OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč bez DPH

Práce s rubrikami v inPage

Pokud máte na webu několik stránek z podobné oblasti nebo oboru, je vhodné je seskupit do rubrik. Při zobrazení rubriky na webu se automaticky vypíše seznam stránek s krátkým úvodem (perex) a odkazem na celý článek stránky. Díky rubrice se jednoduše vypíše seznam novinek, seznam produktů, ceníky, blog atd.

Přidání první Rubriky

Novou rubriku vytvoříte v sekci Stránky  tlačítkem Přidat Rubriku. Zobrazí se formulář pro přidání rubriky s několika boxy stejně jako u Přidání stránky

Přidání rubriky - Práce s rubrikami v inPage

Obsah a obrázek

V záložce obsah vyplníte název rubiky a perex,  který se zobrazí přímo pod nadpisem rubriky. Na záložce Obrázek lze vybrat hlavní obrázek, který se zobrazí u rubriky ve výpisu rubrik na webových stránkách.

Práce s rubrikou - vyplnění obsahu

Práce s rubrikou - nastavení hlavního obrázku

Nastavení

U rubriky se setkáte s trochu jiným nastavením než u běžné stránky. Zde najdete:

  • políčko Zapnout pro zobrazení rubriky na webu
  • tlačítko Zobrazit rubriku pro zobrazení rubriky ve výpisu rubrik na webu
  • políčko Zobrazit detaily o článcích: povoluje zobrazení detailů u jednotlivých článků, jako jsou název rubriky, datum a počet komentářů. Pokud políčko nebude zaškrtnuté detaily se nezobrazí.
  • RSS feed: Možnost zobrazit článek v RSS feedu, pokud jej máte zapnutý v sekci Služby → RSS feed. Více v článku RSS feed v inPage.
  • Nadřazená rubrika: výběrem lze rubriku přiřadit pod již existující. Každá rubrika však může mít jen jednu nadřazenou rubriku.
  • Priorita řazení: určíte číslo, podle kterého lze rubriku v seznamu řadit.
  • Datum

Nastavení rubriky - Práce s rubrikami v inPage

Zabezpečení

U každé rubriky si můžete nastavit i zabezpečení pomocí hesla. Pokud zaškrtnete políčko Zapnout zabezpečení rubriky, zobrazí se okénko pro zadání hesla. Články v takto chráněné rubrice budou moci číst pouze uživatelé, kteří zadají správné heslo.  

Chráněná rubrika - Práce s rubrikami v inPage

Řazení

Články se v rubrice řadí dle výchozího nastavení v administraci v sekci Nastavení → Nastavení prostředí. Pokud si přejete řazení článků pro konkrétní rubriku změnit, stačí políčko odškrtnout a vybrat způsob řazení článků např. dle názvu či priority.

Řazení obsahu rubriky - Práce s rubrikami v inPage

Menu, SEO a hlavička

Dále můžete nastavit rubriku do Menu, upravit SEO nebo zadát scripty do hlavičky (funkce pro experty).


Práce s rubrikou - Menu

Práce s rubrikou - SEO

Práce s rubrikou - Hlavička

Přidání rubriky dokončíte kliknutím na tlačítko uložit.

Správa rubrik

Rubriky se stejně jako stránky řadí do přehledného seznamu v sekci Stránky a jsou vždy na vrcholu seznamu. V případě volby řazení obsahu dle priority, lze s rubrikami snadno manipulovat uchopením za tři tečky vlevo. U rubrik jsou také vidět jejich aktivní a neaktivní vlastnosti, datum vytvoření a funkční tlačítka. Rubriky není možné kopírovat a mají navíc ikony zobrazující počet rubrik a článků

Správa rubrik - Práce s rubrikami v inPage

Úprava rubriky

Vlastnosti a další nastavení lze upravit po kliknutí na tlačítko tužky.

Úprava rubriky - Práce s rubrikami v inPage

Otevření rubriky

Do rubriky vstoupíte kliknutím na její název. V rubrice je pak seznam stránek a na prvním místě je vždy šipka pro odchod z rubriky. Nad seznamem vidíte navigační cestu, která vám říká, kde se nacházíte.

Otevřená rubrika - Práce s rubrikami v inPage

Přidání článku do rubriky

Stránky se do rubriky dají přidat více způsoby:

  1. Přidáním stránky přímo v rubrice tlačítkem přidat stránku 
  2. Přesunutím stránky ve výpisu stránek. Stačí vybrat stránku zaškrtnutím políčka vlevo, vybrat akci přesunout, zvolit rubriku a potvrdit. Takto se dají stránky přesouvat hromadně.
  3. Při přidávání a v editaci stránky výběrem rubriky v části Rubrika → Název rubriky.

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář