0 Kč bez DPH

Jak vytvořit odkaz na webu

29. 05. 2017

Přinášíme vám jednoduchý a rychlý návod, jak si vytvořit odkaz na existující webovou stránku nebo článek či soubor uložený ve vaší inPage. Odkazy tvoří nedílnou součást každé webové prezentace. Často se této problematice říká tzv. linkbuilding, tedy budování zpětných odkazů.

Vytvoření odkazu na existující www stránky

Pro vytvoření odkazu v inPage slouží ikona "spojeného řetězu" ve WYSIWYG editoru. Ikona není stále aktivní. K tomu, aby se ikona pro editaci odkazu aktivovala, je nutné označit slovo, větu či odstavec, ze kterého chcete odkaz udělat. Odkaz můžete udělat také z obrázku, stačí obrázek označit a odkaz vytvořit.

 • Ikona "spojeného řetězu" slouží pro vkládání nového odkazu či editaci existujícího odkazu

Označíte-li slovo a kliknete na ikonu "spojeného řetězu" - Vložit / upravit odkaz, zobrazí se okno pro editaci odkazu. Nyní zkuste vytvořit odkaz na existující webovou stránku, zadáním URL odkazu (kdybyste chtěli například odkázat na náš blog, zadali byste do pole URL odkaz ve tvaru https://blog.inpage.cz/). Chcete-li se odkázat na soubor či stránku, kterou máte vytvořenou v administraci vašich www stránek, pak klikněte na ikonku "Procházet" (to je  ikonka složky a lupy vpravo vedle řádku URL odkazu) a z nabídky si vyberte soubor či stránku, na kterou se chcete odkázat. Odkaz můžete vytvořit na kteroukoli existující www stránku, obrázek, fotogalerii či soubor ke stažení.

Vložení URL odkazu

Vytvoření odkazu pomocí zadání URL adresy

Jakmile vyplníte webovou adresu URL odkazu, potvrďte změnu tlačítkem OK. Následně se aktivuje odkaz v editoru, poté ještě nezapomeňte celou stránku uložit, aby se nově vytvořený odkaz zobrazil také na vašich stránkách. V případě, že vyplníte titulek, zobrazí se při najetí myši na odkazVyplnění titulku je na vás. Dalšími položkami jsou:

 •  Cíl - v tomto poli si zvolíte, co se stane s odkazem, pokud na něj návštěvník klikne. Máte dvě možnosti:
  • nové okno - po kliknutí na odkaz se otevře v novém okně prohlížeče. Ideální varianta pro odkázání na jinou stránku, pokud chete, aby návštěvník měl vaši stránku stále k dispozici. 
  • žádné - odkaz se otevře na stávající stránce. Ideální pro použití odkázání například na článek na vašich stránkách. Návštěvník se bude stále vyskytovat na vašich stránkách. 
 • Class - v tomto poli si zvolíte třídu (class), podle které se určí, co se stane s odkazem po kliknutí:
  • thickbox - po zvolení teto třídy dojde ke zvetšení fotografie na její plnou velikost. Platí pouze pro obrázky u fotogalerií (více v tomto návodu).
  • žádné - po kliknutí na obrázek prohlížeč automaticky přejde na zobrazení odkazu.
U odkazu doporučujeme nastavit Class souboru jako "Žádné" a Cíl zachovat také jako "Žádné". V případě, že chcete, aby se soubor otevřel v novém okně prohlížeče, musíte u Cíle nastavit možnost "Nové okno".

Tvorba odkazu je jednoduchá, nemyslíte?

Další možností a výhodou inPage je, že můžete vytvořit odkaz na stránku či soubor uložený přímo ve vaší inPage. Jednoduchým způsobem vytvoříte odkaz na stránku, soubor i fotogalerii pouhým výběrem ze seznamu.

Vytvoření odkazu na soubory uložené v inPage

Pokud máte vytvořené stránky v systému inPage, pak se každá stránka, obrázek či soubor řadí do Průzkumníku inPage, ze kterého můžete jednoduchým a rychlým způsobem vybrat a nastavit odkaz na stránku či soubor uložený přímo v administraci inPage vaší domény. Odkaz takto můžete vytvořit i na kompletní fotogalerii nebo jen na jeden obrázek z celé galerie. Do Zdroje odkazů se dostanete kliknutím na tlačítko procházet (složka s lupou) -> v řádku URL odkazu (viz obrázek výše).

Výběr z prohlížeče odkazů

 

V části Zdroj si rozkliknutím nabídky odkazů vyberte položku, ze které chcete udělat odkaz na webu.

Odkaz tak můžete vytvořit např. na článek, rubriku, obrázek či fotogalerii nebo na soubor ke stažení či produkt ve vašem e-shopu. Po vašem výběru vše potvrďte tlačítkem "spojeného řetězu" - Vložit odkaz.

Nastavení otevření odkazu

Pokud máte vše nastaveno, jak potřebujete, klikněte na tlačítko OK.

Následně se aktivuje odkaz v editoru stránky, nakonec nezapomeňte celou stránku uložit, aby se i tento aktivní odkaz zobrazil na vašch webových stránkách.

Chcete přidat odkaz na soubor ,jak bylo v návodu zmiňováno? Podívejte se na postup nejpoužívanějších způsobů, které najdete v tomto návodu.

Přejeme úspěšné vytváření zpětných odkazů.

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • odkaz

  30. 11. 2018 18:08:42 | Zdenka Sekená

  Dobrý den,
  při vytvoření odkazu se mi automaticky nastaví odkaz z podtržením. Chtěla bych aby se podtržení zobrazilo jenom při najetí myší, nebo aby byly odkazy bez podržení. Je možné takto odkazy nastavit?
  Děkuji za odpověď. Zdenka Sekená
  Stránky - www.kosmetickysalonbrno.com

  Odpovědět