0 Kč s DPH

Publikování a prohlížení PDF dokumentů na stránkách

25. 06. 2013

Administrace systému inPage umožňuje publikovat na webových stránkách PDF dokumenty (katalogy, ceníky, a další) jen jako soubory ke stažení, které lze otevřít v internetovém prohlížeči nebo je můžete uložit do svého PC. Na stránkách tak můžete zobrazit třeba kompletní seznam všech souborů ke stažení.

Co když ale potřebujete zobrazit PDF katalog na stránkách přímo - tak, aby si jej uživatel mohl rovnou prohlédnout na webových stránkách? Máme pro vás řešení!

Publikujte PDF s pomocí ISSUU

Představujeme vám užitečný nástroj ISSUU, který umožňuje publikovat PDF dokumenty na stránkách přímo, a to i s možností prohlížení, přepínání stránek, zvětšení náhledu na celé okno prohlížeče. Zároveň je možné jednotlivé stránky katalogu nebo i celý katalog pohodlně vytisknout.

Ukázka prezentovaného PDF katalogu v ISSUU:

 

Ukázka PDF katalogu byla převzata ze stránek www.befado-obuv.cz

Řekněte sami, jak se vám líbí tento způsob prezentace PDF katalogu? Chtěli byste na svých stránkách také publikovat katalogy v PDF tímto způsobem? Jak na to vám poradíme níže v návodu.

1. Zaregistrujte se zdarma na issuu.com

Otevřete si stránky www.issuu.com, kde si nejdříve založte vlastní uživatelský účet.
Stránky jsou sice v angličtině, ale to by vás nemělo odradit, práce s ISSUU je poměrně jednoduchá.

Založení profilu na ISSUUÚvodní stránka webu issuu.com

Založení účtu na ISSUU

V pravém horním rohu stránek issuu.com klikněte na odkaz Create account (založit účet). Následně se zobrazí jednoduchý registrační formulář, kde si vyplníte své registrační údaje (jméno, email atd.). Po vyplnění a odeslání dat registračního formuláře vám na email přijdou přihlašovací údaje, které slouží pro přihlášení na váš účet u ISSUU.com.

2. Přihlašte se na svůj účet issuu.com

Jakmile jste si jednou účet na ISSUU založili, již nemusíte registraci znovu provádět. Stačí, když se přihlásíte ke svému účtu přes odkaz Sign In (najdete jej v pravém horním rohu). Pro přihlášení stačí zadat email a heslo.

Přihlašovací stránka na issuu.com

3. Nahrajte váš PDF dokument a nastavte parametry

Po přihlášení ke svému účtu na issuu.com můžete nahrát váš PDF dokument do knihovny přes odkaz Upload.

Po přihlášení na issuu.com

Po kliknutí na tlačítko Upload se objeví následující okno:

Nahrání souborů na issuu.com

Soubory k nahrání stačí přetáhnout do vyznačeného rámečku, nebo klikněte na modré tlačítko SELECT A FILE TO GET STARTED.

Po dokončení nahrávání

Jakmile je nahrávání souboru dokončeno, uvidíte vpravo náhled svého právě přidaného PDF a vlevo jednoduchý formulář, kde můžete zadat bližší informace o vašem dokumentu.

Po nahrání dokumentu na web issuu.com

První pole je název dokumentu, následuje popis a datum pořízení. Můžete také zatrhnout, že se jedná o náhled a hlavně zda si budou moci uživatelé dokument stáhnout (doporučujeme zatrhnout). Potvrdíte změny zeleným tlačítkem PUBLISH NOW.

Vše je hotovo!

Nyní je váš dokument přístupný na webu issuu.com a zobrazí se přímý link k zobrazení souboru, pokračujte opět kliknutím na zelené tlačítko OPEN PUBLICATION.

Dokončení nahrání souboru na issuu.com

4. Získání kódu pro vložení na stránku

Po kliknutí na tlačítko OPEN PUBLICATION se otevře stránka s prohlížením PDF dokumentu. Dole pod dokumentem se objeví menu, kde vyberete odkaz Share a následně se objeví submenu, kde kliknete na Embed.

Příprava pro vložení kódu na issuu.com

Zobrazí se okno, kde ve spodní části už vidíte Embed code, který lze vložit do stránky. Pod kódem je znovu uveden Link pro přímé prohlížení souboru na webu issuu.com.

Vlastní úpravy kódu

Většinou však potřebujete kód před vložením do stránky ještě upravit. To provedete kliknutím na volbu Styling options (česky možnosti stylování).

5. Úpravy kódu před vložením na stránku

Po kliknutí na Styling options se zobrazí následující volby:

Styling options - issuu.com

 • Size - Velikost rámu, uvnitř kterého se PDF zobrazuje. První tři hodnoty jsou dané velikosti, poslední volba umožňuje nastavit velikost vlastní v pixelech.
 • Page - Stránka, od které se začíná PDF soubor zobrazovat
 • Layout - Rozvržení, můžete nastavit jednu nebo dvě stránky (jako kniha), dále je tu zatržítko, zda automaticky otáčet stránky
 • Color - Barva, výchoz volba (Default) je průhledná (transparent), ale můžete si nastavit libovolnou barvu pozadí rámu, nebo si vybrat z přednastavených
 • Show, Social options menu - Ukaž, menu sociálních voleb - beze změny

Potvrďte změny

Změny potvrdíte modrým tlačítkem Save style (česky uložit styl). Pokud jste již dříve u daného PDF souboru nějaké změny prováděli, bude dole místo Save style napsáno Create New (vytvořit nový styl) a dříve vytvořené styly budou schovány pod šedou roletkou, kde volba Default představuje výchozí nastavení.

6. Vložte HTML zdrojový kód do stránky v inPage

Nejdříve zkopírujte kód

Zkopírujte kód políčka Embed code, kde jsou nyní nastaveny všechny vaše parametry z předchozího kroku. Můžete použít klávesovou zkratku CTRL+C.

Zkopírování Embed kódu - issuu.com

Následně jej vložte do inPage

HTML zdrojový kód vložíte do stránky v administraci inPage přes ikonku HTML, pokud již na stránce máte nějaký textový obsah, vložte HTML kód na nový řádek, přesně kam potřebujete:

Vložení HTML kódu do inPage - issuu.com

Po vložení zdrojového kodu do editoru HTML nezapomeňte změnu na stránce uložit. Nyní si můžete výsledek prohlédnout přímo na webové stránce.

7. Zkontrolujte zobrazení PDF dokumentu na webu

Pokud je výsledek zobrazení PDF katalogu stejný jako na ukázce na začátku našeho návodu, pak jste postupovali správně a stejným způsobem tak můžete na stránkách publikovat i další PDF dokumenty.

Prohlížet PDF katalogy na stránkách je snadné

Věříme, že publikování PDF dokumentů s možností prohlížení přímo na stránkách bude přínosem nejen pro vás samotné, ale také pro návštěvníky vašich www stránek.

 

Tento návod pro vás připravil:

Vladimír Souš
admin(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Zdarma?

  7.3.2018 18:10:04 | Blanka

  Chci se zeptat zda zveřejňování katalogů na této stránce je vždy zdarma nebo je omezeno objemem?

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Zdarma?

   21.10.2018 11:14:59 | Petr Punčochář

   Ve staré administraci inPage, naleznete položku menu "Zařazení do katalogu". Vaše webové stránky pak vyfotí paní, která administruje inPage a po schválení marketingovým oddělením ji zařadí do rubriky katalogu (kterou jste si vybrala) společnosti Zoner SW. Kdyby se Vám povedlo zařazení do jejich katalogu, odpovězte taky mě. Já jsem se svojí stránkou v jejich katalogu byl.... a rád bych byl znovu. S pozdravem, Petr Punčochář, CZ-113, vkatalogu.cz

   Odpovědět

  • Re: Zdarma?

   8.3.2018 10:19:53 | Tým inPage

   Dobrý den,
   obsah vkládáte přímo do aplikace ISSUU, která má svoje vlastní licence, buď zdarma, anebo za poplatek. Licenceí se taktéž liší prostorem pro data, která máte u služby k dispozici. Více informací najdete na jejich webu https://issuu.com/

   Odpovědět

 • Re: aplikace ISSUU, Re: Je možné stáhnout PDF ...

  1.9.2015 11:51:24 | Petra Jordánová

  Dobrý den,
  možnost stáhnout katalog závisí na nastavení majitele katalogu. Pokud tuto možnost nepovolí, není možné katalog stáhnout.

  Odpovědět

 • Je možné stáhnout PDF ze stránek pomocí aplikace ISSUU

  1.9.2015 10:33:11 | Pavel Šramko

  Zdravím,
  je možné stáhnout kalatog Vist do PDF ze stránek http://issuu.com/plus_communications/docs/scuderia_2015_16 pomocí aplikace ISSUU?
  Děkuji

  Odpovědět

 • aplikace ISSUU

  1.9.2015 10:25:04 | Aleš Čuhel

  Dobrý den,
  lze z aplikace ISSUU PDF dokumenty stáhnout a uložit si je?
  Děkuji.

  Odpovědět

 • chybné linky v dokumentu

  1.4.2014 12:57:39 | Lenka

  Dobrý den,
  ISSUU začalo dělat z URL adres v nahraných dokumentech rovnou linky, ale někdy špatně. Nevíte prosím , jak to opravit nebo odstranit?

  Odpovědět

 • RE: Publikace a stažení PDF

  5.3.2014 18:53:16 | Vladimír Souš

  Dobrý den paní Doležalová,
  publikovat PDF můžete i přímo na stránce, v inPage k tomu slouží sekce "Soubory". Zde můžete soubor nastavit ke stažení jako přílohu a nebo se může zobrazovat přímo v prohlížeči.

  Odpovědět

 • Publikace a stažení PDF

  5.3.2014 7:46:57 | Doležalová

  Dobrý den,
  mám dotaz. Je i jiná možnost publikace PDF na InPage kromě použirí účtu issuu.com?
  Děkuji předem za odpověď.
  Doležalová

  Odpovědět

 • RE: ?

  9.9.2013 13:59:49 | Vladimír Souš

  Dobrý den pane Veselko,
  Více PDF souborů do jednoho dokumentu spojíte pomocí on-line nástrojů, jako je např. www.pdfjoin.com nebo www.ilovepdf.com. Na webu jich je celá řada, stačí do vyhledávače zadat "join PDF". Je také možné použít softwarové tiskárny, které umí "tisknout" do PDF, např. freeware PDF Creator (www.pdfforge.org/pdfcreator).

  Odpovědět

 • ?

  8.9.2013 8:48:03 | Petr Veselka

  Dobrý den.Děkuji za info o tomto programu. Nemůžu přijít na to jak spojit více pdf stránek do jednoho katalogu. Mám produktové listy jednotlivě v pdf a chci vytvořit katalog celkový v pdf na stránky.

  Odpovědět

 • RE: publikování PDF

  25.6.2013 12:34:49 | Vladimír Souš

  Dobrý den, návod je nyní opraven a odpovídá novému vzhledu a funkcím webu issuu.com

  Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.