0 Kč s DPH

Tvorba jednoduchého formuláře

Vytvořeno: 12. 4. 2008, aktualizováno: 1. 6. 2015

Kontaktní formulář je důležitým prvkem, pro komunikaci se zákazníky a získání zpětné vazby s uživateli. Tento prvek je v inPage dostatečně variabilní, ale může se stát, že potřebujete formulářů více.

V tomto návodu si ukážeme, jak jednoduše vytvořit formulář. Prvním krokem je tvorba klasického formuláře v administraci inpage, která je popsána v článku "Kontaktní formulář - spojení se zákazníky".

1. Tělo formuláře

Po vytvoření si formulář zobrazíme na webu a zkopírujeme jeho zdrojový kód. Klepněte pravým tlačítkem myši do stránky a vyberte Zobrazit zdrojový kód stránky.

Vyhledejte HTML kód formuláře, který začíná definicí <form method="post" action="" enctype="multipart/form-data"> a končí tagem </form>. Označte jej a zkopírujte.

Tvorba jednoduchého formuláře - zdrojový kód

Tvorba jednoduchého formuláře - zdrojový kód 2

2. Vytvoření formuláře

Vytvořte si novou stránku a zkopírovaný HTML kód vložte do zdrojového kódu (Nástroje > Zdrojový kód). Stránku  je třeba uložit, jako samostatnou neaktivní stránku, nastavte ji tedy jako neaktivní a zrušte zobrazení WYSIWYG editoru. Uložte a znovu otevřete.

V tuto chvíli je formulář nefunkční, pro zprovoznění musíme zavolat aplikaci mailform, která zpracuje nadefinovaný formulář a odešle ho. Aplikace se nachází na adrese /mailform/a zadáme ji jako hodnotu atributu action tagu form

První řádek bude vypadat takto:

<form method="post" action="/mailform/" enctype="multipart/form-data">

Doporučujeme přidat kód, pro úpravu předmětu přijatého emailu s daty formuláře. Vložíme jej za řádek s definicí formu. Do atributu value můžeme zadat jakýkoliv text, který si přejeme mít v předmětu emailu.

První dva řádky kódu:

<form method="post" action="/mailform/" enctype="multipart/form-data">
<input type="hidden" name="subject[_value]" value="Váš libovolný předmět emailu" />

Uložíme a pokračujeme dalším krokem.

3. Zobrazení formuláře na stránce

Nyní si vytvořte další stránku, která se již zobrazí návštěvníkovi vašich stránek (tedy je nastavena jako aktivní). Do těla vepište nadpis např. Kontaktní formulář a jako Podpis vyberte z nabídnutého seznamu stránku s vytvořeným formulářem. Tímto se formulář přidá na konec stránky a zajistíte zobrazování chybových a úspěšných hlášení, které generuje aplikace mailform. Pokud byste zobrazovali přímo článek s formulářem, uživatel by neměl informaci o konečném zpracovaní formuláře.

Takto můžete přidat formulář, kterékoliv jiné stránce s textem. Formulář se zobrazí vždy na konci stránky. Ve vlastním formuláři můžete získat od uživatele informace s použitím vstupních polí select, checkbox a radio. Jak toho dosáhnout se dozvíte v našem seriálu o vlastních formulářích.


Všechny díly seriálu:

  1. Tvorba jednoduchého formuláře
  2. Podrobný popis parametrů
  3. Pokročilé vlastnosti
  4. Validace dat pomocí javascriptu
  5. Příklad

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.