0 Kč s DPH

inPage snippety

Představujeme první ze série doplňků, které mají za cíl vám usnadnit tvorbu a správu obsahu vašich webových stránek. Tento první doplněk nese název inPage snippety.

InPage snippety budou k dispozici pro šablony všechny naše responzivní šablony.  Co vše vám snippety usnadní, a jak s nimi pracovat se dozvíte v tomto článku.

Co jsou inPage snippety a jak s nimi pracovat

Snippety neboli ústřižky slouží v inPage pro snadné vkládání již předpřipraveného obsahu do jednotlivých stránek. Můžete si tak jednoduše vložit kontaktní údaje, odkazy na sociální sítě, či mapu, na libovolné místo vaší webové prezentace.

V editoru stránky nyní naleznete dvě nové položky. Jedna slouží pro vkládání již předpřipraveného obsahu a je označena jako inPage snippet. Druhá položka slouží pro snadné vložení mapy do stránek včetně vytvoření odkazu na vaši polohu. Stačí vždy vybrat konkrétní snippet, vyplnit jednoduchý formulář a daný prvek je vložen do webových stránek. Ideální umístění snippetu je v tabulce, anebo v gridu (responzivním bloku).

S inPage snippety to bude opravdu jednoduché

Díky snippetům bude vkládání obsahu do stránek úplná hračka. Co vše vám snippety usnadní?

Kontakty a odkazy

Chcete na webu mít vícero kontaktních údajů a to ve stejném stylu? Tak právě pro vás je určen snippet pro vložení kontaktních údajů. Můžete tak vložit nejen kontaktní údaje, ale i odkazy na sociální sítě či odkazy na oblíbené stránky.

Panel se stránkou, obrázkem či produktem

Pomocí snippetu si můžete nyní do stránky vložit i prvek zvaný panel. Do tohoto prvku můžete umístit libovolnou stránku, obrázek, soubor, anebo produkt z e-shopu. Vytvoříte si tak jednoduše pěkně vypadající odkaz na jakoukoli položku na webu.

Karousel

Chtěli byste ve stránce prezentovat například celou fotogalerii, ale nechcete zobrazovat všechny obrázky najednou? Ideálním řešením je využití snippetu karousel. Ten funguje na principu slideru, kdy zobrazuje na jednom místě postupně všechny obrázky z dané galerie. Karousel je však možné využít i pro zobrazení všech článků v konkrétní rubrice, anebo pro zobrazení produktů v e-shopu.

Udělejte tak vaše stránky pro návštěvníky zajímavější. S inPage snippetem pro karousel to zvládnete snadno a rychle.

Mapy

Dříve, když jste chtěli do stránek vložit mapu s označením polohy vašeho sídla, bylo to komplikované. Museli jste si nejprve zobrazit HTML zdroj stránek, následně sem vložit kód pro mapy, pohlídat si jeho umístění a mnoho dalších úkonů, které vás jen zdržovaly.

To už nyní neplatí. Pomocí snippetu můžete vložit mapu do vašich stránek na dvě kliknutí. Poloha v mapě se automaticky vyznačí dle vašich kontaktních údajů a stačí jen publikovat. Opravdu nejsnadnější řešení, jaké tu kdy bylo.

 

Závěrem

Doufáme, že inPage snippety budou užitečným nástrojem pro snazší tvorbu a editaci vašich webových stránek. A s jejich funkčností i možnostmi budete spokojeni. O práci se snippety a možnostech nastavení se dočtete v článku Jak pracovat s inPage Snippety.

Pokud by vás cokoli zajímalo, či byste s nastavením snippetů potřebovali poradit, tak se nebojte napsat.

Tým inPage
info(zav)inpage.cz

Přidat komentář