0 Kč s DPH

E-shop -  základní informace

Tato stránka vás obeznámí se zprovozněním a základními funkcemi e-shopu v systému inPage. Podrobnější informace o nastavení e-shopu poté naleznete v seriálu o e-shopu.

Modul E-SHOP je dostupný ve všech programech systému inPage. Programy Start a Standard však poskytují pouze omezený počet produktů a rubrik. Pokud rozsah vaší nabídky toto omezení limituje, je třeba zakoupit variantu Premium.

Průvodce vytvořením e-shopu

Náš průvodce vám pomůže s konfigurací vašeho e-shopu a vložením potřebného zboží. V několika jednoduchých krocích tak nastavíte e-mail pro zasílání objednávek, měnu, výši DPH, základní kategorii zboží, způsob dopravy a platby. 

Průvodce vytvořením e-shopu - E-shop základní informace

Funkce a správa e-shopu

V sekci E-shop najdete správu kategorií, produktů a objednávek. Následující část vám představí jednotlivé položky tohoto menu.

Objednávky

Pod touto položkou je seznam provedených objednávek, které lze upravovat, mazat či jim měnit stav. Objednávky je možné filtrovat nebo je vyexportovat. Nechybí ani možnost hromadných změn stavů.

Objednávky - E-shop základní informace

On-line platby

Nabízí seznam úspěšně dokončených elektronických plateb přes on-line platební rozhraní.

Produkty a kategorie 

Jednotlivé kategorie a produkty vytvoříte tlačítkem Přidat kategorii nebo Přidat produkt. Systém vás poté vždy vyzve k vyplnění konkrétních detailů kategorie či produktu.

Produkty a kategorie - E-shop základní informace

Seznam zboží

V seznamu zboží najdete všechny produkty vašeho e-shopu. Zboží je možné vyexportovat do souboru .csv nebo filtrovat dle názvu nebo kategorie.

Seznam zboží - E-shop základní informace

Srovnávače zboží

E-shop lze napojit také na srovnávače zboží jako je Heureka, Google nákupy a Zboží.cz.

Srovnávače zboží - E-shop základní informace

Doprava a Platba

V této kategorii můžete definovat různé dopravce, jejich ceny a případné slevy. Stejně tak je možné zadat jednotlivé způsoby plateb a propojení plateb s dopravou.

Doprava - E-shop základní informace

Platba - E-shop základní informace

GoPay nastavení a Paypal nastavení

Systém inPage je připraven na implementaci plateb pomocí služby PayPal i akceptaci platebních karet pře platební bránu GoPay. Pokud chcete na vašem e-shopu využít těchto druhů plateb, je třeba si aktivovat účty přímo u těchto společností. Ty vám poskytnou kódy potřebné pro propojení s inPage e-shopem.

Nastavení GoPay - E-shop základní informace

Nastavení PayPal - E-shop základní informace

Nastavení a správa EET certifikátů

Elektronickou evidenci tržeb můžete aktivovat v programu inPage Premium, který je primárně určen pro provoz e-shopu. E-shopy na InPage tak umožňují online registraci tržeb, která poskytuje vytváření účtenek a jejich zasílání zákazníkovi. 

Více o tom, jak do svého e-shopu na inPage vložíte certifikát pro komunikaci s EET a jak si EET nastavíte, se dočtete v našem návodu Jak zapnout EET na inPage.

Nastavení EET - E-shop základní informace

Správa EET certifikátů - E-shop základní informace

Nastavení e-shopu

Poslední položkou je nastavení e-shopu. Zde nastavíte e-mail pro doručování upozorněné o objednávkách, aktivaci zobrazení e-shopu v menu, dopočet DPH, nastavení potvrzovacích emailů a další.

Nastavení e-shopu - E-shop základní informace

Tým inPage
info@inpage.cz

Přidat komentář