0 Kč bez DPH

Nastavení webu

V tomto článku se seznámíte s jednotlivými položkami sekce nastavení. Dozvíte se jak nastavit prostředí webu, jak pracovat se základními stránkami, co je to HTML hlavička, kde nastavit kontaktní formulář a kontakty a další.

Nastavení základních složek a dalších prvků webu najdete v sekci Nastavení v hlavní navigační liště.

Nastavení webu - nastavení

Nastavení prostředí

Lokalizace

Zde si nastavíte jazyk webu. Vybírat můžete až z 5 jazykových mutací.

Nastavení webu - lokalizace

Nastavení

 • Chybová stránka - Může se jednat o běžnou stránku 404 tedy hlášení o neexistující stránce nebo přesměrování na titulní stránku webu
 • Typ editoru - Zde si můžete zvolit editor pro úpravu vašich stránek. Pro jednodušší vkládání a úpravy textu, doporučujeme používat WYSIWYG editor.
  • Vypnuto - vypne editor a zobrazí text převedený do HTML.
  • HTML editor - je vhodný pro vkládání HTML kódu. Výhodou je zvýraznění HTML syntaxe.
  • WYSIWYG editor - klasický editor podobný jiným textovým editorům s možností přímých úprav textu
 • Typ rozložení formulářů - jedná se o zobrazení formulářu v administraci inPage. Výchozí hodnotou je zobrazení do záložek jako je vidět nyní. Druhou možností je starší zobrazení celého formuláře tedy zobrazení jednotlivých voleb pod sebou.
 • Stránky v rekonstrukci - V případě nedokončeného webu lze nastavit stránky v rekonstrukci a uživatelům, kteří by navštívili nedokončený web, se zobrazí výchozí stránka inPage. 
 • Zapnout funkce pro experty - zapíná pokročilejší funkce a  textové pole Vlastní hlavička u článku, kategorie, rubriky apod. Soupis jednotlivých funkcí naleznete v článku Funkce pro experty

Nastavení webu

Řazení

Dalšími položkami, které můžete nastavit je Výchozí řazení stránek a jejich Směr řazení. Jedná se o výchozí nastavení, které pak bude použito u všech dalších stránek, rubrik, fotogalerií apod. V případě, že budete chtít řazení změnit např. jen u jedné rubriky, musíte vždy přímo v editaci konkrétní rubriky.

Řazení - Nastavení prostředí webu

Stránkování

Zde vyberete počet příspěvků, který se má zobrazit na jedné stránce. Ovlivňuje také počet fotek a produktů na jedné stránce.

Stránkování - Nastavení prostředí webu

Nastavení a rozmístění prvků

InPage šablony obsahují prvky webu (kontakty, aktivní rubrika, oblíbené odkazy a další), které jsou různě rozmístěny na stránce. V administraci inPage je můžete snadno nastavit a zobrazit je na webu. Jak s prvky pracovat je detailněji popsáno v článku Struktura a prvky webu.

Základní stránky (funkce pro experty)

Základní stránky jsou přednastavené odkazy inPage, které lze dále spravovat a upravovat. V seznamu vidíme, zda jsou prvky aktivní nebo nikoliv. Můžete upravit jejich Nadpis stránek, Adresu URL a Titulek stránky. Dále je zde možné nastavit zobrazení menu anebo obnovit jejich původní nastavení.

Základní stránky - Nastavení webu

Úprava základní stránky - Nastavení webu

Vzorové stránky

V této části jsou předpřipravené vzorové stránky, které můžete na webu použít. Stačí upravit text a stránku uložit. Příklad použití je v článku Vzorové obchodní podmínky v administraci inPage.

Vzorové stránky - Nastavení webu

HTML hlavička stránek

V HTML hlavičce můžete vyplnit Název webu a Popis webu. Název se zobrazí v prohlížeči, proto by měl být co nejvýstižnější. Do popisu pak uveďte krátký text o vašich stránkách. Některé vyhledávače mohou tento popis zobrazovat i ve výsledcích vyhledávání. Jedná se o nastavení HTML hlavičky pro celý web, ke kterému se pak automaticky tvoří automatická hlavička pro stránky, rubriky, fotogalerie a další.

HTML hlavička stránek - Nastavení webu

Přesměrování stránek (funkce pro experty)

Jedná se o nastavení přesměrování staré URL adresy stránky na novou v rámci webu. Použití této funkce je popsáno v článku Přesměrování URL adres v rámci webu.

Přesměrování stránek - Nastavení webu

Formuláře

Administrace vám umožňuje snadno vytvořit kontaktní formulář, kde si nastavíte požadované položky a jejich název. Dále email, na který se bude zpráva odesílat a případně stránku s textem pro kontaktní formulář. Podrobný návod o tvorbě formuláře naleznete v článku Kontaktní formulář - spojení se zákazníky.

Kontaktní formulář - Nastavení webu

Antispamová ochrana

Jedná se o ochranu před roboty spamující prostřednictvím formulářů. K ochraně lze využít vlastní otázky, na kterou musí uživatel před odesláním formuláře odpovědět nebo nastavením Google reCAPTCHA, což je opsání kódu z obrázku. O nastavení reCAPTCHA si přečtěte v článku Nová ochrana před roboty reCAPTCHA.

Antispamová ochrana - vlastní otázka - Nastavení webu

Antispamová ochrana - reCAPTCHA - Nastavení webu

Kontakty

Dále zde můžete nastavit kontaktní údaje, které se budou zobrazovat na webu v nadefinované části dle šablony. Ve formuláři lze vyplnit základní údaje a určit jejich zobrazení.

Kontakty - Nastavení webu

Soubor Robots.txt (funkce pro experty)

Zakazuje nebo povoluje robotům procházení určitých částí webu. Používá se např. k zabránění vyhledávačům v zobrazení stránky ve výsledcích vyhledávání. Jak toto nastavení provést a bližší vysvětlení Robots.txt je popsáno v článku Meta tag "robots" a robots.txt

Robots.txt - Nastavení webu

Vyrovnávací paměť (funkce pro experty)

Vyrovnávací paměť pomáhá snížit zatížení a prodlevu při načítání webu. Přijatá data se jednoduše uloží do dočasné paměti a případné další načtení webu je rychlejší. Problém může někdy vzniknout při úpravách webu, kdy přesto že jste nahráli nový obsah na webu vydíte ten původní. Někdy zůstanou stará data uložena ve vyrovnávací paměti. Pro tyto případy je v administraci tato funkce, která vymaže data vyrovnávací paměti viz Vymazání vyrovnávací paměti.

Vymazání vyrovnávací paměti serveru v inPage

Tým inPage
info@inpage.cz

Web s doménou ZDARMA

Přidat komentář