0 Kč s DPH

Nastavení webu

V tomto článku se seznámíte s jednotlivými položkami sekce nastavení. Dozvíte se jak nastavit prostředí webu, jak pracovat se základními stránkami, co je to HTML hlavička, kde nastavit kontaktní formulář a kontakty a další.

Nastavení základních složek a dalších prvků webu najdete v sekci Nastavení v hlavní navigační liště.

Nastavení webu - nastavení

Nastavení prostředí

 • Místní nastavení - Zde si nastavíte jazyk webu. Vybírat můžete až z 5 jazykových mutací.

Místní nastavení - Nastavení prostředí webu

 • Nastavení webu - Dále si zde můžete nastavit chybovou stránku. Může se jednat o běžnou stránku 404 tedy hlášení o neexistující stránce nebo přesměrování na titulní stránku webu. V případě nedokončeného webu lze nastavit stránky v rekonstrukci a uživatelům, kteří by navštívili nedokončený web, se zobrazí výchozí chybová stránka inPage. 

Nastavení webu

 • Editace obsahu - Zde si můžete zvolit editor pro úpravu vašich stránek. Pro jednodušší vkládání a úpravy textu, doporučujeme používat WYSIWYG editor.
  • Volba výchozí závisí na obecném nastavení webu v sekci Nastavení → Nastavení prostředí
  • Vypnuto - vypne editor a zobrazí text převedený do HTML.
  • HTML editor - je vhodný pro vkládání HTML kódu. Výhodou je zvýraznění HTML syntaxe.
  • WYSIWYG editor - klasický editor podobný jiným textovým editorům s možností přímých úprav textu

Editace obsahu - Nastavení prostředí webu

 • Řazení - Dalšími položkami, které můžete nastavit je Výchozí řazení stránek a jejich Směr řazení. Jedná se o výchozí nastavení, které pak bude použito u všech dalších stránek, rubrik, fotogalerií apod. V případě, že budete chtít řazení změnit např. jen u jedné stránky, musíte vždy přímo v editaci konkrétní stránky

Řazení - Nastavení prostředí webu

 • Stránkování - Zde vyberete počet příspěvků, který se má zobrazit na jedné stránce. Ovlivňuje také počet fotek a produktů na jedné stránce.

Stránkování - Nastavení prostředí webu

 • Funkce pro experty - zapíná textové pole Vlastní hlavička u článku, kategorie, rubriky apod. Slouží k zadávání scriptů nebo HTML tagů do hlavičky stránky.  

Funkce pro experty - Nastavení prostředí webu

Nastavení a rozmístění prvků

InPage šablony obsahují prvky webu (kontakty, aktivní rubrika, oblíbené odkazy a další), které jsou různě rozmístěny na stránce. V administraci inPage je můžete snadno nastavit a zobrazit je na webu. Jak s prvky pracovat je detailněji popsáno v článku Struktura a prvky webu.

Základní stránky

Základní stránky jsou přednastavené odkazy inPage, které lze dále spravovat a upravovat. V seznamu vidíme, zda jsou prvky aktivní nebo nikoliv. Můžete upravit jejich Nadpis stránek, Adresu URL a Titulek stránky. Dále je zde možné nastavit zobrazení menu anebo obnovit jejich původní nastavení.

Základní stránky - Nastavení webu

Úprava základní stránky - Nastavení webu

Vzorové stránky

V této části jsou předpřipravené vzorové stránky, které můžete na webu použít. Stačí upravit text a stránku uložit. Příklad použití je v článku Vzorové obchodní podmínky v administraci inPage.

Vzorové stránky - Nastavení webu

HTML hlavička stránek

V HTML hlavičce můžete vyplnit Název webu a Popis webu. Název se zobrazí v prohlížeči, proto by měl být co nejvýstižnější. Do popisu pak uveďte krátký text o vašich stránkách. Některé vyhledávače mohou tento popis zobrazovat i ve výsledcích vyhledávání. Jedná se o nastavení HTML hlavičky pro celý web, ke kterému se pak automaticky tvoří automatická hlavička pro stránky, rubriky, fotogalerie a další.

HTML hlavička stránek - Nastavení webu

Přesměrování stránek

Jedná se o nastavení přesměrování staré URL adresy stránky na novou v rámci webu. Použití této funkce je popsáno v článku Přesměrování URL adres v rámci webu.

Přesměrování stránek - Nastavení webu

Kontaktní formulář

Administrace vám umožňuje snadno vytvořit kontaktní formulář, kde si nastavíte požadované položky a jejich název. Dále email, na který se bude zpráva odesílat a případně stránku s textem pro kontaktní formulář. Podrobný návod o tvorbě formuláře naleznete v článku Kontaktní formulář - spojení se zákazníky.

Kontaktní formulář - Nastavení webu

Antispamová ochrana

Jedná se o ochranu před roboty spamující prostřednictvím formulářů. K ochraně lze využít vlastní otázky, na kterou musí uživatel před odesláním formuláře odpovědět nebo nastavením Google reCAPTCHA, což je opsání kódu z obrázku. O nastavení reCAPTCHA si přečtěte v článku Nová ochrana před roboty reCAPTCHA.

Antispamová ochrana - vlastní otázka - Nastavení webu

Antispamová ochrana - reCAPTCHA - Nastavení webu

Kontakty

Dále zde můžete nastavit kontaktní údaje, které se budou zobrazovat na webu v nadefinované části dle šablony. Ve formuláři lze vyplnit základní údaje a určit jejich zobrazení.

Kontakty - Nastavení webu

Soubor Robots.txt

Zakazuje nebo povoluje robotům procházení určitých částí webu. Používá se např. k zabránění vyhledávačům v zobrazení stránky ve výsledcích vyhledávání. Jak toto nastavení provést a bližší vysvětlení Robots.txt je popsáno v článku Meta tag "robots" a robots.txt

Robots.txt - Nastavení webu

RSS feed

RSS je technologie, která umožní uživateli mít stálý přehled o tom, co se děje na jeho oblíbených serverech. RSS feedy přenášejí v reálném čase přehled nově přidaných informací. Tuto technologii využívají zejména zpravodajské weby, slevové portály, internetové deníky a blogy. Více informací získáte v článku RSS feed v inPage.

RSS feed - Nastavení webu

Tým inPage
info@inpage.cz

Přidat komentář