0 Kč s DPH

Vlastní formuláře a jejich tvorba

Přidali jsme do administrace inPage možnost tvorby vlastních formulářů. Nyní si můžete pohodlně v prostředí administrace vytvořit více vlastních formulářů, které následně zobrazíte návštěvníkům webových stránek.

Vytváření i správa formulářů je umístěna v sekci Nastavení → Formuláře

Tvorba formuláře

Vytvoření vlastního formuláře je stejné jako tvorba formuláře kontaktního. Tedy klikněte na tlačítko Přidat formulář, zadejte název formuláře a uložte.

Přidat vlastní formulář v inPage

Zadání názvu vlastního formuláře v inPage

Ve výběrovém poli teď vidíte vytvořený formulář. Nyní již jednoduše přidávejte požadované položky formuláře tlačítkem Přidat položku.

Přidání položky vlastního formuláře

Nově je také možné vložit do formuláře i další položky, jako je výběrové pole, pole pro vložení data, pole pro vložení číselné hodnoty

Pro názornou ukázku si vytvoříme ve formuláři položku Seznam pro výběr, která umožňuje do formuláře vložit vícero možností, z nichž si návštěvník může vybrat. 

V již vytvořeném formuláři zvolíme možnost přidat položku. Ve výběru zvolíme možnost Seznam pro výběr. Přidáme název položky a následně přidáme i jednotlivé možnosti výběru, které oddělíme čárkami. Následně vše uložíme a v našem formuláři se bude tato položka zobrazovat.

Vložení výběrového pole v inPage

Správa formulářů

Formuláře spravujete jejich výběrem ve filtru. Tedy vyberete si formulář ve výběrovém poli, volbu potvrdíte tlačítkem Filtrovat a již se vám zobrazí políčka formuláře a můžete je upravit.

Správa formulářů v inPage

Pro odstranění vlastního formuláře stačí smazat veškeré jeho položky a formulář se odebere. 

Zobrazení vlastního formuláře na webu

Jakmile máte formulář hotov, zbývá vám jej zobrazit na webových stránkách. Vlastní formuláře se na webu zobrazují odlišně od kontaktního formuláře a to tak, že je nutné je připojit k nějaké již existující stránce a to obdobně, jako když se přidává podpis. Tedy přejdete do editace stránky, u které si formulář přejete zobrazit a v části Nastavení vyberete v poli Formulář stránky vámi vytvořený vlastní formulář. 

Zobrazení vlastního formuláře v inPage

Ke stránce je možné vždy připojit maximálně jeden formulář.

Kdybyste měli jakékoli dotazy tak nám je napište do komentáře, anebo na e-mail info@inpage.cz

Tým inPage
info(zav)inpage.cz

Přidat komentář