0 Kč s DPH
 • WYSIWYG verze 3.5
  • Návod je vytvořen ve WYSIWYG editoru verze 3.5 Více »

Jak dosáhnout zvětšení obrázků na webu

Grafický vzhled webových stránek můžete krásně oživit vlastními obrázky a fotografiemi. Ty můžete na stránkách prezentovat v ucelených fotogaleriích nebo jimi můžete prokládat textový obsah vašich článků. Pro pohodlné prohlížení umožněte návštěvníkům stránek jejich zvětšení.

Výhodou při vytváření fotogalerií v inPage je, že lze jednoduše nastavit způsob promítání pomocí slideshow, což umožní automatické zvětšení obrázků ve fotogalerii na webu. Při umístění obrázku do stránky však automatické zvětšení nefunguje jako u fotogalerií, bez problému však lze zvětšení obrázku docílit tak, že z něj vytvoříte hypertextový odkaz na originál.

Postup jak umožnit zvětšení obrázků popisujeme v následujícím návodu.

Zvětšení a prohlížení obrázků u fotogalerií

Funkce promítání slideshow

Nastavíte-li u fotogalerie způsob Promítání fotogalerie (slideshow). Návštěvníkovi, který klikne na náhled obrázku v dané fotogalerii, se obrázek zvětší (zobrazí se v nadřazeném okně). Následně může prohlížet zvětšené fotografie pomocí slideshow a mezi obrázky se jednoduše přepínat šipkou doleva či doprava. 

Funkci promítání slideshow u fotogalerie můžete vyzkoušet kliknutím na kterýkoliv náhled obrázku níže:

Způsob promítání fotogalerie pomocí slideshow můžete nastavit individuálně pro každou vaši fotogalerii, kterou máte vytvořenou v administraci inPage v sekci OBRÁZKY.

Jak nastavit promítání slideshow u fotogalerie

Stačí kliknout na "ikonu tužky" vedle názvu fotogalerie v sekci OBRÁZKY a ve formuláři zobrazit část "Nastavení", kde nastavíte požadovanou funkci "Způsob zobrazení - promítání fotogalerie (slideshow)"

Zvětšení obrázku na stránce

Zvětšení obrázku na stránce se může hodit v případě, že originální rozměr vámi nahraného obrázku či fotografie je větší jak 600pixelů na šířku. 

Náhled obrázkuV takovém případě je vhodné umístit na stránku náhled či normální velikost obrázku, a z malého obrázku následně udělat odkaz na originál, který můžete nechat zobrazit na samostatné stránce prohlížeče nebo jej zobrazit v nadřazeném okně, obdobně jako to funguje u fotogalerií a funkce "slideshow".

Zvětšení obrázku v tomto či novém okně

Chcete-li zobrazit originální velikost obrázku v okně prohlížeče, postup je jednoduchý. Z vloženého obrázku do stránky udělejte hypertextový odkaz. Důležité je při vytváření odkazu odkázat se na originální rozměr obrázku. Požadovanou velikost nastavíte v okně "Navigace".

Prohlížeč pro editaci odkazů

 • Zdroj: zvolíte sekci Obrázky a fotogalerie
 • Fotogalerie: zvolíte fotogalerii ve které je umístěn váš obrázek
 • Velikost vložení: zvolíte Originál

Po zvolení všech tří parametrů kliknete na miniaturu (náhled) obrázku:

Volba originálního obrázku z fotogalerie

Následně se v okně pro editaci odkazu načte řádek URL odkazu vašeho originálního obrázku:

Nastavení parametrů hypertextového odkazu

 • URL odkazu: číslice /3/ v url adrese značí správnou "originální" velikost obrázku
 • Cíl: zde můžete nastavit způsob otevření v tomto či v novém okně;
  - zvětšení obrázku "v tomto okně" otevře samostatnou fotografii ve stejném okně prohlížeče.
  - zvětšení orázku "v novém okně" otevře nové okno prohlížeče s originálem fotografie

Zvětšení obrázku v nadřazeném okně (thickbox)

Chcete-li docílit zobrazení originálu obrázku na webu v nadřazeném okně bez toho, aniž byste opustili stránku vašeho webu, je nutné nastavit třídu: Thickbox. Zobrazení fotografie na webu poté bude fungovat obdobně jako je tomu u "promítání slideshow" u fotogalerií.

Nastavení parametrů hypertextového odkazu

Výsledné zobrazení obrázku s využitím třídy THICKBOX si můžete vyzkoušet na následujícím obrázku (klikněte na něj pro zvětšení náhledu v nadřazeném okně).

www.vseprostaj.cz

Práce s obrázky a prezentování fotografií v redakčním systému inPage je hračka. Kvalitní obrázky jistě oživí i Váš web. Prezentujte obrázky vaší firmy, produktů atd. na Vašich stránkách.

Přejeme vám úspěšné prezentování fotografií na webových stránkách.

 

Hanka Medková
hana.medkova(zav)zoner.cz

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • RE: zvětšení obrázku

  18.7.2014 11:01:27 | Vladimír Souš

  Napište prosím na podporu admin@zoner.cz a nezapomeňte uvést o jakou doménu se jedná.

  Odpovědět

 • zvětšení obrázku

  18.7.2014 10:47:17 | Pavel Martínek

  Dobrý den pane Souš,
  děkuji za odpověď,omlouvám se, jsem v této oblasti laik. Používám novou verzi WYSIWYG editoru,použil jsem Váš návod,ale dílo se opět nezdařilo.Mohu požádat o bližší návod.Děkuji a pozdravuji Vás PM.

  Odpovědět

 • RE: zvětšení obrázku

  18.7.2014 9:53:50 | Vladimír Souš

  Dobrý den pane Martínku,
  s největší pravděpodobností používáte novou verzi WYSIWYG editoru, zde je přiřezení třídy "thickbox" schováno pod nabídkou "Formáty -> Vlastní menu -> Thickbox".

  Odpovědět

 • zvětšení obrázku

  17.7.2014 21:53:06 | Pavel Martínek

  dobrý den, pokoušel jsem se dle Vašeho návodu provést zvětšení obrázku,ale uvedené tabulky a navigace návodu nesouhlasí s novou grafickou úpravou a tak se mi to nepodařilo. Můžete mi poradit? Děkuji.PM

  Odpovědět

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.