0 Kč s DPH

Zálohy a jak obnovit smazaný článek

Někdo z vás už možná využil možnosti zavolat na naši hotline a nechal si obnovit smazané stránky ze zálohy. Někdy to však není nutné a stačí využít zálohy přístupné přímo z administrace stránek. V dnešním článku si ukážeme, jak obnovit stránku ze zálohy a jaké typy záloh redakční systém inPage poskytuje.

Obnova článku (stránky) ze zálohy

Představíme si funkci, která vám může hodně usnadnit a urychllit práci, přitom ne všichni o ní asi víte. V inPage je možnost obnovit stav článku ze zálohy například po nepovedené úpravě. Všechny zálohy můžete zobrazit při editaci článku v pravém spodním rohu stránky, jak ukazuje následující obrázek.

 

Po stisknutí tlačítka se šipkami (viz výše) se dostanete na stránku, kde si můžete v roletce zvolit, ke kterému datu si přejete zálohu obnovit a současně vidíte její velikost.

Tip!

Doporučujeme nikdy stránky ani soubory nemazat, ale pouze je nastavit jako neaktivní. Tak můžete i později využít tento typ zálohy, případně se vrátit k celé původní stránce.

Záloha se vytváří vždy při stisknutí zeleného tlačítka Upravit stránku, ale pouze pro každý den jedna. Máte tedy možnost obnovit stav stránky na stav k verzi z předchozího dne, ne však na verzi dopolední, pokud jste již odpoledne dělali na webu úpravy. Tato záloha je zcela zdarma a běžně přístupná.

Nemusíte tedy vždy volat na zákaznickou podporu s dotazem na obnovení celého webu a platit administrativní poplatek. Čímž se dostáváme k druhému typu zálohy.

Obnova celého webu ze zálohy

Kromě záloh každého článku (stránky) redakční systém inPage samozřejmě nabízí klasické zálohování celého webu.

Tuto zálohu lze využít v těchto případech:

  • neuhradili jste včas platbu za inPage a stránky vám byly mezitím smazány
  • provoz služby byl ukončen

Tyto zálohy se udržují po dobu 6 měsíců a poté jsou smazány.

Důležité!

Obnova celého webu ze zálohy je placená služba dle ceníku za 490,- Kč bez DPH (593,- Kč včetně DPH). Pro obnovení webu pište pouze na admin@zoner.cz.

Vladimír Souš
admin(zav)zoner.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.