cz

A jaký je ten Váš motiv?

Odpovězte si sami na otázku, jak hodnotíte vzhled motivu na vašich stránkách po grafické stránce? Jste s podobou motivu opravdu spokojeni? Pokud motiv na webu nesplňuje vaše představy, nechte
si vyrobit originální a profesionální grafický motiv, rádi vám s tím pomůžeme. Stačí nás kontaktovat na adrese admin@zoner.cz

Tým inPage
inpage(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Problém při změně motivu

  20.3.2016 9:21:21 | Veronika Maříková

  Dobrý den,

  ráda bych změnila fotografii motivu. Návod je zcela jasný a snadný, přesto po vybrání obrázku a potvrzení úkonu změna neproběhne, stále se zobrazuje obrázek starý. (přestože v administraci vidím, že aktuální motiv je nově vybraný obrázek, nezobrazuje se však)
  Prosím, kde dělám chybu?
  www.potichounku.cz

  S pozdravem V. Maříková

  Odpovědět

 • Problém při změně motivu

  21.3.2016 8:44:49 | Tým inPage

  Dobrý den,
  motiv na Vašem webu je změněn v rámci vlastního CSS stylu, který má přednost před úpravami v administraci. Stylopis, který určoval obrázek motivu jsme zakomentovali (zneaktivnili) a nyní lze obrázek měnit v administraci dle návodu v článku.

  Odpovědět

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.