0 Kč s DPH

Tvorba jednoduchého formuláře

Kontaktní formulář je důležitým prvkem, pro komunikaci se zákazníky a získání zpětné vazby s uživateli. Tento prvek je v inPage dostatečně variabilní, ale může se stát, že potřebujete formulářů více.

V tomto návodu si ukážeme, jak jednoduše vytvořit formulář. Prvním krokem je tvorba klasického formuláře v administraci inPage, která je popsána v článku "Kontaktní formulář - spojení se zákazníky".

1. Tělo formuláře

Po vytvoření si formulář zobrazíme na webu a zkopírujeme jeho zdrojový kód. Klepněte pravým tlačítkem myši do stránky v místech kde je formulář a vyberte Prozkoumat (Prozkoumat prvek).

Prozkoumat HTML kód formuláře

Vyhledejte HTML kód formuláře, který začíná definicí <form method="post" action="" enctype="multipart/form-data"> případně <div class="panel-body">. Umístěte kurzor na zmíněný kód a stiskněte pravé tlačítko myši. V kontextovém menu vyberte kopírovat → kopírovat element (Vnější HTML).

Výběr začátku kódu vlastního formuláře

Kopírování HTML kódu vlastního formuláře

2. Vytvoření formuláře

Vytvořte si novou stránku a zkopírovaný HTML kód vložte do zdrojového kódu (ikona se špičatými závorkami v panelu nástrojů) stisknutím klávesy ctrl + v. Stránce zrušte zaškrtnutí je zobrazena na webu a případně vyberte Typ editoru → HTML editor a znovu uložte..

Vložení HTML kódu formuláře do stránky

Nastavení stránky s vlastním formulářem

V tuto chvíli je formulář nefunkční, pro zprovoznění musíme zavolat aplikaci mailform, která zpracuje nadefinovaný formulář a odešle ho. Aplikace se nachází na adrese /mailform/a zadáme ji jako hodnotu atributu action tagu form

Řádek bude vypadat takto:

<form method="post" action="/mailform/" enctype="multipart/form-data">

Doporučujeme přidat kód, pro úpravu předmětu přijatého emailu s daty formuláře. Vložíme jej za řádek s definicí formu. Do atributu value můžeme zadat jakýkoliv text, který si přejeme mít v předmětu emailu.

Kód s přidanou definicí pro předmět emailu:

<form method="post" action="/mailform/" enctype="multipart/form-data">
<input type="hidden" name="subject[_value]" value="Váš libovolný předmět emailu" />

Uložíme a pokračujeme dalším krokem.

3. Zobrazení formuláře na stránce

Nyní si vytvořte další stránku, která se již zobrazí návštěvníkovi vašich stránek (tedy je zaškrtnuto políčko Stránka je zobrazena na webu). Do stránky vepište nadpis např. Kontaktní formulář a jako Podpis vyberte z nabídnutého seznamu stránku s vytvořeným formulářem. Tímto se formulář přidá na konec stránky a zajistíte zobrazování chybových a úspěšných hlášení, které generuje aplikace mailform.

Nastavení vlastního formuláře jako podpis stránky

Pokud je zobrazován přímo článek s formulářem, uživateli se nezobrazí informace o konečném zpracovaní formuláře.

Takto můžete přidat stejný formulář, kterékoliv jiné stránce s textem. Formulář se zobrazí vždy na konci stránky. Ve vlastním formuláři můžete získat od uživatele informace s použitím vstupních polí select a radio. Jak toho dosáhnout se dozvíte v našem seriálu o vlastních formulářích.


Všechny díly seriálu:

    1. Tvorba jednoduchého formuláře
    2. Podrobný popis parametrů
    3. Pokročilé vlastnosti
    4. Validace dat pomocí javascriptu

Přidat komentář